10 dalykų, kurie gadina moters gyvenimą

geras-gyvenimas

Nemanykite, kad emociškiai vyrai tokie kvaili, kad nepajėgūs pastebėti skirtumo tarp to, kai jums iš tiesų reikia jo, ir tarp to, kai nusivylusi norite užmegzti ryšį su bet kuo. Amerikiečių psichologė Laura Schlessinger veda radijo laidą. Jai skambina, užduoda klausimus apie meilę ar tiesiog verkia į ragelį. Išanalizavusi patarimų prašančių moterų klausimus psichologė parašė knygą, kurioje išdėstė savo įspūdžius ir mintis. Jos knyga vadinasi „10 absurdiškų klaidų, kuriomis moterys gadina sau gyvenimą“, informuoja cluber.com.ua.

Pirma klaida – kvailas įsitikinimas. Nevertinkite savęs per vyrų prizmę

Liūdna, bet iki šiol moters sėkmė vertinama pagal tai, ar „ji ką nors turi“. Supraskite – priešingos lyties globėją. Vargšelės žvelgia į save ir į savo vaidmenį gyvenimą tik per santykių su vyru prizmę. O koks tas vyras, dažnai neturi reikšmės.

Tai absoliučiai netiesa. Ir absoliučiai neteisios tos, kurios gyvena su alkoholiku, tironu, pavyduoliu, nuolat priekaištaujančiu, narkomanu, tais, kurie išduoda, meluoja, yra įžūlūs ar abejingi.

Kaip dažnai moterys, bijodamos, kad nepavyks rasti kito, išteka už pirmo pasitaikiusio, norėdamos įrodyti visuomenei savo visavertiškumą.

Patarimas. Ne tai nėra visavertiškumas. Tos, kurioms neva „nepasisekė“ su vyru ar meilėj, pačios prie to prisidėjo. Todėl kelkite savivertę ir nežeminkite savęs jūsų nevertais santykiais ir santuokomis. Mums reikia mokytis iš vyrų drąsos, atkaklumo ir pasitikėjimo savimi.

Antra klaidas – kvailas merginimas. Mes – ne pelenės

Milijonai pelenių visame pasaulyje liūdnai žvelgia pro nešvarius savo kamaraičių langus, o princo kaip nėra, taip nėra… Užtai koks simpatingas sodininkas karpo medžius kaimyniniame sode.
Jeigu jums stinga užtikrintumo, kad elgiatės teisingai.

Jei esate linkusios sakyti „ačiū“ kiekvienam, kuris atkreipė į jus dėmesį; jei tenkinatės tuo, ką jums siūlo, o ne renkatės tai, kas asmeniškai jus tenkina; jei nuėjusi į pasimatymą su vyru mintyse norite šaukti: „Valio, aš nebe viena.“, greičiausiai neteisingai renkatės.

Susisieti su žmogumi tik tam, kad nesijaustumėte vieniša, – bėgimas nuo realybės. Taip yra ne todėl, kad moteris pernelyg daug tikisi iš savo išrinktojo, o todėl, kad ji nieko nesitiki iš savęs.

Nemanykite, kad emociškiai vyrai tokie kvaili, kad nepajėgūs pastebėti skirtumo tarp to, kai jums iš tiesų reikia jo, ir tarp to, kai nusivylusi norite užmegzti ryšį su bet kuo. Nesistebėkite, kad po to jie ima galvoti, kad jais pasinaudojo, pavertė žaizdos tvarsčiu, nosinaite ašaroms šluostyti ar pan. Vyrai ateina į mūsų gyvenimą tam, kad kartu gyventų, o ne atstotų mums gyvenimą.

Patarimas. Pačios rinkitės, su kuo eiti į pasimatymą, nelaukite, kol jus pasirinks. Neimkite to, kas tiesiog mėtėsi jūsų gyvenimo kelyje. Išgyvenkite neišvengiamą vienatvės laikotarpį, suraskite užsiėmimų protui ir širdžiai – susiraskite pomėgių, susitikite su draugais – kol nesulauksite to, kuris bus vertas jūsų.

Trečia klaida – kvailas atsidavimas. Nebučiuokite varlės

Jei moteris nuolat kartoja „aš jį myliu“, ji meluoja aplinkiniams. Ir, žinoma, sau. Tokios moterys nenori pripažinti, kad pralaimėjo. Dažnai jos su dėkingumu kenčia tokį elgesį su savim ar požiūrį į save, kokio joks vyras neištvertų nė penkias minutes.

Keista, bet daugeliui moterų meilė – kažkas už sveiko proto ribų (būtent tokį modelį perša mums pasakos, kur gražuolės pamilsta pabaisas ir užgniaužusios kvapą ieško jo šeriuose blusų).

Ar atkreipėte dėmesį į pasibjaurėtinus dvigubus visuomenės standartus? Moterys sutinka nepastebėti plinkančių galvų, nuo alaus didėjančių pilvų, languotų marškinių ir kaklaraiščių su burbuliukais… Tačiau kiekvienas vyras, pasakodamas apie naują pažįstamą, būtinai pasakys: „Ji nieko, bet kojos stambokos.“ Kodėl mes su tuo taikomės ir pačios nesirenkame, nevertiname vyrų kritiškai, o viską iš eilės vadiname meile? Todėl, kad taip ir neišmokome savimi pasitikėti.

Nuolat kartodama „aš jį myliu“, jūs galvojate: niekada nerasiu kito, kuris mane pakęstų, nenoriu būti viena, tai geriau negu nieko, tai geriau negu buvo, man jau 19 (29, 39, 49, 59), vargi ar rasiu geresnį, kartais viskas ne taip jau blogai, bet kokiu atveju man nelieka nieko kito, jaučiu, kad esu jam reikalinga, mane gąsdina susidūrimas su nežinomybe, viskas ne taip prastai, kaip kitiems atrodo, sunku rasti tikį, su kuriuo būtų lengva ir džiugu.

Patarimas. Atsiminkite – jei pabučiuosite varlę, ji nebūtinai pavirs princu. Burnoje liks nemalonus skonis, galvoje – nemalonūs prisiminimai. Nepainiokite jausmų, susijusių su gerais santykiais, savo fantazijomis, pažadais knygose, seksu, su meile. Jausmai iškreipia realybę, tad vertindama savo vyrą pasitelkite ir protą. Tikros meilės nebus tol, kol neišmoksite mylėti savęs. Imkitės veiksmų, jūs – verta geriausio.

Ketvirta klaida – kvaila aistra. Apie tai negalima kalbėti

Akivaizdu, kad vyrų ir moterų požiūris į seksą skiriasi. Moterys seksą vertina per daug romantiškai, mano, kad „elementarūs judesiai“ kažkam įpareigoja vyrus, kad jos save aukoja ir dažnai reikalauja aukų iš vyrų.

Šiuose santykiuose visada geriau neskubėti. Tegu obuolys sunoksta, įvertinkite jūsų žingsnio pasekmes. Artumas ir lytini suartėjimas – skirtingi dalykai. Artumas – kai galite su savo vaikinu kalbėti apie viską. Todėl niekada nedarykite to, apie ką vėliau negalėsite su juo pasikalbėti.
Patarimas. Nesvarbu, kiek jums metų, seksas negali būti jūsų vertybių matas, negali būti jūsų santykių su vyru vertinimo matas. Pernelyg ankstyvas seksas lems tai, kad dar labiau save smerksite, dar labiau nusivilsite ir jausite dar didesnį vienišumą.

Penkta klaida – kvailas gyvenimas kartu. Katinas vis tiek tupi maiše

Šimtus kartų esame girdėjusios, kad norint geriau vienas kitą pažinti, o ne gauti katiną maiše, iki vestuvių geriau pagyventi kartu. Ir vis tik katinas visada tupės maiše. Statistiniais duomenimis, kur kas dažniau skiriasi tie, kurie iki vestuvių gyveno kartu, nei tie, kurie pirmiausia žengė prie altoriaus.

Esmė – kodėl moteris sutinka gyventi ne santuokoje. Tai savotiška kapituliacija – vyras bijo „oficialios“ atsakomybės, tad ji ryžtasi žengti pirmą žingsnį. Moteris apsigyvena su juo ne tam, kad išsiaiškintų, koks jis iš tiesų, o tam, kad santykiuose pasiektų stabilumo, kad jį sulaikytų.

Jis galvoja: „Reikia pažiūrėti, ar man visada, kiekvieną dieną bus gerai.“ Ji galvoja: „Reikia būti labai dėmesingai, kad jam kasdien būtų gerai.“ Suprantama, kad abu požiūriai nebus veiksmingi metų metus, juk jie abu – utopijos.

Patarimas. Jei norite, kad vyras jus gerbtų, niekada nemažinkite savo reikalavimų kartelės. Jeigu jis negali pakilti iki jums norimo lygio, geriau su juo išsiskirti.

Šešta klaida – kvaili lūkesčiai. Į ką įsivėlėte?

Pagalvokite, ar leistumėtės perauklėjama įžengusi į trečią ar ketvirtą dešimtį. Taip ir jis. Ruošdamasi tekėti nesitikėkite, kad jūsų įtaka paskatins jį pasikeisti. Užuot galvojusi, „galiu jį pataisyti“, verčiau pagalvokite, „kur veliuosi“.

Labai dažnai iš pradžių žavėjusios jaunikio savybės paskui ima erzinti. Paslaptis – išrinktajame pasąmoningai ieškome tėvo bruožų, norime iš naujo išgyventi traumuojančius praeities įvykius ar apsisaugoti nuo praeityje kažkieno padarytų nuoskaudų. O išrinktasis vis tiek pasirodo esą kitoks. Ir tada imate jo nekęsti, nors iš tiesų nekenčiate savęs.

Patarimas. Jei ištekėjote, norėdama apsisaugoti nuo vaikystės nuoskaudų, kuo greičiau traukitės iš tokios santuokos. Praeities pakeisti neįmanoma. Jeigu ištekėjote ir nekenčiate savo vyro, pirmiausia pažvelkite į savo vidų. O jei nerasite savo kančių priežasties, ištekėsite, nekęsite vyri ir galvosite, kad visi vyrai – parazitai.

Septinta klaida – kvailas sumanymas. Protingai naudokitės kūnu

Ne meilė. Ne „toji gyvenimo akimirka“. Ne „visi šito iš manęs tikisi.“ Ne įrodymas „ir aš taip galiu“. Ne „priversiu jį mane vesti“. Ne „o kas man lieka“. Ir apskritai jokia panaši mintis negali būti pretekstas susilaukti vaiko. Priežastis galima viena – norite, turite galimybių duoti vaikui viską, ko reikia: meilę, globą, materialinę gerovę.

Jokie jūsų poreikiai neturi reikšmės, svarbūs tik vaiko poreikiai, juk mokėti už jūsų klaidas ir problemas teks jam. Čia visada svarbiausia moteris. Žinoma, atsakomybė tenka ir vyrui, bet jūsų kūnas priklauso tik jums. Patarimas. Gerai pagalvokite, kada ir su kuo susilaukti vaikų.

Aštunta klaida – iš to sekančios kvailystės. Neleiskite skriausti vaikų

Baisu, kai moteris nepaiso motiniško instinkto. Net laukinėje gamtoje nėra aršesnio padaro už jauniklius ginančią patelę. O žmonės… būna, kad moteris leidžia mušti savo vaikus, atiduoda juos auginti kitiems (kad tik vyras nepabėgtų). Viena pora netgi pardavė vaiką, kad pradėtų verslą.
Patarimas. Atsiminkite – vaikai jums neatleis, jeigu jų neginsite. Niekam neleiskite kenkti jūsų vaikams, neaukokite mažylių dėl vyro laimės ar tariamo prisirišimo.

Devinta klaida – kvailas bejėgiškumas. Nebijokite treptelėti koja

Mažos mergaitės dažnai pyksta, jeigu kažkas klostosi ne taip, kaip joms norisi. O kur dingsta pyktis, kai jos užauga? Moterys įsižeidžia, verkia, kankinasi, įpuola į depresiją tik todėl, kad bijo parodyti pyktį, bijo įžeisti ir supykdyti aplinkinius.

Depresija – pasyvus situacijos išgyvenimas, nors aktyvus, trumpas emocijų protrūkis išspręstų problemą ir nubrėžtų ribas, kurių jus įžeidusiam asmeniui nevalia peržengti.

Gana slopinti ir viduje kaupti pyktį, jau seniai įrodyta, kad tai sukelia ligas.

Patarimas. Gyvenime būna skausmingų akimirkų, ištverti šį skausmą – kaina, kurią tenka mokėti už tai, kad vystome charakterį. Jūs, kaip ir bet kuris žmogus, turite privilegijų ir galimybių būti asmenybe. Tai nereiškia, kad reikia lipti žmonėms per galvas, trypti juos kanopomis, tai reiškia, kad reikia gerbti kitus, bet nelikti su tais, kurie jus skaudina ar žemina.

Dešimta klaida – kvailas visko atleidimas. Sava pelkė vis tiek yra pelkė

Moterys – kantriausios būtybės pasaulyje. Jos gali susigalvoti milijonus atsikalbinėjimų, kad tik nenutrauktų santykių su savęs nevertu vyru. Kaip dažnai galvojame, kad sava pelkė geriau nei pelkė, apie kurią nieko nežinome. Vis kartojame sau: „Jei išeisiu, būsiu nelaiminga.“ Gal ir taip, tačiau tada bent jau atsiras galimybė susikurti laimę, kurios „savoje“ pelkėje nesusikursite.

Patarimas. Negyvenkite pagal principą „kaip ką nors pakeisti, nekeičiant šito“. Pažvelkite į save – viduje turite atrasti stiprybės, nepriklausomybės ir iniciatyvos. Būkite realistė – visada galite rinktis.

Moteriško žavesio paslaptis

Žinoma, kad moterys juokiasi kur kas dažniau nei vyrai, ypač linksmoje kompanijoje. Regis, vyrams labiau patinka juokinti nei patiems juoktis, o ši asimetrija pastebima nuo pat vaikystės. Atsiminkite, kas jūsų klasėje buvo didžiausias juokdarys, tikriausiai berniukas. Ar tai nėra harmoningos sąjungos paslaptis?

Vokiečių psichologai stebėjo moterų reakciją, kalbant su nepažįstamais vyrais, paskui apklausė vienus ir kitus. Pasirodo, kuo daugiau moteris juokiasi, tuo įdomesnis jai pašnekovas. O vyrams labiau patinka kvatoklės. Sveikų, harmoningų santykių poroje rodiklis – moters, ne vyro juokas. Vyrai gali juoktis, gali nesijuokti, bet jei šeimoje neskamba moters juokas – prasti popieriai.

Parengė: delfi.lt

6 Responses

 1. Žaltys Karalius parašė:

  1. Pati galite nevertinti savęs per vyrų prizmę, bet visos kitos moterys jus būtent taip ir vertins. Būtent moterys dažniausiai įgelia viena kitai, kaip tik tarp moterų seksas, vyrai, vaikinai, statusai ir visa kita yra dažniausia paskalų tema. Iš reto vyro išgirsite smeigiantį „Kokia tu šaunuolė ir nepriklausoma, kaip viską sugebi viena! Aš tau pavydžiu – be savo vyro turbūt nesugebėčiau šitiek padaryt”. Mums, vyrams, nelabai rūpi, vieniša jūs ar ne, jeigu jūs nedominate mūsų. Blogiausiu atveju, jei ilgai tempiate be poros (30+) galite gauti šiek tiek pašiepimo ir neigiamų taškų (Mąstymo procesas paprastas – jei iki šiol nesugebėjai rast ir išlaikyt vyro, matyt, kažkas su tavim negerai).

  2. Gimsta dalinai gimsta iš pirmo – būti vienišai, kai visos draugės turi vaikinus/vyrus? Arba būti tai, kuri susirado vaikiną, o kitos vienišos – kiek pagyrų!

  3. Vyrų ir moterų standartai – skirtingi, tad nėra čia ko pezėti. Vyrai myli akimis, ir todėl jūsų išvaizda mums yra pati svarbiausia ir aptariama vieta. Moterims išvaizda – tik viena dėlionės detalė tarp charizmos, tvirto charakterio

  Svarbu ir jūsų amžius. Nuo ~25 metų jūsų patrauklumas mažėja, ir jei neradote tokio vyro, kokio norėjote, iki kokių 30-35erių, tai arba teks susimažinti standartus, arba įsigyti katiną. Tad taip, geriau tikriausiai nerasite, nebent esate jauna, graži ir puikaus charakterio.

  4. Jeigu norite rimtų santykių, ir dar nespėjote permiegoti su daug vyrų – visiškai sutinku. Moterys, kurias įsitempiu į lovą per pirmą pasimatymą, būna smagus laiko praleidimas, bet ne daugiau. Nes jei aš įsitempiau tave taip greit, reiškia ir kiti. O mums nereikia moters, kurią jau turėjo daug vyrų, jei norime ko nors rimtesnio. Kita vertus, kol jūs jauna ir nekeliate per daug rūpesčių, mes mielai linksminsimės su jumis. O jeigu jūs nusprendžiate kad štai, jaunystėje išsilakstėte, o dabar jau esate pasiruošusi kažkam rimto (t.y., buvote lengvai prieinama seniau, bet ne dabar), tai mes jūsų nenorėsime. Traukinys nuvažiavo!

  5.Visiškai sutinku – iki vestuvių gyventi kartu neverta. Netgi statistika sako, kad tos poros, kurios gyvenu kartu iki vestuvių, dažniau laužo savo vestuvinius įžadus.

  6.Jeigu ištekėjot už nekenčiamo vyro, tai ir kentėkite. Pati kalta, kad tokį išsirinkote. O šiaip – vėlgi, sutinku – gyvenime mes patys atsakingi už savo pasirinkimus, tad rinkimės teisingai. Kita vertus, atsižvelkite ir į savo gyvenimo etapą – jeigu jums per 30, vargu ar ką geresnio rasite.

  7.Sutinku.

  8.Iš dalies sutinku, bet tai jei laikaisi 7-o punkto, tai kaip ir išsprendžia 8-ojo problemą.

  9.Šiaip, geras patarimas, tiek vyrams, tiek moterims.

  10.Būtent, būkite realistė. Jeigu jums per 30 metų, tai jokios laimės nesusikursit, ir tikriausiai geriau nerasite. Prieš žengdama žingsnį tokioje situacijoje, realistiškai ir įvertinkite – ar galėsite gyventi viena iki gyvenimo galo? Tenkina? Tuomet pirmyn!

  Vyrai gimsta verti nulio. Jų tikslas – susikurti vertę metams bėgant.
  Moterys gimsta vertos daug. Jūsų tikslas – metams bėgant, neiššvaistyti to.

  Santykiuose, moterys laiko sekso kozirį, o vyrai – santykių. Jūs nusprendžiate, kada bus sekso, o mes nusprendžiame, kada bus santykiai. Tad jeigu tik savo kozirio pagalba sudominote vyrą, negalvokite, jog tai ką nors reiškia.

 2. Rita parašė:

  Nusipezėjai…bet ko tikėtis, vyras komentuoja moterims skirtą straipsnį. Būtų užtekę vieno sakinio „Nuo ~25 metų jūsų patrauklumas mažėja…ir jeigu jums per 30, vargu ar ką geresnio rasite.” Ir požiūris aiškus. Jauniklės ir seni diedai valdo :-D

 3. Anonymous parašė:

  Retai kada komentuoju po straipsniais, bet labai patiko Žaltys Karalius komentaro paskutines dvi pastraipėlės!

 4. susipratusi 30 mete parašė:

  Dabar zinau savo verte ir vieta, bet geras tavo komentaras:)

 5. o ... parašė:

  pirmas žalčio komentaras nėra visiškai teisingas. yra n 30+, su vaikais, kurios susiranda nuostabius antrus vyrus ir paprastai jaunesnius. taigi viskas priklauso nuo moters asmenybės ir jos mokėjimo gyventi :). nereikia bijoti gyventi. o dėl 30+, tikrai jau ir LT padangėje daug moterų išteka vyresnės ir tikrai ne už blogiausių variantų. bet kaip komentatoriui, tai reikia dėti LIKE’ą ant gramatikos ir rašybos, be klaidų taip viskas , su skyrybos ženklais ir lietuvybėmis. aš pvz susižavėjau šitoj vietoj.

 6. 36 metu parašė:

  Zinot,ka vyrai nors as gan patraukli ir hrazi ir daili moteris ,bet man vyru gaila i juos paziureti,visu pirma gazdna jusu isvaizda ir zodynas sklendziantis is burnos,tai kad vyru mazai geru Lietuvoi nieko nepadarysi,o su bet kokuo nenori juk gyvent,kad paskui vargt,beje patys vyrai nenori isipareigoti,o ka jau cia bekalbeti apie vestuves,otaip norisi seimos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *