Ligonių planeta
0 (0)

Pexels / Pixabay

Įsivaizduokite gyvenantys planetoje, kurioje visi serga odos liga. Jau kokius du ar tris tūkstančius metų žmonės kenčia nuo tos ligos: kūną dengia pūliuojantys skauduliai, juos liečiant labai skauda.

Suprantama, visi įsitikinę, kad tai natūrali odos būklė. Net medicinos vadovėliuose ši liga aprašoma kaip norma. Naujagimio oda būna sveika, bet vaikui sulaukus trejų ar ketverių ima rastis pirmieji skauduliai. Paauglystės metais kūnas jau būna nusėtas opų.

Ar numanote, kaip šie žmonės elgtųsi vienas su kitu? Kad galėtų artimai bendrauti, jie turėtų saugoti savo skaudulius. Veikiausiai niekada neliestų vienas kito, nes tai teiktų skausmo. Jei netyčiomis užkliudytų kurį nors žmogų, tas iš skausmo akimirksniu supyktų ir atsilygintų tuo pačiu. Tačiau meilės instinktas toks stiprus, kad visi esame pasiryžę mokėti didelę kainą už santykius su kitais.

Įsivaizduokite – vieną gražią dieną įvyksta stebuklas. Pabudę pamatote, kad jūsų oda visiškai sveika. Sopulių nebeliko ir prisilietimai nebekelia skausmo. Liesti sveiką odą malonu, nes jos paskirtis – justi. Tai ar galite įsivaizduoti save, gyvenantį pasaulyje, kuriame visi serga odos liga? Negalite liesti kitų, nes tai teikia jiems skausmo, o kiti neprisiliečia prie jūsų baimindamiesi, kad jums taip pat skaudės.

Jeigu galite tai įsivaizduoti, suprasite, kad atvykėliui iš kitos planetos žmonės panašiai atrodytų. Tačiau serga ne mūsų oda. Atvykėlis suprastų: nuo baimės ligos kenčia žmogaus protas. Mūsų emocinis kūnas, visai kaip ta užkrėsta oda, pilnas sopulių, kuriuos graužia emociniai nuodai. Baimės liga pasireiškia pykčiu, neapykanta, liūdesiu, pavydu ir veidmainystėmis, ši liga kaip tik ir sukelia visas emocijas, kurios verčia kentėti.

Visų žmonių protas yra užsikrėtęs ta pačia liga. Mūsų Žemę netgi būtų galima pavadinti psichiatrijos ligonine. Deja, ši liga pasaulyje viešpatauja jau tūkstančius metų, o medicinos, psichiatrijios ir psichologijos vadovėliai vadina ją normalia būsena. Šių vadovėlių autoriai įsitikinę, kad tai normalu, bet sakau jums: taip nėra.

Ištrauka iš Miguel Ruiz. Menas mylėti. Vilnius: Svajonių knygos. 2009, 8-9 p.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.