11 dalykų poros santykiuose, svarbesnių už meilę
0 (0)

Jei netikite, kad yra svarbesnių dalykų nei meilė, tada pagalvokite, kodėl žmonės net ir mylėdami vienas kitą išsiskiria? Vadinasi, yra kažkas, ko negalime priimti ir su kuo taikstytis bei sugyventi. Pamėginkime išsiaiškinti. Teresa Newsom yra dirbusi moterų centre, Smurto artimoje aplinkoje aukų advokate. Todėl kasdien dirbdama su žmonėmis, jų santykiais bei jausmais, ji padarė tam tikrų išvadų. Kaskart, kai kuris nors iš poros įvardindavo meilę kaip vienintelę priežastį likti santykiuose („bet aš jį/ją myliu“), Teresa iškart karštai sureaguodavo ir manydavo, jog ne viskas taip paprasta. Štai jos įžvalgos, kurias pateikia portalas bustle.com.

1. Pasitikėjimas. Būna, kad asmuo, su kuriuo esate santykiuose, paverčia jus tokiu pažeidžiamu ir liguistu, jog net negalite kvėpuoti be jo. Jei negalite juo pasitikėti, negalite kurti ir santykių su juo. Pasitikėjimas yra sveikų santykių pagrindas. Nepasitikėdami jūs gyvensite nusiminę ir įsižeidę. Ar norite taip praleisti visą savo gyvenimą? Pasitikėjimas yra tikslas. Pora turi dirbti drauge, gerinti santykius, kad jie būtų stiprūs ir sveiki. Beje, pasitikėjimo stoka (ypač santykių pradžioje) dar nereiškia, jog turite nutraukti santykius. Tačiau turite stengtis, jog tas pasitikėjimas palaipsniui tik augtų. Antraip santykių perspektyva labai nekokia.

2. Pagarba. Jūs greičiausiai ne kartą girdėjote tokio lygio pokalbį: „Jis yra tikras pašlemėkas.“ „Tai kodėl tu esi su juo?“ „Nes myliu jį.“ Tai tikrai nėra sveiki santykiai. Nekaltinkime žmonių, kurie mano, jog meilė yra svarbiausias dalykas pasaulyje. Taip, svarbiausias, tačiau jūs turite žinoti ir tai, jog meilė nesuteikia teisės įžeidinėti ir negerbti kito žmogaus. Jūs galite mylėti žmogų, kuris blogai su jumis elgiasi, tačiau jam būti jūsų gyvenime tikrai nėra būtinybės. Pamąstykite apie tai.

3. Saugumas. Ar jaučiatės saugūs santykiuose? Jei atsakymas neigiamas, nesvarbu, kaip labai mylite partnerį, meilė tik apsunkins jūsų sprendimą jį palikti, beje, kaip ir apsunkins sprendimą likti santykiuose. Tačiau meilė neturi jūsų sustabdyti pasipriešinti tam – kitaip partneris ims piktnaudžiauti, manipuliuoti jūsų jausmais. Meilė neapsaugos jūsų nuo skausmo, sužalojimų ar mirties. Jokia meilė nėra verta jūsų gyvybės. Ir dar – partnerio smurtas, piktnaudžiavima situacija nėra jūsų kaltė. Jūs privalote kreiptis pagalbos į specialistus ar krizių centrus, kurie padėtų jums sudaryti veiksmų planą.

4. Laimė. Kiekvienas. trokšta būti laimingas. Ir natūralu, jog per gyvenimą tie laimės periodai banguoja, negalime būti vienodai laimingi visą laiką, ypač jei pasitaiko krizinių, sudėtingų laikotarpių. Tai tikrai nereiškia, kad turite nuolat jausti džiaugsmą, tačiau ta būsena turėtų būti tikslas, siekiamybė. Deja, ne visi žmonės, mylintis vienas kitą, gali būti laimingi drauge. Liūdna, tačiau tai tiesa. Jūs galite vėl atrasti laimę lygiai taip pat, kaip ir išgyventi sunkias, širdį draskančias skyrybas. Juk pamenate – po juodo laikotarpio visad būna baltas.

5. Meilė vienas kitam. Jūs teisingai perskaitėte – būtent tai. Neprivalote atsakyti į partnerio jausmus, jei jums jis nepatinka, nors jus ir myli. Kad geriau įsivaizduotumėte, pagalvokite apie šeimos narį, kuris visada jus teisia, smerkia. Jūs šeima, jūs mylite vienas kitą. Tačiau tas šeimos narys iš tiesų jums nepatinka, jūs jo vengiate. Taip ir santykiuose – jūs neprivalote likti su žmogumi, su kuriuo jums nemalonu, kuris jūsų nepriima ir jūsų neprajuokina – be jokios progos.

6. Savastis ir saviraiška. Jūs buvote „aš“, kol tapote „mes“, tačiau net ir po tapimo pora turėtumėte išlaikyti ir puoselėti tą savo „aš“ santykiuose. Nė viena meilė neverta to, kad prarastumėte savastį. Kai jūs pradedate kurti santykius ir juose prarandate save, pamirštate savo asmeninius poreikius, aukojate savo tikslus ir sumanymus, tai imate tapti kažkokiu kitu žmogumi, tačiau ne tuo, kokiu norėtumėte būti. Tai iš tiesų problema. Jūs galite tai aptarti ir bendradarbiauti kartu su partneriu, kad susigrąžintumėte savastį. Skyrybos nebūtinos, tačiau jos taps neišvengiamos, jei santykiams atsiduosite taip, kad paminsite save, savo poreikius ir norus. Nedarykite to.

