Septyni vaistai plonai piniginei

PIRMASIS VAISTAS
Te pradeda pilnėti tavo piniginė.

Iš kiekvienų dešimties monetų, kurias įsidedi į savo piniginę, išimk išlaidoms tik devynias. Tavo piniginė iš karto pradės storėti, ir tu maloniai jausi rankoje jos augantį svorį, o tavo siela bus patenkinta.

Yra tokia keista tiesa, kurią sunku paaiškinti. Kai liaunamės išleidinėjęs daugiau kaip devynis dešimtadalius savo uždarbio, sugebame lygiai taip pat gerai išsiversti. Paprastai nejaučiant bent jau didesnės stokos negu anksčiau.

ANTRASIS VAISTAS
Kontroliuok savo išlaidas.

Taip jau yra, kad nors žmonės uždirba skirtingai, kai kurie gerokai daugiau už kitus, bet kaskart, visų piniginės tampa vėl vienodai tuščios. Taip yra todėl, kad augant mūsų pajamoms auga ir išlaidos. Žmonės turi daugiau norų, negu gali patenkinti.

Sudarykite visų pirkinių ir reikalų sąrašą, kuriems norite išleisti pinigus. Išsirinkite tai, kas būtina ir tai, ką bus įmanoma nupirkti už devynias dešimtąsias jūsų pajamų. Visa kita – išbraukite.

TREČIASIS VAISTAS
Tegul turtas daugėja

Pinigai kuriuos galime sukaupti iš uždarbio – tai tik pradžia. Turtą sukaupsime tuomet, kai mūsų pinigai mums dirbs. Žmogaus turtas yra ne kupiuros, kurias jis nešiojasi piniginėje, o jo gaunamos pajamos, piniginė srovė, kuri nuolat teka į jo piniginę ir taip ją storina.

Priversk dirbti kiekvieną monetą, kad ji daugintųsi kaip avys laukuose ir padėtų gauti tau pajamas, kuriančias turto srautą, kuris nuolat plūstų į tavo piniginę.

KETVIRTASIS VAISTAS
Saugok savo brangenybes

Pirmas svarbus investavimo principas yra jūsų investuojamo turto saugumas. Venkite romantiškų troškimų greitai pralobti.

Investuokite tik ten, kur jūsų pagrindinis turtas saugus, iš kur panorėję galėsite jį atsiimti ir kur gausite deramas palūkanas. Pasitarkite su išmintingais žmonėmis. Branginkite patarimą tų, kurie turi patyrimo pelningai valdyti turtą, investuoti. Tegul jų išmintis apsaugo jūsų pinigus nuo pavojingų sandorių.

PENKTAS VAISTAS
Teneša pelną tau tavo namai

Gyvenantiems daugiabutyje nuolat tenka mokėti didžiulius komunalinius ar/ir nuomos mokesčius. Jokio žmogaus šeima negali džiaugtis gyvenimu neturėdama sklypo, kur vaikai galėtų žaisti ant švarios žemės, o žmonos – auginti ne tik gėles, bet ir daug gerų augalų šeimai išmaitinti.
Pinigų skolintojai mielai atsižvelgia į savo šeimai namą bei žemę įgyti siekiančių žmonių norus. Jeigu turite pakankamą šiam tikslui reikalingos sumos dalį, likusiąją galite drąsiai pasiskolinti, kad sumokėtumėt plytų gamintojui bei statybininkui.

Mokėsite pinigų skolintojui, kaip mokėjot už nuomą ir komunalinius, bet to pasekoje įgysite savo pačių valdomą vertingą nuosavybę.

ŠEŠTAS VAISTAS
Pasirūpink pajamomis ateityje

Iš anksto pasirūpinkite savo senatvės poreikiais ir šeimos apsauga. Žmogui dera užsitikrinti tinkamas pajamas senatvėje, kai taps sunkiau lygiai taip pat dirbti. Kiekvienas gali įstengti sukaupti turtą senatvei.

SEPTINTAS VAISTAS
Ugdyk sugebėjimą uždirbti

Prieš pradedami kažko siekti, pirmiausia turite to trokšti. Šie troškimai turi būti tvirti, aiškūs, paprasti ir konkretūs. Nekonkretūs ar pranokstantys žmogaus sugebėjimus troškimai žlugdo su jais susijusius tikslus.

Septintasis vaistas plonai piniginei yra ugdyti savo sugebėjimus, mokytis ir kaupti išmintį, tapti nagingesniais, sykiu taip didinant ir pagarbą sau, savivertės pojūtį.

***

Didėjant patirčiai žmogaus gyvenimas praturtėja daugeliu dalykų. Kiekvienas save gerbiantis žmogus turėtų:
— Kiek galėdamas greičiau gražinti skolas ir nepirkti to, už ką negalės susimokėti.
— Rūpintis savo šeima, kad ji galėtų gerai apie jį galvoti ir kalbėti.
— Parašyti testamentą, kad dievams jį pašaukus jo turtas būtų tinkamai ir garbingai padalytas.
— Užjausti nelaimės sužalotus bei palaužtus ir kiek įmanoma jiems padėti. Rūpintis tais, kurie jam brangūs.

Parengta pagal: George S. Clason „Turtingiausias Babilono žmogus“. Kaunas: Trigrama. 1998, 30-48 p.

Knygos citatų santrauką rasite čia


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *