Praktinis seminaras „Dailės terapija ir tapybinė monotipija“
0 (0)

Kviečiame Jus rugsėjo 16 d. (šeštadienį, 10.00 – 15.00 val.) atvykti ir iš arčiau susipažinkite su dailės terapiniu aspektu, o tuo pačiu – su vienu iš ekspresyvesnių dailės terapijos metodų – tapybine monotipija – plačiai naudojamų dailės terapijoje.

Seminaras „Dailės terapija ir tapybinė monotipija: išgyvenimų ir situacijų išlaisvinimui” skirtas pedagogams, darželių auklėtojams, socialiniams pedagogams, psichologams ir visiems visiems, kurie domisi kūrybine saviraiška, kūrybine ekspresija bei gilesniu savęs pažinimu.

Tapybinė monotipija yra artima grafikai, bet tuo pačiu ir tapybai, jos efektų numatyti neįmanoma, dažniausiai jie būna atsitiktiniai, tačiau be galo žavūs. Kuriant šiuo būdu, meninis vaizdas nesunkiai formuojamas įvairių spalvų deriniais, tonų perėjimais, niuansais… Spontaniškai atliekamas kūrybinis procesas leidžia panirti į savo vidinį pasaulį, o gautas atspaudas suteikia galimybę ieškoti mums svarbių, aktualių linijų, kontūrų ar objektų.

Seminaro metu vyks trumpa įvadinė paskaita ir net dvi praktinės – kūrybinės dailės terapijos užduotys. Seminaro metu bus naudojama projektyvi metodika – metaforinės asociatyvinės kortas. Taip pat susipažinsite su grupine refleksija, kurios metu vykstantys patirties apmąstymai, įžvalgos bei kitų grupės narių atliepimai į spontaniškai sukurtus kūrinius padeda tobulėti, įžvelgti svarbius dalykus bei inicijuoja teigiamus pokyčius.

Dailės terapija yra laisvas ir spontaniškas dalyvavimas kūrybos procese, kuriame nereikia turėti piešimo įgūdžių ar išmanyti dailės technikų. Dailės terapijos proceso tikslas – padėti žmogui sužinoti ir priimti tiesą apie save, susigaudyti jausmuose ir mintyse, priimti tinkamus sprendimus, atkurti dvasinę – emocinę pusiausvyrą, adaptuotis aplinkoje, suteikti jėgų nugalint sunkumus, lavinti kūrybinius įgūdžius…

Savoka “therapia” (iš graikų k. – rūpestis, priežiūra, gydymas). Šio termino įvedimas į pedagokiką, ugdymą ar kitus užsiėmimus, išties, pateisinamas – veikloje prioritetą įgyja rūpestis žmogumi. Na, o gydymas suvokiamas kaip socialinis – psichologinis gydymas, elgesio stereotipų keitimas. Taip pat žodis “gydymas” turi dar vieną prasmę – tai išsivadavimas nuo ko nors. Įdomi F. Nietzsches pozicija: jam sveikata reiškė ne laisvę nuo ligos, bet gebėjimą su ja tvarkytis.

Seminaro kaina: 35 Eur (į kainą įskaičiuotos visos reikiamos dailės priemonės bei kavos/arbatos pertraukėlės). Dalyvių skaičius – ribotas: grupėje tik iki 12 dalyvių.

REGISTRACIJOS PATVIRTINIMUI REIKALINGAS 10 Eur avansinis mokėjimas. Likusią sumą (25 Eur) – bus galima sumokėti atvykus. Registracija į seminarą ir vietos rezervacija vyksta sumokėjus avansinį mokėjimą – t.y. įsigyjant bilietą >>.

Seminaro vadovė: Dainora Skrabulienė – edukologė, dailės didaktikos specialistė, dailės pedagogė, dailės terapijos praktikė, baigusi specialiąją programą Lietuvoje „Dailės terapijos metodų taikymo galimybės“ bei Maskvos pozityviųjų technologijų ir konsultavimo institute pabaigusi kvalifikacijos kėlimo programą „Meno terapijos metodai psichologinio konsultavimo, socialinio darbo ir sveikatos priežiūros srityse“ . Taip pat – šios kvalifikacijos kėlimo programos organizatorė Lietuvoje. Dainora jau 14 metų dirba pedagoginį darbą, veda dailės saviraiškos ir dailės terapijos užsiėmimus vaikams bei suaugusiems. Taip pat – viena iš VšĮ „Savęs pažinimo ir saviraiškos studijos” įkūrėjų, nuolat besidominti savęs pažinimu bei asmeniniu augimu, visas įgytas žinias praktiškai taikanti savo darbe ir asmeniniame gyvenime. Dainora – sertifikuota „Eneagramos” (unikalaus savęs ir kitų pažinimo metodo) meistrė, savo darbe naudojanti projektyvią psichologinę metodiką – metaforines asociatyvines kortas (šios metodikos mokėsi pas pirmtaką, OH kortų serijos leidėją, psichoterapeutą Moritz Egetmeyer (Vokietija)). Dainora – taip pat Lietuvos Meno terapijos asociacijos narė, Vilniaus Geštalt terapijos instituto studentė.

Seminaro vieta: Vytenio g. 10, Vilnius (atskiras įėjimas iš kiemo pusės). Studijoje vaikštome be batų. Svečiams turime šlepetes, tačiau atvykstant galima atsinešti ir savas.

Pageidaujantiems bus išduodami dalyvių pažymėjimai (6 akad. val.)

Pasiteirauti galite el.p.: pazinimas.saviraiska@gmail.com arba tel.: 868444109, www.pazinimassaviraiska.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.