Mokslininkai kuria skiepus prieš netikras žinias socialiniuose tinkluose
0 (0)

Melagingų naujienų skelbimas tinklalapiuose ir socialiniuose tinkluose įkvėpė mokslininkus išrasti „vakciną” žmonių informaciniam atsparumui didinti. Kembridžo universiteto darbuotojai išrado psichologinius įrankius, nukreiptus prieš faktų iškraipymus.

Tyrėjų siūlomas „prevencinis” mažų dezinformacijos „dozių” skaitytojams atskleidimas gali padėti užkirsti kelią klaidinantiems teiginiams.

Didžiausią susirūpinimą kelia informacija apie rinkimus JAV ir karą Sirijoje.

„Dezinformacija gali būti užkrečiama, platinama ir dauginama kaip virusas”, – sakė Kembridžo universiteto studijų vadovas dr. Sander van der Linden.

„Siekiame suteikti atpažįstamą repertuarą, kuris padės sukurti pasipriešinimą dezinformacijai, taigi kitą kartą žmonės susidūrę su ja bus mažiau patiklūs”.

Studija, paskelbta žurnale „Global Challenges”, buvo atlikta kaip slaptas eksperimentas.

Daugiau kaip 2000 JAV gyventojų buvo supažindinti su dviem klaidinančiais pranešimais apie pasaulinį klimato atšilimą. Tyrėjai nustatė, kad teisingų, nuosekliai pateikiamų faktų įtaka žmonėms buvo neutralizuojama skleidžiamomis melagingomis žinutėmis. Tačiau kai informacija buvo derinama su dezinformacija perspėjimo forma, melagingos naujienos turėjo mažesnį atgarsį.

Parengė anglija.today

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.