Psichologiniai prekybininkų triukai, kuriuos privalote žinoti
0 (0)

supermarketas

Jeigu esate sąmoningas pirkėjas, turbūt pastebėjote, kad pačios reikalingiausios prekės dažniausiai būna išdėliotos pačiuose tolimiausiuose parduotuvės kampeliuose, o skambus žodis „akcija“ ne visuomet reiškia didelę nuolaidą. Prekybininkai aktyviai dirba šiuo klausimu, siekdami padidinti savo verslo našumą, o dalis pirkėjų itin lengvai „užkimba“ ant jų „kabliuko“. Psych2go.net atskleidžia įdomiausius psichologinius faktus apie apsipirkinėjimą:

Dalis kainų užrašytos raudonai

Tai – ne atsitiktinumas. Mokslininkai, į pagalbą pasitelkę Filadelfijos universiteto studentus, nustatė, kad raudonai užrašytos kainos atrodo kaip geresnis pasiūlymas nei parašytos juodai. Vis tik tai ne visuomet taip pat veikia moteris, kurioms raudona spalva dažnai atrodo tarsi įspėjimas, kad kažkas jas bando apmulkinti.

Šeimos prekės išdėstytos priekyje

Pirkdami tai, kas reikalinga šeimai, žmonės dažniausiai jaučiasi laimingi, pakylėti, todėl šios prekės išdėstomos parduotuvės pradžioje. O pirkdami namų apyvokos daiktus ar skalbimo priemones, žmonės dažniausiai yra nervingi arba nesusidomėję apsipirkimu, tad šios prekės išdėstomos parduotuvės gilumoje.

Naujesni produktai – mažesnėse parduotuvėse

Didesnės parduotuvės daliai pirkėjų atrodo nepatogesnės, nes jose reikia daugiau vaikščioti ir ilgiau ieškoti reikiamų prekių, tad nauji produktai dažniausiai pirmiau pasirodo mažesnėse parduotuvėse.

Tuščios lentynos – psichologinis triukas

Žmonės mieliau perka tuos produktus, kurių yra mažiau, nes tai skatina manyti, kad ši prekė yra populiari tarp kitų pirkėjų. Taigi, norėdami parduoti kokį nors produktą greičiau, parduotuvės darbuotojai pasirūpina, kad šios prekės lentyna būtų apytuštė, taip kuriant iliuziją, kad prekė – itin populiari ir paklausi.

Visas dėmesys – kainai

Tyrimai rodo, kad žmonėms kur kas mažiau rūpi daiktų ar prekių išdėstymas. Tai, kas patraukia jų dėmesį, yra kaina. Taigi, prekybininkai vilioja pirkėjus akcijomis arba didesnėmis kainų iškabomis.

Eskalatorių išdėstymas

Ar pastebėjote, kad pakilus į kitą parduotuvės aukštą neretai tenka gerokai paeiti, kad pasiektumėte eskalatorių, galintį užkelti jus į kitą aukštą? Visa tai – puikiai apgalvota strategija. Kol jūs prieinate eskalatorių, jūsų akį traukia įvairios parduotuvės ir prekės jose. Taip, norite to ar ne, esate viliojami aplankyti kuo daugiau parduotuvių.

Grindų danga

Linoleumas ar kilimas – kaip manote, ar tarp jų yra skirtumas? Pasirodo, parduotuvėse sąmoningai tam tikrose vietose padedami kilimai, siekiant, kad tose vietose pirkėjai stabtelėtų ilgėliau.

Suoliukai

Jie išdėstyti prieš parduotuvių vitrinas. Triukas paprastas: kuo dažniau matote tam tikrą produktą, tuo didesnė tikimybė, kad vieną dieną jį įsigysite.

Langai

Jų parduotuvėse dažniausiai nėra. Tai viena iš priemonių, padedančių jums ilgai apsipirkinėjant nepastebėti, kiek laiko užsibuvote parduotuvėje. Nematydami, kad lauke sutemo, ilgiau joje užsibūnate.

Kliūtys

Jei kada pykote, kad parduotuvėje tam tikros prekės išdėliotos viduryje praėjimo, nemanykite, kad taip nutiko be priežasties. Tai padeda sulėtinti pirkėjų tempą ir prailgina jų buvimą tam tikrose parduotuvės vietose.

Parengė alfa.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.