Kodėl kurortiniai romanai pasmerkti žlugti?

beach-holiday-vacation-arm

Sveiki, brangieji. Pagaliau atėjo ilgai laukta vasara, o su ja pasipila jūsų laiškai su pasakojimais apie naujai sutiktą nepažįstamąjį (-ąją), kuris (-i) pakerėjo visą širdį ir protą, ir jūs nebegalite džiaugtis ligtoliniais savo santykiais bei „ką gi man dabar daryti?“. Užkirsdama kelią galimoms pasekmėms ir nusivylimams, nors gal tokių nebus ir jūs išgyvensite visai kitus dalykus, šįkart nusprendžiau parašyti apie kurortinius romanus.

Atostogų metu, ypač būdami svečiose šalyse, pasijuntame tarsi pasakiškoje, sapno tikrovėje, viskas atrodo pagražintai ir padidintai, o įspūdžiai ir mūsų pačių reakcijos – nepalyginamai ryškesnės ir stipresnės. Tokiu metu užsimezgę nauji santykiai paprastai yra daug intensyvesni, o sutikti žmonės atrodo įdomesni, nei galbūt jie yra iš tikrųjų. Atostogų metu nesunku įsimylėti. Paprastai toks greitas įsimylėjimas ir pats santykis trunka per trumpai, kad spėtum nusivilti partneriu, o idealaus partnerio projekcijos į sutiktąjį (-ąją) kyla tiesiog žaibiškai.

Mums atrodo, kad štai pagaliau – mano svajonių vyras/moteris! Deja, atostogų metu užsimezgę romanai retai išsivysto į rimtus, gilius, ilgalaikius santykius. Žinoma, pasitaiko, rodos, netikėtų, tiesiog neįmanomų susitikimų, kurie, priešingai visoms teorijoms, schemoms ir tikimybėms, išsiplėtoja į visą gyvenimą trunkantį artumą. Visgi tokie susitikimai yra labai retos, vienetinės išimtys. Galbūt kaip tik todėl tokie ryšiai taip traukia ir užburia, ir yra taip dažnai aprašomi įvairiausiuose romanuose, vaizduojami romantiškiausiose kino juostose.

Kiekviena moteris/vyras savo sielos gelmėse nešiojasi idealaus vyro/moters įvaizdį. Galbūt jis kažkur labai giliai tūno pasąmonėje, bet jis vienoks ar kitoks tikrai yra. Nuobodulys asmeniniame gyvenime, atšalę santykiai su vaikinu/mergina/vyru/žmona ir svetimos šalies egzotika sukuria tiesiog neįtikėtinai palankią terpę iškilti fantazijoms, svajonėms, ilgesiui, kurie nejučia įsikūnija to ar kito vyro, tos ar kitos moters asmenyje.

Pavyzdžiui, žvilgteli į paplūdimiu linguojančią šokoladinę mėlynakę blondinę, ir suvoki, kad būtent tokios moters ieškojai visą gyvenimą, arba pabendravusi su žaviu viešbučio administratoriumi/barmenu/gidu staiga pamatai savo svajonių vyriškį…

Jei jau taip jums nutiko, kad įsimylėjote ir pastebite, kad nutolote nuo savo antros pusės, nebenorite su juo/ja praleisti laiko, kalbėtis ar mylėtis, verta apmąstyti, kas gi įvyko.

Dažnai tikrai nelabai smagu prabusti iš gražaus sapno, keltis ir eiti gyventi realų gyvenimą, bet, norėdami susigaudyti situacijoje, visų pirma turėtumėte blaiviai atsakyti sau pačiam (-iai) į klausimus, su kuriais vis tiek anksčiau ar vėliau susidursite. Ar tas naujai sutiktas atostogų metu žmogus tikrai yra toks idealus, kokį jį matau? Ar mūsų patirtas artumas nėra tik mano paties/-čios įsivaizduotas? Ar abipusis susižavėjimas iš pirmo žvilgsnio nėra panašesnis į patį banaliausią kurortinį romaną, o subtilus ir delikatus nepažįstamasis – į patyrusį „išalkusių“ poilsiautojų medžiotoją, nuostabi egzotiška tiesiog žiauriai viliojanti blondinė – į eilinę „barakudą“?

Taigi, pabandykite pasinaudoti galimų (arba esamų) romantiškų ar aistringų atostogų patirtimi ir šiek tiek paanalizuokite save bei savo požiūrį ir santykius su dabartiniu partneriu, o jei tokių neturite – tiesiog savo lūkesčius iš santykių. Jei pavyks susigaudyti, ko jums iš tiesų trūksta jūsų ryšyje ir ko jūs norite, ilgitės santykiuose, galbūt paaiškės, ką galėtumėte daryti, kad šiuos dalykus vystytumėte ir puoselėtumėte savo dabartiniame ryšyje ar kurtumėte juos naujuose. Būkite realistai ir ilgalaikių, artimų ir gilių santykių geriau ieškokite kasdienybėje, kur galima juos patikrinti ir yra galimybė labiau pažinti tą kitą žmogų.

Gražios ir spalvingos jums vasaros. Patys šilčiausi linkėjimai!

Psichoterapeutė Ramune Pajuodyte-Milašienė / 15min.lt
psichoterapeutas.com | porosterapija.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *