9 dalykai, kuriuos verta prisiminti, jeigu jaučiatės įstrigę…

“Aš nežinau, ką daryti…ir vėl tas pats…jaučiuosi įstrigęs…” Šiuos ir panašius žodžius kažkada ir ne kartą esu sakiusi pati ir ne kartą girdėjau juos sakant kitus žmones. Pažįstama būsena, kai ATRODO, kad viskas veltui, ką bedarytum – atsiremi į tą patį. Rankos nusvyra iki žemės ir atrodo, kad jau niekada nebus kitaip…Ir su tokiais išgyvenimais esame susidūrę tikrai visi ir ne vieną kartą.

Tiesa yra ta, kad kiekvienas iš mūsų turi pakankamai jėgų eiti pirmyn, nepriklausomai nuo to, kokios kliūtys gali atsirasti pakeliui. Kiekvienas turi jėgos įgyvendinti didžiausias savo svajones. Kiekvienas turi pakankamai jėgos pasiekti aukščiausių tikslų. Mes visi turime vidinę jėgą ir, kas dar svarbiau – mes turime PASIRINKIMĄ. Kiekvieną akimirką mes galime pasirinkti, ką GALVOTI, ką DARYTI ir KUO BŪTI.

Nors kartais gali atrodyti, kad patys nieko nebegalime padaryti, esame aplinkybių įkaitai ir nuo mūsų priklauso mažiausiai. Bet tai – tik tam tikras mūsų proto sukurtas pasaulio matymo būdas. Gera žinia ta, kad mes neprivalome ir toliau daryti taip, kaip darėme iki šiol, mes neprivalome užrakinti savęs senų minčių, nuostatų, įsitikinimų kalėjime. Mes turime raktą nuo jo ir bet kurią akimirką galime atverti duris. Duris į naują save, į naują gyvenimą. Taip, sutinku, tai neįvyks lyg pasakoje – vienu stebuklingos lazdelės mostelėjimu. Taip, tam reikės laiko ir pastangų. Bet jeigu dabar atrodo, kad įstrigote, šią akimirką jūs turite pasirinkimą – likti užrakintame narvelyje ar atrakinti jį ir leistis į kelionę…

Šiandien yra nauja diena, kupina naujų galimybių. Todėl verta prisiminti…

1. Pojūtis, kad įstrigote, yra tik jūsų ĮSIVAIZDAVIMAS, bet ne faktas.

Kai mes jaučiamės įstrigę, pirmas dalykas, kurį mes darome – visa savo dėmesį sutelkiame į išorę ir tenai ieškome tų, kurie sukūrė šią situaciją. O kalbant paprasčiau – mes ieškome kaltininkų. Ir pirmiausia, ką mums vertėtų padaryti – atitraukti savo dėmesį nuo išorės ir nukreipti jį į save, atidžiai pasižiūrėti į tai, ką mes galvojame, kaip mes jaučiamės ir ką mes darome, kad situacija pasikeistų. Mūsų gyvenimas – mūsų atsakomybė. Ir kol mes ją bandysime sukrauti kitiems, situacija bus įšaldyta ir niekas nesikeis. Taip, kai kurių dalykų, esančių išorėje, mes pakeisti negalime, bet mes galime pakeisti savo požiūrį į juos. Ir įdomiausia yra tai, kad pakeitus požiūrį, ima keistis ir viskas aplink.

2. Vakarykštes blogas naujienas palikite praeičiai.

Geresnės šiandienos nebus tol, kol jūs galvosite ir rūpinsitės praėjusios dienos įvykiais. Ir visai nesvarbu, kas galėjo ar turėjo būti kitaip. Nors dabar galėtumėte judėti į priekį, galvodami apie praeitį, jūs vieną koją laikote ant stabdžių ir stovite vietoje. Norėdami startuoti, išmokite paleisti tai, kas jus laiko akligatvyje. Liaukitės apgailestavę dėl to, ko jau nebegalite pakeisti, ir keiskite tai, ką pakeisti galite. Atsisakykite vakarykščių nusivylimų. Išleiskite pasivaikščioti seną skausmą. Visa tai tik siurbia jūsų energiją ir neleidžia vykti naujiems dalykams. Ką dabar galite padaryti dėl naujos dienos? Padarykite!

3. Įstrigimo pojūtis – tai ženklas, kad atėjo laikas kažką keisti.

Galbūt laikas keisti Širdies turinį, galbūt reikia keisti požiūrį, o gal – įpročius. O gal ir viską reikia paremontuoti. Faktas yra tas, kad dabar jūs darote tai, kas jūsų gyvenime neveikia. Ir nieko nekeisdami, jūs būtinai liksite tame “įstrigime”, kuriame esate. Visam likusiam gyvenimui. Na, nebent visko susikaups tiek, kad išlėksite kaip kamštis iš šampano butelio. Taip, pasakyti lengva. Padaryti taip pat įmanoma. Kaip? Darymo būdu. Mokytis, ieškoti, eiti pas žmones, kurie padeda tai daryti. Gaila, bet kito kelio nėra. Ir dar – apsišarvuokite kantrybe. Tai, kas sukaupta ir aprūdijo per dešimtmečius, nepasikeis per vieną dieną.

4. Tai, ką jums reikia padaryti, gali būti nelengva, bet tai daryti VERTA.

Jeigu klausimas “ką daryti?” kyla jau seniai, bet jūs vis dar jaučiatės įstrigę, tai nereiškia, kad jūs neturite atsakymų. Atsakymus jus turite, tik gali būti, kad tie atsakymai, kuriuos išgirdote, jums nepatiko. Prisiminkite, kad vien pripažinti tai, jog būtina kažką keisti – reikia drąsos. Dar daugiau drąsos reikia prisiimti atsakomybę už pokyčius. Augimas ir pokyčiai kartais gali būti skausmingi, bet tai ne taip skausminga, kaip likti įstrigus dulkėmis nugulusiose senienose.

5. Pasiteisinimai gyvena kažkur tarp jūsų ir to žingsnio, kurį jums reikia žengti.

Jeigu jūs tikrai norite kažką padaryti, jūs būtinai rasite būdą. Jeigu nenorite – jūs rasite pasiteisinimų. Galbūt tai skamba nemaloniai, bet tokia yra tiesa. Liaukitės teisintis, kodėl jūs negalite kažko padaryti, ir sutelkite dėmesį į priežastis, kodėl jums reikia tai padaryti. Vienintelis žmogus, kuris tempia jus atgal, esate jūs. Daugiau jokių pasiteisinimų. Laikas pokyčiams. Dabar pats tinkamiausias laikas pasirinkimui – kas JUMS yra geriausia? Dažnai, kai mes jaučiamės įstrigę, mes laukiame, kad įvyktų kažkas magiško. Laukiame, kad visi vėjai pradėtų pūsti mums palankia kryptimi. Mes tai darome, nenorėdami matyti realybės ir pripažinti pokyčių būtinybės. Kas jus sulaiko nuo žingsnio pirmyn? Jeigu ne nesėkmės baimė, kas tada? Nepasitikėjimas? Tingulys? Kokie jūsų pasiteisinimai? Kiekvienas turi savo variantą. Ir kai į savo pasiteisinimus mes įnikę labiau, nei į sprendimus, mes malamės tame pačiame rate ir vadiname tai “įstrigimu”.

6. Kitų žmonių nuomonė jus stabdys, jeigu jūs leisite jiems tai daryti.

Jeigu jūs nuolat stengiatės kažkam įrodyti savo vertę, reiškia jūs jau pamiršote, ko esate verti. Liaukitės tai daryti. Dėl savęs. Rūpinkitės kitų nuomone, jeigu norite būti jų sukurtame kalėjime. Jūsų laisvė nėra išorėje, jūsų laisvė – jūsų viduje. Kol jūs užkibę ant kitų žmonių sukurtų tiesos, grožio ir laimės standartų, jūs būsite surakinti tvirtomis grandinėmis. Mintys, kurios prasideda “Aš privalau…” arba “Aš tikrai privalau…” parodo, į ką mes investuojame didžiąją dalį savo energijos. Peržiūrėkite jas. Sukurkite savo standartus. Pabaikite patys savo sakinius. Atraskite savo kelią. Ir svarbiausia – klausykite savo Širdies. Ji tikrai žino, ko jums reikia.

7. Tikrumas išlaisvina.

Leiskite sau būti savimi. Ir leiskite kitiems būti tokiais, kokie jie yra. Tai sukuria nuoširdžią ir laisvą aplinką. Visuomenėje, kur žmonės taip mėgsta badyti pirštais ir šaipytis, galima kovoti tik nuoširdžiu atvirumu. Kai jūs kalbate apie savo problemas ir atsiveriate, norėdami sulaukti pagalbos ir palaikymo, leiskite tai daryti ir kitiems. Tiesa yra ta, kad mes visi esame ten pat, praeiname tokį patį mokymosi procesą, išgyvename tą pačią vidinę kovą. Mes visi esame tobuli savo netobulumu. Ir nėra priežasties to slėpti po melo kauke.

8. Gyvenimas yra kelionė, o ne atvykimo punktas.

Paleiskite norą, kad viskas vyktų taip, kaip jūs suplanavote. Daug pokyčių vyksta tuomet, kai jūs paleidžiate pasenusias baimes, prietarus ir svarstymus apie tai, kas yra “normalu”. Paleisdami savo mintis apie tai, kas “turi” įvykti ir kas “gali” įvykti, jūs atlaisvinsite vietą džiaugsmingiems netikėtumams ir siurprizams. Jūs negalite nugyventi pagal tikslų planą, bet jūs galite gyventi sąmoningą ir laimingą gyvenimą. Gyvenimas kartais gali atrodyti sunkus, bet jūs visada galite pasirinkti ir paversti tai nuotykiu. Dabar nuspręskite jaustis gerai su savimi, su savo pasauliu ir su visu tuo, ką jis atsiunčia. Priimkite viską kaip dovaną. Dabar.

9. Jūs esate daug stipresni ir daug mažiau “įstrigę”, nei galvojate.

Sukaupkite drąsą ir prisiminkite, kad didžiausi proveržiai įvyksta po ilgų sąstingio laikotarpių. Galbūt tam ir reikalingas toks “įstrigimo” išgyvenimas. Kai atrodo, kad blogiau būti negali – tai idealus laikas pakilimui. Jeigu negalite žengti didelio žingsnio, ženkite mažą. Jei reikia – ant pirštų galiukų. Ir nuolat priminkite sau, kad jūs turite vidinių jėgų padaryti dar vieną, kad ir patį mažiausią, žingsnelį. Ir tai bus vienintelis DABAR svarbus žingsnis.

Nuoširdžiausi linkėjimai,
Ilona Tamošiūnienė | drasagyventi.lt
Iliustracija: Ramdlon / pixabay.com

1 Response

  1. Gin parašė:

    Dėl 6 punkto, tai geriausia pasirinkti zmogu, kuris skatins tave ka nors daryti, pritars tavo idejoms, o su nuolat smerkianciais apie tai net nekalbėti :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *