Mokslinis tyrimas: jokio skirtumo tarp vyrų ir moterų smegenų nėra
0 (0)

Daugelis yra įsitikinę, kad vyrų ir moterų smegenys skiriasi savo dydžiu, struktūra ir funkcijomis, tačiau Rosalind Franklin mokslo ir medicinos universiteto tyrėjai teigia, kad išties jokių skirtumų nėra, skelbia ScienceDaily.

Dr. Lise Eliot su grupe studentų atliko daugiau nei 6000 atvaizdų metaanalizę, gautų skenuojant magnetinio rezonanso tomografu (MRT) sveikų žmonių galvos smegenis. Tyrėjai aptiko, jog tiek vyrų, tiek moterų hipokampas yra tokio pat dydžio.

Manoma, jog ši smegenų dalis susijusi su ilgalaike ir trumpalaike atmintimi bei atsakinga už jausmus ir emocijas. Seniau buvo įprasta manyti, kad moterų hipokampas yra gerokai didesnis, kas lemia jų padidėjusį emocionalumą bei geresnę verbalinę atmintį. Paaiškėjo, jog ši smegenų dalis yra daug maž panašaus dydžio pas visus žmones ir jokio statistiškai reikšmingo skirtumo neaptikta.

Taip pat nustatyta, jog Didžioji smegenų jungtis (lot. corpus callosum), jungianti abu pusrutulius ir užtikrinanti jų komunikaciją, taip pat nesiskiria savo dydžiu ir yra daug maž panašaus dydžio pas visus žmones, nepriklausomai nuo jų lyties.

„Daugelis vis dar tiki, kad yra toks dalykas kaip „vyrų smegenys“ ir „moterų smegenys“, tačiau kai pažvelgiame kiek giliau, nei teigia kai kurie išpopuliarinti tyrimai, aiškėja, kad tai yra tik mitas ir jokio realaus skirtumo nėra arba tie skirtumai nėra statistiškai reikšmingi.“, – teigia neurologė dr. Lise Eliot.

Kitų tyrėjų metaanalizės patvirtina šiuos rezultatus. Pilną tyrimo ataskaitą galima rati žurnale NeuroImage. L. Eliot taip pat yra išleidus knygą „Pink Brain, Blue Brain: How Small Differences Grow into Troublesome Gaps and What We Can Do About It”, kuri skirta generinių stereoptipų demaskavimui, tradiciškai siejamų su žmogaus smegenimis.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.