Marius Gaudi: „Žmogus gimsta du kartus“

Marius-Gaudi

 „Meditacija nesukuria to, ko gyvenime nėra, bet ji praveria duris į gražius sutapimus“, – sako 14 metų savęs pažinimo praktikomis užsiimantis Marius Gaudi, kokybiško gyvenimo ingredientais po klajonių užsienyje ėmęs vaišinti ir lietuvius. Meditacijų instruktoriaus teigimu, komfortabilaus ir gyvo gyvenimo receptas slypi mūsų pašonėje, o atrandame jį įsisavinę vieną svarbią tiesą apie savus gebėjimus.

M.Gaudi galėsite išvysti ir išgirsti Rugpjūčio 14 – 17 dienomis vyksiančiame meditacijų kurse – „Kokybiško gyvenimo ingredientai II“, kur M.Gaudi papasakos apie tai, kaip meditacijos praktikos gali padėti pažinti ir išsiugdyti vidinę ramybę, ženkliai pagerinti bendrą gyvenimo kokybę bei kasdienės veiklos rezultatus.

Papasakokite, kaip meditacija atėjo į jūsų gyvenimą.

Kai buvau 16-os metų, kartu su šeima patyrėme stiprų sukrėtimą. Ieškojau atsakymo į klausimą – nejau viskas taip blogai? Tokiais atvejais žmonės griebiasi įvairių būdų. Vieni alkoholio ar kitų svaigalų, kiti pradeda analizuoti save ir aplinkybes. Tuo metu iš pagrindų pradėjau domėtis žmogumi, psichologija, filosofija. Galiausiai patraukė ezoterinė literatūra – ji pasirodė praktiška, norėjosi išbandyti, kaip šias žinias galima pritaikyti. Susipažinau su Rimvydu Židžiūnu (emocinio ir dvasinio intelekto lavinimo specialistu, knygos „Gyvenimo kūrėjas“ autoriumi – Red. past.) bei atradau DFB metodiką.

Savo darbą grindžiate emocinio intelekto lavinimo pagal DFB metodika. Kuo ji išskirtinė?

Metodikos autorius – Igoris Kalinauskas. Jis ją sukūrė prieš 35-erius metus dirbdamas su aktoriais. Aktoriams ši praktika padėdavo įsijausti į tam tikras būsenas, išgyventi emocijas ir jas perteikti žiūrovui. Tai psichikos valdymas, pagrįstas įvairiais pratimais.

Vėliau pastebėta, jog metodiką puikiai galima pritaikyti ir gyvenime. Pavyzdžiui, kai reikia atlikti darbus, o toji veikla reikalauja tam tikro emocinio nusiteikimo. Susitinkame su skirtingais žmonėmis, bet dažnai apribojame save, atsisakome naujų galimybių, nes esame užsidarę, bijome praplėsti savo komforto zonos ribas. Tačiau žmogaus galimybės gali būti praplėstos. Tereikia tik išmokti tinkamai nusiteikti ir suvaldyti savo baimes.

Praktikuodami DFB metodiką laviname nusiteikimo įgūdžius, giliau save pažįstame, suprantame, ko iš tiesų norime. Atrandame emocinį komfortą bei jaučiamės žymiai atsparesni gyvenimo sukrėtimams.

Kokie žmonės į jus kreipiasi?

Pagalbos prireikia iš per daug gero gyvenimo, arba per daug blogo. Pavyzdžiui, žmogus kitados dirbo programuotoju ir nejautė jokio džiaugsmo. Vėliau jis pradėjo pažinti savo norus, dabar važinėja po pasaulį ir vysto didelius projektus. Buvo atvejis, kai paprasta mokytoja tapo dailininke, kuri dabar yra labai populiari.

Taigi galime sakyti, kad meditacija padeda atverti duris į stebuklus?

Meditacija nesukuria to, ko nėra gyvenime. Ji praveria duris į gražius sutapimus. Kai žmogus atranda save ir išmoksta klausyti savo intuicijos, viskas jam klostosi tarsi ant bangos. Intuicija gali puikiai nurodyti kelius, kuriais eidami galime sulaukti sėkmės ar pasinerti į tokią veiklą, kuri mums suteiks daug malonumo.

Turime suvokti, jog gyvenimas nėra pagrįstas „Reikia“ filosofija. Svarbu suvokti ir savo vidinį pasaulį ir vidinius norus, nes per juos gauname energiją, kuri reikalinga mūsų veiklai. Net ir tada, kai žmonės jaučiasi pasimetę, reikia žinoti, kad atsakymai slypi kiekvieno mūsų viduje.

Protą mankštiname nuo pat vaikystės, o kaip su emocijomis?

Ne veltui ezoteriniuose mokymuose sakoma, kad žmogus gimsta du kartus. Gimstame kaip kūnas, mus sulipdo, o tada turime gimti kaip asmenybės, prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą ir nustoti kaltinti aplinkybes, jeigu mūsų gyvenimas klostosi kitaip, nei mes norime. Tada suvokiame, kad esame savo gyvenimo kūrėjai. Yra sakoma, kad žmogui reikia ne atrasti save, o sutverti save ir savo gyvenimą.

Dažnas stereotipas, jog meditacija – tai buvimas užsimerkus vienoje padėtyje. Ar jūs su tuo sutinkate?

Gyvenime mes nuolat galime medituoti – esame įsijungę į tam tikrą būseną. Yra technikų, kurias atlikdamas turi užsimerkti ir ramiai sėdėti, sukoncentruoti savo dėmesį į tam tikrus pojūčius ar kvėpavimą.

Bet meditacija gali būti ir kitokia, kai meditacijos technikas galima naudoti bet kada, nenutraukiant įprastinės veiklos. Toks gyvenimas tampa daug gyvesnis, tampi atsparesnis stresams, turi daugiau energijos veiklai ir puikiems rezultatams, kaip tik to ir reikia – daugiau energijos, tikslesnio nusiteikimo. Tą puikiai žino profesionalūs sportininkai, kai milisekundės dalis ar taiklus metimas labai priklauso nuo psichologinės būsenos.

Kodėl nusprendėte tapti mokytoju?

Ilgą laiką su Virginija Kalinauskiene dirbome Rusijoje, rengėme seminarus Europoje. Buvo krizė, Lietuvoje šios praktikos tuo metu susidomėjimo nesulaukė. Dabar viskas – kitaip. Būtent žmonės mane ir paskatino tai pradėti daryti. Atsirado poreikis čia Lietuvoje – atsiradau ir aš.

Teko rengti mokymus Lietuvoje?

Taip. Jie vyko šių metų balandžio mėn. pabaigoje, DFB metodikos autoriaus sodyboje. Kartu su 13 žmonių įvykdėme pažintinį meditacijų kursą. Be rugpjūčio mėnesio meditacijų kurso, taip pat ketiname dar ir rudenį organizuoti naujus kursus – 30 užsiėmimų, truksiančių 2,5 mėnesio. Šie daugiadieniai mokymai ir gali padėti žmogui suformuoti realius įgūdžius, kuriuos jis galės pritaikyti savo gyvenime

Daugiau apie Marių rasite facebook’e

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *