fbpx

10 pamirštų laimingų įpročių, kurie padeda išlaikyti tvarius santykius
0 (0)


meile

Vaizdas, kai pamatome gatvėje už rankų susikibusią 70-mečių porą, glosto širdį. Ar jie turi slaptą receptą patvariai meilei? Juk jų santykiai truko metų metus, o daugelis kitų tapo išsiskyrimų ir skyrybų aukomis. Paaiškėjo, kad daugelį laimingų porų sieja tokios pat priežastys, dėl kurių jų meilė perėjo išbandymų laikotarpį. Tai priežastys, kurias daugelis mūsų esame pamiršę. Atskleidžiame 10 šių priežasčių:

1. Jie nuolat dalijasi bendrais pomėgiais ir atranda naujų abiem įdomių dalykų

Bendri interesai yra vienas iš dalykų, kurie sujungia laimingas poras ir skatina jas būti kartu ilgą laiką. Kai poros nenustoja dalytis bendrais pomėgiais ir kartu atranda naujus, jos bendrai leidžia laiką ir bendrai juo mėgaujasi.
Bendri pomėgiai neturi būti kokie nors ypatingi. Tai gali būti kas nors visai paprasto – kaip mėgavimasis apsikabinimais po antklode, žiūrint filmą. Dabar pernelyg daug porų užmiršta bendrus pomėgius, kurie juos traukė vienas prie kito, ir yra per daug užsiėmę mėginti suprasti kitus.

Jei santykius kuriantys žmonės turi skirtingus pomėgius ir nesidalija bent vienu bendru užsiėmimu, ilgainiui tai gali pakenkti santykiams.

2. Kiekvieną naktį į miegamąjį jie eina kartu

Daug laimingų porų pripažįsta, kad ėjimas miegoti tuo pat metu yra svarbus norint išlaikyti meilės ryšius. Melissa Orlov, The ADHD Effect on Marriage („ADHD poveikis santuokai“) autorė, siūlo poroms nusistatyti „šventą laiką“, kada eiti miegoti. Tai laikas, kai partneriai kartu dalijasi meile ir intymumu. Orlov taip pat teigia, kad nieko tokio, jeigu partneris praėjus „šventam laikui“ dar turi grįžti užbaigti savo darbų. Svarbiausia yra sukurti ypatingą laiką kiekvienos dienos pabaigoje.

Daug porų šiandien gyvena skirtingomis dienotvarkėmis ir pamiršta, koks svarbus yra intymus laikas prieš miegą. Užuot likę svetainėje žiūrėti televizijos, kai jūsų partneris eina miegoti, prisijunkite prie jo. Galite kartu apsikabinę po antklode žiūrėti norimas laidas.

3. Jie niekada neina miegoti susipykę

Laimingiausios poros teigia, kad tai svarbiausia jų taisyklė. Interviu su poromis, susituokusiomis jau 50–60 m., atskleidė, kad šio patarimo moralė yra daug gilesnė, tai nėra tiesiog klišė. Ėjimas miegoti susipykus gali būti ilgalaikio apmaudo, kuris patiriamas vieną vakarą susikivirčijus, pradžia. Prieš imdami snūduriuoti, pripažinkite, kad ginčas nėra reikšmingas jūsų santykiams, ir nuraminkite partnerį pasakydami, jog jį mylite.

Šiandien pernelyg daug porų ignoruoja šią svarbią taisyklę ir eina miegoti supykę. Jeigu tai nuolat kartosis, galima nepataisoma žala santykiams.

4. Jie apsikabina ir pasibučiuoja prieš pradėdami dieną ir ją užbaigdami

Laimingos poros teigia, kad kiekvieną dieną pradeda ir užbaigia apsikabinimu ir bučiniu. Psichologai pritaria, kad apsikabinimai lemia pozityvesnį požiūrį ir geresnę sveikatą. Psichologijos daktarė Andrea F. Polard teigia, kad apsikabinimai padeda išsiskirti hormonui oksitocinui, kuris skatina prisirišimo, ryšio, pasitikėjimo ir intymumo jausmus.

Šiuo metu poros per dažnai užmiršta liesti savo partnerį ir neapkabina, nepabučiuoja vienas kito. Intymumo stoka galiausiai gali atsiliepti santykiams.