7. Jūsų nepriklausomybė. Jūs privalote būti laisvi. Būdami laisvi darote dalykus, kuriuos norite daryti, taip pat esate savimi – su savo mintimis ir savo jausmais bei jų reiškimo būdu. Manote, kad esant santykiuose tai nebesvarbu? Tai LABAI svarbu. Jūs privalote tai išsaugoti. Jūs galite (ir netgi turėtumėte) įtraukti partnerį į savo sprendimus, jų svarstymą, tačiau turite jaustis laisvi nuspręsti patys, kas jums geriausia. Kitu atveju – ar meilė verta to, kad jaustumėtės turintys prašyti leidimo jaustis savimi? Ar meilė verta to, kad susitaikytumėte su tuo, kad partneris kažką leidžia arba kažko neleidžia jums daryti?

8. Partnerystė. Nieko nėra geriau nei būti su partneriu, kuris bus visad – ir džiaugsme, ir varge. Geras jausmas jaustis tikrais „nusikaltimo“ partneriais, atmetant visus vaidmenis – tėvo, auklės, seselės, namų šeimininkės. Jūs tiesiog esate žmogus, asmenybė, kurią traukia prie kitos asmenybės. Jums abiem reikia vienas kito, nes drauge jūs jaučiatės komanda. Jei nesate komanda ir nesijaučiate lygiavertis partneris santykiuose, tai gali jus liūdinti, daryti nelaimingu. Tai verčia suabejoti santykiais, nes norite tik vienos – didžios, tikros meilės arba nieko.

9. Seksas. Tikėkimės, kad jūsų santykiai yra puikūs, laimingi, ir seksas su partneriu tenkina. Tačiau jei seksas jums yra labai svarbus, tačiau jūsų ir partnerio temperamentas nesutampa, tai tik laiko klausimas, kada pradėsite jaustis nelaimingi. Tada vėl sugrįšite prie idėjos, kad jūsų laimė yra svarbesnė nei meilė. Taip, jūs galite stengtis gerindami seksualinį gyvenimą, išmėginti įvairiausias priemones, tačiau vieną dieną tiesiog pavargsite, ir jums jau bus nebesvarbu, kaip stipriai mylite savo partnerį. Tiesiog nesinorėsite jaustis nelaimingi. Nė viena meilė neprivalo prašyti to – aukotis dėl jos, paminant savo pamatinį poreikį būti laimingu. Negalima taikstytis su situacija, jei joje jaučiatės nelaimingi.

10. Bendravimas. Bendravimas yra meilės variklio degalai. Sudėtinga būtų įsivaizduoti ilgai trunkančią meilę be puikaus bendravimo. Jis neišvengiamas santykiuose, jei norite išreikšti save, išspręsti problemas, pateikti savo poreikius ir, žinoma, turėti gerus intymius santykius. Bendravimas išties yra santykių pagrindas. Jei esate su žmogumi, kuris jūsų negirdi, kuriam nenorite nieko pasakoti ar jo išklausyti, ieškoti bendrų taškų, tai tikrai nepadės kurti sveikų, augančių, laimingų santykių.

11. Noras būti drauge. Kartais taip nutinka, kad širdis susigūžia. Kad visko persipildote, ir tą akimirką kažin ar norite būti vienoje erdvėje su partneriu kartu. Tačiau tai tik momentas, tik akimirka, nes giliai širdyje jaučiate, kad norite būti kartu ir būsite. Kad maži nesklandumai neišmuš pagrindo iš po kojų, nes vienas kitu ir jūsų troškimu būti kartu neabejojate. Tas žinojimas ir pajautimas – kad ir kas benutiktų, mes norime būti drauge – yra labai svarbu. Tai garantuoja laisvę, atsipalaidavimą ir mėgavimąsi santykiais, nesibaiminant, kad partneris pasmerks jus, išsižadės jūsų už kažkokį elgesį ar emocijas. Ko daugiau galima norėti? Tai reiškia ne ką kita, kaip laimę būti santykiuose su žmogumi kurį mylite ir kuris myli jus. Visi santykiai yra skirtingi, daugelis problemų yra išsprendžiamos. Ir po visų tų išvardijimų, sutikite, meilė nėra vienintelis ir svarbiausias ingredientas sveikų santykių recepte.

Parengė 15min.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

3 Responses

  1. G. parašė:

    Meilė svarbiau už meilę? Pavadinimas prieštarauja punktui.

  2. Anonimas parašė:

    Labai sunku yra kaip viska bando iskest vienas del meiles o kitam nieks nerupi nei pagarbos.ner bendravimo ir pasitikejimo.vienam per sunku.kaip kitas tyli ir nezinai kas dedasi jo mintyse

  3. Robertas parašė:

    Kiek zmoniu tiek nuomoniu.kiekvienas psichologas skirtingas isvadas padaro dar.mazai kada psichologu nuomones sutampa nes jie visalaika priestarauja :) nenusiseke meilejia apimti pykcio zmones gali rasyti tokius straipsnius tokio bredo nesu dar skaites.zmogui geriau zinoti kas jam tinka ir su kuo jam buti.o tie zmones katrie siuntinejia savo draugem tokius straipsnius pasiskaityk ir pagalvok kur galva kisi :) eikit jus nax….ui 😂😂😂 esate nelaimingi griuva seimos .palikite kitus zmones ramybejia statikite savo pamatus is naujo.nes timrai svetimos seimos judindami pamatus nebusite laimingi ;)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.