Seminaras „Piešinys – vaiko vidinio pasaulio atspindys”
0 (0)

Seminaras visiems, norintiems geriau pažinti vaiką pagal jo kūrybinę raišką ir simbolinę piešinio kalbą: tėvams, pedagogams, darželių auklėtojams, socialiniams pedagogams, psichologams… Bei visiems, kurie norite susipažinti su dailės terapiniu aspektu.

Šis praktinis – mokomasis seminaras vyks 2017 m. lapkričio 11 d. (šeštadienį, 10.00 – 18.00 val.)

Seminaro metu Jūs:
• susipažinsite su vaikų kūrybine raiška, vaikų piešimo ypatumais ir paslaptinga piešinių kalba,
• tyrinėsite vaizduojamąją vaikų kūrybą ir jos simbolinę reikšmę,
• pajusite dailės terapijos metodų galimybes,
• praktinių užsiėmimų metu turėsite galimybę stebėti savo vidinius vaizdinius ir praktiškai susipažinti su dailės terapijos metodais. Tarp teorinių paskaitų – vyks praktiniai dailės terapijos užsiėmimai.

Juk būna akimirkų, kai susimąstome, kad puikiai žinome, ką mūsų penkiametis ar mūsų pažįstamas vaikas valgo, kiek laiko trunka jo pietų miegas, kada eina miegoti vakare, kokius žaislus mėgsta, bet… tektų gerokai pasukti galvą, kad atsakytume į klausimą – o ką jis (jie) galvoja apie savo šeimą, apie kiekvieną iš mūsų? Kaip jis (jie) jaučiasi gyvendamas tarp mūsų?

Vaikai mėgsta piešti. Piešdami jie lavinasi, mokosi ir netgi gydosi. Vaiko meninė kūryba yra labai individuali. Mums ji gali liudyti apie “sutvarkytą” vaiko pasaulį. „Piešinys – tai langas į vaiko sielą“, ─ rašo prancūzų psichologė Nicole Bedar. Simbolių ir vaizdinių kalba, esanti vaikų piešiniuose, mums gali suteikti nepaprastai daug informacijos apie mažojo jausmus, džiaugsmus ir išgyvenimus, esamas ar iškilsiančias psichologines problemas. Mažųjų piešiniai atspindi ne tik jų patirtį, bet ir jausmus, netgi tuos, kurių jie patys negali įvardinti, nepažįsta, nepripažįsta ar slepia.

Seminaro objektas: vaikų (iki 10 metų amžiaus) vaizduojamoji kūryba ir vaizduose esanti simbolių kalba. Galite su savimi atsinešti vaikų piešinius, seminaro metu turėsite puikią galimybę stebėti ir analizuoti juose esančių vaizdinių kalbą.

SEMINARO PLANAS:
10.00 – 11.30 val. – Susipažinimas, įvadinė paskaita ir praktiniai dailės terapijos pratimai „PIEŠIMAS IR KŪRYBA“:
• Piešimas ir kūryba – kaip savęs ir aplinkinio pasaulio suvokimo ir išreiškimo būdas;
• Diagnostiniai piešinių testai ir galimi pavojai diagnozuojant vaikus pagal jų piešinius.
11.30 – 12.00 val. – Užkandžių/arbatos/kavos pertrauka
12.00 – 14.00 val. – Paskaita ir praktiniai dailės terapijos
pratimai „PIEŠINYS – VIDINIO PASAULIO ATSPINDYS” I dalis:
• Vaikų piešinių raida.
• Vaikų piešimo ypatumai. Apie ką ir kaip mąsto mažieji – paslaptinga piešinių kalba;
• Vaikų vaizduojamoji kūryba bei dažniausiai naudojamų simbolių kalba (piešiu žmogų, šeimą, namą…). Dažniausiai naudojamų simbolių šifravimas.
14.00 – 15.00 val. – Pietų pertrauka (pietausime individualiai)
15.00 – 16.30 val. – Paskaita ir praktiniai dailės terapijos
pratimai „PIEŠINYS – VIDINIO PASAULIO ATSPINDYS” II dalis:
• „Gerų/blogų“ spalvų sąvokos;
• Emociniai vaikų ypatumai. Kokias emocines problemas atskleidžia ir ką mums parodo formalieji piešimo būdai (ką išduoda linija ir spaudimo jėga, piešinių dydis, jų išdėstymas lape, piešinio detalizavimo ir kruopštumo lygis, brūkšniavimas ir kt.).
16.30 – 17.00 val. – Užkandžių/arbatos/kavos pertrauka.
17.00 – 18.00 val. – Paskaita/diskusija/praktiniai patarimai ir praktiniai dailės terapijos pratimai seminaro baigimui „KŪRYBINĖ RAIŠKA IR DAILĖS TERAPINIS ASPEKTAS“ – kūrybinė aplinka ir dailės terapijos procesas namuose, darželyje… Kaip tai įmanoma?


Seminaro lektorė: Dainora Skrabulienė – edukologė, dailės didaktikos specialistė, dailės pedagogė, dailės terapijos praktikė, baigusi specialiąją programą Lietuvoje „Dailės terapijos metodų taikymo galimybės“ bei Maskvos pozityviųjų technologijų ir konsultavimo institute pabaigusi kvalifikacijos kėlimo programą „Meno terapijos metodai psichologinio konsultavimo, socialinio – pedagoginio darbo ir sveikatos priežiūros srityse“ . Taip pat – šios kvalifikacijos kėlimo programos organizatorė Lietuvoje. Dainora jau 14 metų dirba pedagoginį darbą, veda dailės saviraiškos ir dailės terapijos užsiėmimus vaikams bei suaugusiems. Taip pat – viena iš VšĮ „Savęs pažinimo ir saviraiškos studijos” įkūrėjų, nuolat besidominti savęs pažinimu bei asmeniniu augimu, visas įgytas žinias praktiškai taikanti savo darbe ir asmeniniame gyvenime. Dainora – sertifikuota „Eneagramos” (unikalaus savęs ir kitų pažinimo metodo) meistrė, savo darbe naudojanti projektyvią psichologinę metodiką – metaforines asociatyvines kortas (šios metodikos mokėsi pas pirmtaką, OH kortų serijos leidėją, psichoterapeutą Moritz Egetmeyer (Vokietija)). Dainora – taip pat Lietuvos Meno terapijos asociacijos narė, Vilniaus Geštalt terapijos instituto studentė.

Šis seminaras – mokomasis/praktinis/patyriminisi, todėl dalyvių skaičius ribotas – tik iki 12 dalyvių seminare.

Seminaro kaina: 80 Eur (10 akad.val.) – įskaičiuota visa seminaro programa bei visos reikiamos priemonės, kavos/arbatos/užkandžių pertraukėlės. Pageidaujantiems bus išduodami dalyvių pažymėjimai. Registracijos patvirtinimui reikalingas 30 Eur avansinis mokėjimas į mūsų studijos sąskaitą. Likusią sumą (50 Eur) bus galima sumokėti atvykus į seminarą grynaisiais arba pavedimu.

Mūsų studijos rekvizitai:
VšĮ SAVĘS PAŽINIMO IR SAVIRAIŠKOS STUDIJA
Įmonės kodas: 303011485
a.s LT957044060007887398

Registracija vyksta el.p.: pazinimas.saviraiska@gmail.com
Tel. pasiteirauti: 868444109, renginys facebook’e>>.
Studijos adresas: Vytenio g. 10, Vilnius (atskiras įėjimas iš kiemo pusės), pazinimassaviraiska.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.