5. Jie pasitiki savo partneriu

Poros, kurios viena kita pasitiki, savo santykiuose išvengia didžiulio trukdžio – konfliktų. Catherine Morris, MFT, pataria: „Pasitikėjimas yra kertinis akmuo kuriant ir stiprinant santykius.“ Jei poras sieja pasitikėjimas ir tikėjimas savo parneriu, šios poros yra laimingos, nes gali pasitikėti savo partneriu, net kai pasidaro sunku.
Atrodo, kad daug porų dabar jungia nepasitikėjimas, kuris tampa santykių dalimi. Galiausiai tai verčia papildomai nerimauti, o santykiai niekada neatskleidžia viso savo potencialo.

6. Jie sako „ačiū“ vietoj „apgailestauju“

Laimingos poros susitelkia ne į negatyvius, o į pozityvius savo santykių aspektus. Nukreipdami dėmesį į ką nors pozityvaus ir dėkodami partneriui už pagalbą, užuot atsiprašinėję, jie pašalina neigiamą elgesį.

Pernelyg daug porų šiandien nuolat pabrėžia vienas kito trūkumus ir užmiršta savuosius. Abu asmenys turi mylėti vienas kitą, nepriklausomai nuo trūkumų. Jeigu suvoksite, kad reikia priimti savo partnerį, užuot atsiprašinėjus dėl trūkumų, galite sustiprinti santykius.

7. Jie švenčia vienas kito laimėjimus

Laimingos poros didžiuojasi savo partneriais ir švenčia visus jų laimėjimus, kad ir kokie jie maži būtų. Jeigu tai svarbu partneriui, svarbu ir antrajai pusei. Laimingos poros skatina savo partnerius siekti asmeninių tikslų. Jie domisi jų progresu ir skatina judėti į priekį.

Dabar pernelyg daug porų yra linkusios užsimiršti, kad būti laiminga pora – tai būti komanda. Komandoje nėra „AŠ“. Niekada nebūkite per daug užsiėmę pripažinti, paskatinti ir atšvęsti laimėjimų kartu su partneriu.

8. Jie nuolat vienas kitam daro įvairias staigmenas

Sėkminguose santykiuose maži poelgiai yra tokie pat svarbūs kaip ir dideli. Laimingos poros nuolat savo partnerį stebina įvairiomis smulkmenomis. Tai gali būti itin paprasti dalykai, pavyzdžiui, galima šalia pietų užklijuoti lapelį su užrašu „Aš tave myliu“ arba išvesti šunį į lauką, kai partneris yra per daug pavargęs tai padaryti.

Šiandien poros užmiršta, kad duoti reikia nepriklausomai nuo to, ar ką nors už tai gausi. Jeigu nuolat darote mielus dalykus savo partneriui, jie galiausiai ir su jumis pradės elgtis taip pat; o jeigu ir ne, jausitės gerai dėl savo pastangų.

9. Jie supranta vienas kito jausmus

Laimingos poros neturi dėl visko sutarti, tačiau sako, kad bent jau supranta kito žmogaus jausmus – tai labai svarbu sėkminguose santykiuose. Paprasčiausias pasakymas: „Aš suprantu, kaip tu jautiesi“, padeda daug sėkmingiau išspręsti ir lengviau suvaldyti problemas.

Dabar poros savo partneriui verčiau sako, kokie jie pamišę, kad vienaip ar kitaip jaučiasi. Nepripažįstant partnerio jausmų, įžeisti jausmai gali nuvesti daug toliau. Tai ne padeda, o tik dar labiau palaužia partnerį. Galiausiai tai gali sugriauti santykius.

10. Jie išsaugo humoro jausmą

Niekada negalite žinoti, ką gyvenimas jums yra numatęs. Laimingos poros moka naudotis humoro jausmu kaip priemone išsklaidyti nemalonias situacijas ir išsaugoti linksmą požiūrį į gyvenimą. Organizuojamos netgi metinės konferencijos, kuriose mokoma, kaip naudoti humoro jausmą kuriant santykius. Linksmo požiūrio lavinimas reikalauja pagarbos. Dabar kai kurios poros painioja sarkazmą su humoru. Sarkazmas gali būti skausmingas, jeigu pašiepiama tai, dėl ko partneris nesijaučia saugus. Nustatykite pagrindines taisykles ir gerbkite vienas kito ribas juokaudami. Ar pažįstate porą, kurios santykiai būtų ilgalaikiai? Ar jų vertybės skiriasi nuo čia minėtų? Ar jie turi papildomų patarimų, kurie, jų manymu, svarbūs sėkmingiems santykiams? Pasidalykite su mumis jų paslaptimis komentarų skiltyje. Mes galime vieni iš kitų mokytis.

Šaltinis MedGuru.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.