fbpx

14 dalykų, kuriuos kiekvienas tėvas privalo pasakyti savo vaikui
5 (1)

man-171476_640

Angelic / Pixabay

Amerikiečių rašytojas Evanas Porteris teigia, kad viskas, ką sakote savo vaikui, turi didžiulę reikšmę. Bet kokia smulkmena, mintis, patarimas ar užuomina įsimins vaikui visam gyvenimui, todėl prieš ką nors sakydami, turite viską labai gerai apgalvoti. Pats Evanas kukliai prisipažįsta, kad yra niekam tikęs tėvas. Jis netgi padarė 14 dalykų sąrašą, kuriuos, jo nuomone, kiekvienas tėvas turi pasakyti savo vaikui.

Pats rašytojas taip prisimena dieną, kai sužinojo, kad taps tėvu:

„Aš laukiuosi.“ – pasakė ji. Iš tiesų aš žinojau, kad kada nors išgirsiu šiuos žodžius. Bet nesitikėjau, kad tai įvyks taip greitai ir netikėtai. Kažkodėl įsivaizdavau, kad kai išgirsiu šią naujieną, mes stovėsime saulėlydžio apšviestoje verandoje, bus gražus, romantiškas vakaras, pūs švelnus vėjelis. Na, kažkaip panašiai.

Žinote, man reikėjo kažkiek laiko suvirškinti TOKIĄ naujieną. Tuo metu jaučiau, kad nesu pasiruošęs prisiimti atsakomybę už naują būtybę. Tiesą sakant, buvau šiek tiek išsigandęs ir sutrikęs.

Tokia žinia priverčia iš naujo permąstyti savo prioritetus ir vertybes. Ir, tuo pačiu, pagalvoti apie tai, ką sakysi savo vaikui, kai jis kiek paaugs, išmoks kalbėti ir pradės visko klausinėti.

Todėl aš parašiau labai svarbių dalykų sąrašą. Bet dabar galvoju, kad pats esu ne koks tėvas. Žinote kodėl? Nes supratau, kad pats nedarau visų šių dalykų, kuriuos noriu, kad darytų mano vaikas.“

Štai šios Evano Porterio gyvenimo tiesos, kurios kiekvienas vaikas turėtų išgirsti iš savo tėvo.

1. Tu neprivalai patikti visiems

Visada, kai žinai, jog esi teisus, sakyk savo nuomonę. Sakyk draugams tiesą, net tada, kai jie nenori jos girdėti. Nebūk prisitaikelis ir nesijuok iš kvailų pokštų. Net iš mandagumo.

2. Gerai mokykis

To reikia visai ne tam, kad kada nors galėtum daug uždirbti ar pasigirti prieš kitus gerais pažymiais. Tiesiog vieną gražią dieną tu atsigęši į praeitį ir suvoksi: „Taip, aš galiu didžiuotis šiomis žiniomis.“

3. Tvarkykis savo kambaryje

Ar matai tą krūvą nešvarių drabužių šalia mano lovos? Tu neįsivaizduoji, kaip siaubingai aš jaučiuosi žiūrėdamas į ją. Tu nustebsi, kaip elementari tvarka kambaryje gali padaryti tave neįtikėtinai laimingu.

4. Visada pabaik tai, ką pradėjai

Aš galiu tave išmokyti groti gitara, fotografuoti ar įdomių triukų su kortomis. Bet tai bus tik „gerai“, o ne „puikiai“. Todėl jeigu manai, kad turi talentą, neprarask jo.

5. Žmogus – tai ne tik išvaizda

Pamilk save tokį, koks esi. Subkultūros – normalu, kai esi jaunas. Nepamiršk aukso vidurio: eksperimentuok, bet nepulk į kraštutinumus.

6. Rūpinkis savo kūnu

Kūną tu turi tik vieną. Prižiūrėk jį. Kiekvieną dieną valykis dantis. Negerk daug gazuotų ar energinių gėrimų. Kariesas taip paprastai nėra išgydomas.

7. Nuolat sužinok ką nors naujo

Žinau, tie vaikai, kurie mokėsi Ispanijoje, elgiasi šiek tiek išdidžiai. Bet lygiai taip pat aš žinau, jog kai jie pasakoja apie atostogas toje pačioje Ispanijoje, tu patyliukais pavydi, nes pats praleidai visą vasarą prie televizoriaus.

8. Nežiūrėk su panieka į benamius

Jie nesiruošia tavęs apiplėšti. Tikrai. Nežiūrėk į juos iš aukšto, gerbk juos. Jei turi papildomų pinigų, nupirk benamiui maisto arba duok šiek tiek pinigų.

9. Domėkis naujienomis, ypač politinėmis

Nešvaistyk viso savo laiko socialiniams tinklams, beverčių filmų ar sporto žiūrėjimui. Skirk dėmesio tam, kas iš tiesų yra labai svarbu. Visada būk gerai informuotas ir apsiskaitęs.

10. Būk atkaklus

Neplauk pasroviui. Surask savo nišą ir tapk geriausiu. Patikėk, pasaulyje daug žmonių, kurie turi Didelę Svajonę. Tačiau užuot ėję jos link, jie bailiai nugyvena gyvenimą dirbdami nekenčiamą darbą. Nebūk vienas iš jų.

11. Niekada…

Niekada nerašyk žinutės vairuodamas automobilį. Nėra nieko tokio, kas negalėtų palaukti. Aš rimtai.

12. Šeima visada turi būti svarbiausia

Kai esi reikalingas savo šeimai, tiesiog būk su ja. Nereikia ieškoti priežasties, kad eilinį kartą galėtum aplankyti tėvus. Jie yra viskas, ką tu turi.

13. Niekada nenorėk būti kuo nors kitu

Nepavydėk aplink tave esantiems žmonėms, nesvajok: „Ach, jeigu tik aš galėčiau būti jo/jos vietoje!“ Susitaikyk su savo pralaimėjimais. Visi juos patiria.

14. Jeigu ko nors iš šio sąrašo tau nepavyks įgyvendinti…

…net jei nieko nepavyks įgyvendinti, žinok, aš tave myliu. Aš visada tave mylėsiu. Mes visada tave mylėsime.
.
Parengė: Ji24.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 1 Vidurkis: 5]

1 Response

  1. betkas parašė:

    Gražu. Ačiū

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.