Vyras pradėjo išgėrinėti ir tai tęsiasi jau beveik 2 metus
0 (0)

Klausimas: Gyvenu su vyru Londone, kartu auginam beveik 2 metų sūnų. Šiuo metu ieškome būsto, tai laikinai gyvename viename kambaryje, iki kol rasim butą. Viskas prasidėjo kai gimė mūsų sūnus. Jis pradėjo išgėrinėti po darbo, grįžtant namo pirktis alaus. Ir tai tęsiasi jau beveik 2 metus. Jis geria tikrai nemažai, iš pradžių 4 skardines, vėliau 8, o dabar 12… Geria skirtingai, bet paprastą dieną kokias 6-8 ištuština. 

Gaunasi 4-6 litrai alaus per vakarą. Jis neprisigeria nuo jo labai, bet apspangsta. Būna dienų kai negeria, bet čia tuo atveju, kai pinigų mažai.. Ir tai neištveria 2 dienų nenusipirkęs.

Buvo per tuos metus laikotarpis, kai sportavo ir negėrė 3 savaites. Jis dirba fizinį darbą statybose ir sako, kad niekas taip gerai nenuima nuovargio kaip alus… Bandžiau daug kartų jam sakyti, jog nebepirktų, verkdavau, bet jis nekreipdavo į mane dėmesio. Bandžiau skaityti jam straipsnį apie alaus žalą, bet jis mane pasiuntė toli toli. Su juo neįmanoma atsisėdus ramiai pasikalbėti. Jis negerbia manęs… Vadina šlykščiais žodžiais… Nors aš nieko blogo nepadariau, esu visada namie su mūsų sūneliu, na o jis darbe. Kai būna negėręs yra labai nervuotas… Keikiasi šalia vaiko…

Atrodo jis bando užmirsti problemas gerdamas alų, pats bėga nuo savęs… Nebežinau ką daryti… Atrodo jis žino, jog aš niekur nebedingsiu, mums turint sūnų ir visiškai nebesistengia manęs gerbti.  Jis nėra blogas žmogus. Myli mūsų vaiką, dirba sunkiai, bet tas gėrimas tik blogina musu santykius.

Ilona (vardas pakeistas)

Komentuoja psichologė – psichoterapeutė Jurga Gužauskienė:

Galiu tik pabandyti įsivaizduoti kokioje sudėtingoje situacijoje Jūs esate atsidūrusi: toli nuo gimtųjų namų, svetimoje šalyje, auginanti mažą vaiką, priklausoma finansiškai nuo vyro. Ilona, šioje situacijoje labai sunku duoti patarimą, kaip bet kurioje kitoje, tačiau žinutė, kurią Jums noriu perduoti yra tai, kad Jūs neturite kentėti.

Kadangi Jūs jau galvojate, kad vyras geria per daug, tai reiškia, kad pats laikas pradėti ieškoti pagalbos, kurios reikia ne tik Jam, bet ir Jums su vaiku. Londone tikriausiai yra organizacijų, kurios užsiima tokių problemų sprendimų, suraskite juos, susisiekite su profesionalais (alcoholics-anonymous.org.uk) ir padėkite tiek sau, tiek vyrui, kurie padės Jums žengti pirmuosius žingsnius atsistatymo link. Profesionali intervencija gali būti stiprus posūkio taškas visai Jūsų šeimai, tad labai svarbu šios problemos neneigti ir neužleisti. Pabandykite ramiu balsu vyrui išsakyti ir išryškinti kokias neigiamas pasekmes patiriate tiek Jūs, tiek vaikas, kaip Jus verčia jaustis jo alkoholizmas, svarbu suprasti, kad pyktis ir kaltinimai nepadės šiuo atveju, jie tik dar labiau stumia situacijos bloginimo link.

Šiuolaikiniai alkoholizmo gydymo metodai apima ir medikamentinį gydymą, ir individualią bei grupinę psichoterapiją; galimi ir Anoniminių alkoholikų susitikimai, kurie yra ypatingai efektyvūs, juose asmenys turintis problemų su alkoholiu dalinasi savo sunkumais, ir stiprybe, bei būdais, kurie padeda jiems gyventi be alkoholio. Idealiu atveju pripažinus problemą ir nusprendus sau padėti, Jūsų vyras tikrai atras ir supras, kas jį taip neramina, ir kas verčia neigti ir bėgti nuo problemos, o tai labai stipriai mažina poreikį sunkumus spręsti alkoholio pagalba.

Jurga Gužauskienė | guzauskiene.lt
Psichologė – psichoterapeutė

Iliustracija: Fredrik Olofsson / flickr.com

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

3 Responses

 1. Go. parašė:

  Nieko jus neparet šiuo atveju moteriai. Ji gi rašo kad vyras jos nebegerbia, neklauso, jam dzin kad ji verkia… Tai jei tokiam tipui bandyt sneket apie gydymą, jis gi pasiųs su trenksmais savo moterį. Aš lb gerai žinau ką ji išgyvena, pas mane analogiska situacija. Blogiausia, kai neturi kur eiti ir tuo manipuliuojama. Situacija tik blogės, kol galiausiai ji vistiek su didele nuoskauda sieloj vieną dieną susikraus mantą ir bėgs su vaiku nuo jo.

 2. Anonimas parašė:

  Išskirkim 2 dalykus: nepagarbą ir priklausomybę nuo alkoholio. Nepagarba ir reiškiasi, tuo, kad geriama žmonos ir vaiko akivaizdoje, kad paprašius ar užsimnus pasiunčiama toli.
  Priklausomybė čia – natūrali būsena pacifistiška, apsvaigi. Kai trūksta ar ribojama, ar ateina abstinencija – koliojamasi, pykstama ir t.t. Tai priklausomybės požymis.
  Kadangi pastebima ryški pradžia susijusi su vaiko gimimu, tas gali rodyti, kad vyras nebeteko pagrindinio dėmesio – žmona jo atžvilgiu nebeatlieka jam svarbios pareigos. Supraskime teisingai – tai tik žmogaus psichologija, kadangi į savaime suprantamas pareigas įeina skalbimas, maisto gaminimas, indų plovimas, vaiko priežiūra, išlyginti drabužiai ar kažkas panašaus. Bet viena svarbi pareiga kuri įtikina vyrą, jog jis tebėra vyras savo žmonai – liko pražiūrėta sulig vaiko gimimu. Tai gali būti net toks menkniekis kaip nepasitikėjimas savimi, kad moki auklėti ir kas kartą grįžtant namo susiduri su akistata, kai turi tą įrodyti. Negrįžti kaip ir negali, išsisukti taip pat – namai per maži užsidaryti kur nors garaže. Lieka apsistatyti skardinių tvora ir vaidmuo „esu pavargęs, užjauskite i rleiskite ilsėtis”.
  Na ir aišku, kiekvieną nuovargį galima slopinti alkholiu, bet galima ir masažu. Kojų masažas. Nugaros masažas. Su sezamų aliejumi tam, kad dingtų tas argumentas „atsipalaiduoti”. O ten bus matyti ar santykiai tvirtės ar drebės.

 3. Anonimas parašė:

  Neko šiaip,nepatarete šiai moteriai.Tokioj situasijoj labai sunku.Kai vyras,nenorės tvarkytis, tai ir nesusitvarkys ,toliU reiks vargt,šiai moteriai.Nes vyrams yra sunkiau ,atsistot ant koju.Ateis metas kai moteriai,truks kantrybė,ir jinai išeis.Tik stiprybės šita situasija yra sunki su alhogoliu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.