VIRUSAS GALVOJE
5 (3)

Richard Brodie „Virusas galvoje: kaip mus užprogramuoja ir kaip apsaugoti savo psichiką nuo nepageidaujamų „programų““ (2020)
Išleido: Luceo
Vertė: Egidija Lee
Puslapiai: 304
ISBN: 9786098247268

Labai drąsi knyga, parašyta neieškant žodžio kišenėje, aukštyn kojom apverčianti viską, kuo iki šiol rėmėsi psichologija, politologija ir vadyba. Žmogaus mąstymą ir elgesį valdo memai – psichikos virusai, mąstymo vaizdiniai, kurie gimsta mūsų sąmonėje ir pradeda savarankišką gyvenimą, dauginasi bei keičia žmogaus elgesį.

Mūsų psichika programuojama kasdien, ir tą poveikį patiriame nuolat. Kas mus priverčia pirkti vienokias ar kitokias prekes? Kodėl įsimename reklamą? Kodėl vienų verslas vos kvėpuoja, tuo tarpu jų konkurentai klesti?

Dėl visko kalti memai – virusinės mintys, pavergiančios žmonių sąmonę ir priverčiančios paklusti valią bei protą. Memai jums „liepia” pirkti tai, ko nereikia. Memai jus priverčia elgtis taip, kaip normaliam žmogui anaiptol netinka. Memai gali išvesti iš proto ar net nužudyti.

52 savaites ši knyga karaliavo populiariausių Amazon.com šimtuke, daugelis aukštųjų mokyklų ją rekomenduoja naudoti kaip mokomąjį vadovėlį.

Richardo Brodie’o knyga atskleidžia, KAIP APSAUGOTI savo psichiką nuo nepageidaujamų „programų”. Ir kaip to išmokyti kitus…

Melas egzistuoja todėl, kad esate pripratę viską priimti taip, kaip jums pateikiama, nesigilindami į tyrimus, neabejodami, neapmąstydami, neanalizuodami.

Jeigu nustojate galvoti, jumis labai lengva manipuliuoti. Dėl jūsų patiklumo egzistuoja melo imperija. Ir ji karaliaus tol, kol prabusite. Mąstykite!

Knyga jus išmokys ne tik atpažinti psichikos virusus, bet ir atskirti gerus memus nuo blogų. Gana vergauti memams – priverskite juos dirbti jūsų labui!

Apie autorių

Richardas Brodie pirmiausia išgarsėjo sukūręs programą „Microsoft Word“. Jo pirmoji knyga „Priimk  savo praeitį“ (Getting Past OK), skirta saviugda, pripažinta visame pasaulyje ir tapo tarptautiniu bestseleriu. „Virusas galvoje“ (Virus of Mind) yra antroji jo knyga atverianti naują memetikos [memų analizė] mokslo tyrinėjimų erą. Daugiau apie Richardą sužinosite iš jo tinklaraščio www.liontales.com

TURINYS

 1. Proto krizė
 2. Memai
 3. Sąmonė ir elgesys
 4. Virusai
 5. Evoliucija
 6. Memų evoliucija
 7. Seksas – evoliucijos pagrindas
 8. Išlikimas ir baimė
 9. Kaip „programuojama“ mūsų sąmonė
 10. Kultūriniai virusai
 11. Religijos memetika
 12. Projektiniai virusai (kaip sukurti kultą)
 13. Dezinfekcija
 14. Apie autorių

Skaitykite knygos ištrauką >>

Įvertinkite!
[Balsavo: 3 Vidurkis: 5]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.