fbpx

Kalėdų laikotarpiu – nepasitenkinimas gyvenimu didesnis?
0 (0)

christmas-1058667_640

Paradoksalu: šiuo metu sunku būtų rasti vietą, kurioje neaptiktume nors menkiausios užuominos, kad artėja gražiausios, džiaugsmingiausios ir laukiamiausios metų šventės. Tačiau po atlikto naujo tyrimo paaiškėjo, kad dauguma žmonių būtent Kalėdų laikotarpiu savo gyvenimo kokybę vertina prasčiausiai. Išimtis – krikščionys, ypač tie, kurie yra labai religingi. Daugelis europiečių ne kuriuo kitu metu, o būtent prieš Kalėdas ir po jų jaučiasi labiausiai prislėgti, nusiminę ir teigia patiriantys daugiausiai įtampos bei streso, – rašoma sciencedaily.com.

Vokietijos mokslininkas Michael Mutz tyrė istoriškai krikščioniškose Europos šalyse – Airijoje, Anglijoje, Belgijoje, Estijoje, Ispanijoje, Olandijoje, Portugalijoje, Švedijoje,Vengrijoje ir Vokietijoje – surinktus gyventojų duomenis. Respondentų buvo paprašyta nurodyti, ar jie patenkinti gyvenimu, ir įvertinti savo emocinę būseną.

Surinkti duomenys buvo padalyti į dvi dalis pagal apklausos atlikimo laiką, o tuomet prieššventiniu (gruodžio 16-26 dienomis) bei pošventiniu laikotarpiu (gruodžio 27-31 dienomis) pateikti atsakymai palyginti su kitu metu užpildytomis anketomis.

Paaiškėjo, kad tie respondentai, kurie atsakinėjo į klausimus šventiniu laikotarpiu, nurodė esantys kur kas labiau nepatenkinti savo gyvenimu ir patiriantys daug daugiau neigiamų emocijų nei tie, kurie atsakinėjo kitu metų laiku.

Pasak tyrėjų, tokios išvados dar kartą atspindi ryšį tarp žmonių emocinės būsenos ir šiuolaikinio vartotojiško požiūrio į Kalėdas, t.y. stresą sukeliančio visuotinio skubėjimo, padidėjusių išlaidų, nebaigtų darbų ir susikaupusių reikalų gausos ir pan.

Atlikus šį tyrimą atskleista ir kita įdomi detalė – visa tai „negalioja“ krikščionims, ypač tiems, kurie labai religingi. Jie tiek prieš Kalėdas, tiek po jų jautėsi labiau pakylėti, buvo patenkinti gyvenimu ir nusiteikę pozityviai. Panašia būsena pasižymėjo ir aukštesnį išsilavinimą turintys žmonės bei vaikai.

Norintiems pagerinti savo gyvenimo kokybę šventiniu laikotarpiu patariama nepasiduoti visuotinei vartotojiškai kultūrai ir įvertinti, kokia Kalėdų prasmė yra kiekvienam asmeniškai.

Parengė vlmedicina.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.