Priimtas Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstatymas padės visuomenei jaustis saugesnei
0 (0)

Pixabay.com

Šiandien Lietuvos Respublikos Seimas priėmė ilgai rengtą Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstatymą. Tai svarbus žingsnis siekiant pripažinti istoriniu empiriniu keliu susiformavusią papildomosios ir alternatyviosios medicinos klinikinės praktikos svarbą šiuolaikinėje šalies sveikatos apsaugos sistemoje.

Ši sveikatinimo veiklos sritis iki šiol mūsų šalyje nebuvo valstybės prižiūrima ir kontroliuojama, o tai reiškia, kad iki šiol nebuvo vertinamos dirbančių šiame sektoriuje specialistų kompetencijos ir kvalifikacijos, nereglamentuojamos jų atliekamo darbo metodikos, nevertinamos jų naudojamų medžiagų kokybė, sąlygos ir tuo pačiu visuomenei nebuvo užtikrinamas tokių paslaugų saugumas.

Nuo šiol papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūra bus integruota į Lietuvos nacionalinę sveikatos sistemą, bus aiškiai apibrėžtos sąvokos ir terminai, nustatyta, kas ir kokia apimtimi gali verstis šia veikla, paskirtos už šią veiklą vykdančių fizinių ir juridinių asmenų licencijavimą, stebėseną ir priežiūrą atsakingos institucijos. Tikimasi, kad, priėmus šį įstatymą, bus išpildyti fizinių ir juridinių asmenų, norinčių teisėtai verstis šia veikla, lūkesčiai.

Įsigaliojus įstatymui sudaromos sąlygos geriau užtikrinti pacientų, besinaudojančių papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros priemonėmis, teises, o šių paslaugų teikėjai įpareigojami vystyti saugią ir kokybišką šios veiklos plėtrą.

„Įsigaliojus įstatymui, papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros paslaugos pacientams taps saugesnės ir efektyvesnės, visuomenė gaus galimybę kokybiškomis ir saugiomis priemonėmis puoselėti fizinę ir dvasinę gerovę, palengvinti ligų sukeltus negalavimus. Be to, tai skatins šalies universitetus rengti kvalifikuotus šios srities sveikatos priežiūros specialistus ir pradėti mokslinius tyrimus, leidžiančius vertinti tokių paslaugų efektyvumą praktikoje“, – sako prof. Algimantas Kirkutis.

Kartu Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstatymo priėmimas ženklina naujo ir labai atsakingo darbų etapo pradžią, kai Sveikatos apsaugos ministerija turės sutelkti kompetentingus specialistus ir parengti reikalingus poįstatyminius teisės aktus, padėsiančius praktinius pamatus įstatymo įgyvendinimui.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

  1. Regis parašė:

    \”Tikimasi, kad, priėmus šį įstatymą, bus išpildyti fizinių ir juridinių asmenų, norinčių teisėtai verstis šia veikla, lūkesčiai.\”
    Jūs gal juokaujat? Žmonės, kurie dešimtmečiais teisėtai ir sėkmingai vertėsi alternatyvios ir liaudies medicinos praktikomis bei sveikatos rekreacija (pirtininkai, jogos instruktoriai, reiki, čigong specialistai, visas SPA sektorius ir dar daugelio šios srities veiklų personalas) nuo šiol nebegalės tuo verstis, kol nepabaigs aukštojo medicininio išsilavinimo, kuris trunka mažiausiai ketverius metus. O įstatymas įsigalioja jau nuo sausio pirmos. Apie kokių lūkesčių išsipildymus šneka eina? Jei šis įstatymas ir pateisins kažkieno, tai farmacininkų lūkesčius, nes pertekliniais reikalavimais komplikavus ir tuo pačiu pabranginus sveikatos rekreaciją, neilgai trukus jų pelnai neišvengiamai ims kopti į viršų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.