Vaikų gynimo dienos išvakarėse – šventė vaikams „Mano vasara saugi“
0 (0)

Gegužės 31 d., Vaikų gynimo dienos išvakarėse, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su partneriais rengia vaikams, tėveliams, pedagogams skirtą šventę „Mano vasara saugi“. Šią dieną LVJC vyks gausybė aktyvių, kūrybinių, pažintinių užsiėmimų bei susitikimų su saugumą užtikrinančių profesijų atstovais, vaikų vasaros stovyklų organizatoriais, ugdymo specialistams rengiama konferencija „Saugumo garantija. Kas ją gali suteikti?“

Šventė rengiama siekiant priminti visuomenei apie vaikų teisę į saugų ir turiningą vasaros poilsį, jo svarbą jaunos asmenybės augimui.

„Prigimtinis vaikų poreikis pažinti niekada neatostogauja. Vasarą puiki proga vaikams išbandyti kitokias veiklas, kurioms per mokslo metus pritrūkdavo laiko“, – savo pastebėjimais dalinasi Vilma Smaliukienė, šio renginio organizatorė. Pasak V. Smaliukienės, nuo mūsų, suaugusiųjų priklauso, ar vasarą atsivers galimybės saugiai ugdyti(s) vaikų vertybėms, asmeniniams bei sveikatos įgūdžiams, socialiniams gebėjimams. Už nenutrūkstamą vaikų tobulėjimą turėtų būti atsakingi ne tik tėvai bet ir visa sąmoninga bendruomenė, tai yra tie asmenys, kurie suvokia savo atsakomybę už vaikų saugią aplinką, – mintis dėsto V. Smaliukienė.

Apie renginio programą

Šventę pradės akcija „Vilnius striksi“ (11.00 val.), kurios metu renginio dalyviai ar prisijungę smalsaujantys praeiviai šokinės su šokdynėmis. Visas šios sveikatai naudingos veiklos galimybes atskleis neformaliojo švietimo mokytojas Kęstutis Autukas, pasirengęs įrodyti, jog šokdynė – ne tik geras būdas apšilti prieš aktyvią veiklą, bet kartu labai smagus ir sveikatai naudingas pratimas.

Šventės metu vyks daugybė kūrybinių dirbtuvių, estafečių bei gyvo stalo futbolo turnyrai, šokinėjimo per gumytę bei oro balionų čempionatai, lindyhopo, hiphopo, kitų šokio stilių užsiėmimai bei milžiniškų muilo burbulų šou.

Vilniaus apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai surengs keletą užsiėmimų: LVJC baseine pademonstruos, kaip narai gelbėja skęstančiuosius bei papasakos apie saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens svarbą; pristatys kaip veikia apie artėjančias gamtos stichijas bei didelio mąsto nelaimes įspėjanti GPIS sistema; pademonstruos gaisrų gesinimo įrangą; parodys kaip su turima hidrauline gelbėjimo įranga iš sumaitoto automobilio išlaisvinami žmonės bei padės įsivaizduoti, kaip greita ir patogi lengvoji mašina nesilaikant saugaus eismo taisyklių gali tapti neleidžianti ištrūkti metalo krūva.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su šuniuku Amsiu papasakos apie savo darbą, patars kaip elgtis kylant grėsmei, kad apsaugoti save ir savo draugus.

Šventės metu vyks stovyklų mugė, kur vaikai ir jų tėveliai galės bendrauti su stovyklų organizatoriais. Taip pat vyks ugdymo specialistams skirta konferencija „Saugumo garantija. Kas ją gali suteikti?“, siekianti atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų ir jaunimo saugumą vasaros metu. Konferencijos metu pranešėjai pasidalins savo patirtimi vykdant prevencines vaikų saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens programas bei pristatys skęstančiojo gelbėjimo ir pirmosios pagalbos teikimo skendusiajam principus.

Dienai baigiantis visi šventės dalyviai bus pakviesti į pikniką – atsipalaiduoti, pasiklausyti smagios muzikos ir pasistiprinti lauke keptomis dešrelėmis bei pačių atsineštais sumuštiniais.

„Mano vasara saugi“ partneriai: Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdyba, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras ir Lietuvos plaukimo federacija

Daugiau informacijos – http://lvjc.lt/mano-vasara-saugi-2017/

Vilma Smaliukienė, renginio organizatorė, LVJC Projektų sk. vadovė, (8 5) 272 5015, 8 616 06910, Vilma.Smaliukiene@lvjc.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.