fbpx

Nuo ko priklauso vyrų ištikimybė?
0 (0)

Corbis-42-38906326

© Jens Kalaene/Corbis

Kiekvieno vyro organizme yra kažkiek ištikimybės hormono. Pasak mokslininkų, tai oksitocinas, kuris dar vadinamas „apkabinimų hormonu“, mat jis gaminasi meiliai apsikabinus ar glamonėjant vienas kitą. Šis hormonas padeda vyrams likti ištikimiems savo išrinktajai, rašo „The Telegraph“.

Vienas tyrimas parodė, kad dėl oksitocino vyrai laikydavosi atokiau nuo patrauklių moterų, jeigu turėdavo nuolatinę partnerę. Tačiau vienišiems vyrams šis hormonas nedarė jokio poveikio.

Oksitocinas žmonių organizme gaminasi natūraliai ir dalyvauja sekso, seksualinio patrauklumo ir pasitikėjimo procesuose. Moterų atveju šis hormonas išsiskiria gimdymo metu ir skatina pieno gamybą. Žindant kūdikį taip pat gaminasi oksitocinas, skatindamas tvirtesnį motinos ir kūdikio ryšį.

Mokslų daktarė Rene Hurlemann iš Vokietijos Bonos universiteto pažymi, kad atlikti eksperimentai su gyvūnais leido pastebėti, jog oksitocinas skatina monogamiją. Pasirodė, kad tokį patį poveikį jis daro ir žmonėms. Tyrimo metu pusei vyrų mokslininkai į nosį įpurškė oksitocino, o kitai pusei – placebo. Tyrime dalyvavo iš viso 57 sveiki vyrai, iš kurių 50 proc. turėjo nuolatines partneres.

Po 45 minučių savanoriams pasirodė patrauklios išvaizdos moteris, kuri tai prieidavo, tai nueidavo nuo vyrų. Vėliau mokslininkai vyrų klausė, kuomet, jų manymu, moteris buvo atsidūrusi per „idealų atstumą“, o kada jie jausdavosi nepatogiai.

Kadangi oksitocinas stiprina pasitikėjimą, mokslininkai tikėjosi, kad šio hormono paveikti vyrai leis moteriai prieiti arčiau. Tačiau rezultatas buvo priešingas. Monogamiški vyrai vengė moters, net kai ji į juos žiūrėdavo, arba jie patys pasitraukdavo nuo jos atokiau. Tačiau pačios moters vertinimas nuo hormono nepriklausė –abiejų grupių vyrai ją įvardijo kaip patrauklią.

Atskiras eksperimentas parodė, kad oksitocinas neturėjo jokios įtakos, kaip vyrai vertino vieni kitus ir mokslininkų pasitelktą eksperimentuotoją vyrą.

Mokslininkai mano, kad oksitocino poveikis gali būti natūralus mechanizmas, užtikrinantis, kad po kūdikio gimimo jo tėvas liktų ištikimas motinai.

Parengė delfi.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

2 Responses

 1. Ignas parašė:

  Tai iš 57-ių tyrime dalyvavusių sveikų vyrų buvo 28,5 vyro, kurie turėjo nuolatines partneres?
  Kaip reagavo vieniši vyrai?
  Ar patrauklioji moteris kalbėjo su vyrais?
  (Ar buvo nebūtinai patraukli moteris, kalbėjusi su vyrais?)
  Ar yra kur tiksliau paskelbtas tyrimas?
  Ir apskritai, kas atliko tokį „tyrimą”?

 2. miau parašė:

  Biski pieva o ne straipsnis apie tyrima, kolegos. Delfi? Tada nieko nuostabaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.