20 vedusio vyro patarimų, padėsiančių išsaugoti santuoką
0 (0)

Vargu ar tikėtumėtės sulaukti gero patarimo apie santuoką iš išsiskyrusio vyro, tačiau šis vyras, kurio straipsnį paskelbė Truthseekerdaily.com, perėjo daug sunkumų, ir žino, dėl ko verta kovoti. Jis pateikia 20 patarimų, kurie padės išsaugoti santuoką.

Akivaizdu, kad nesu santykių ekspertas. Tačiau kai šią savaitę įvyko mano oficialios skyrybos, iš perspektyvos suvokiu, ką reikėjo daryti kitaip, kad santuoka būtų išsaugota… Praradau mylimą moterį ir beveik 16 metų trukusią santuoką, tad štai patarimai, kurių man pačiam būtų reikėję…

1) Niekada nenustokite asistuoti partnerei.
Vaikščiokite į pasimatymus. Niekada nežiūrėkite į ją kaip į savaime suprantamą. Kai piršotės jai, pažadėjote, kad būsite tas, kuriam priklausys jos širdis, ir įnirtingai ją ginsite. Tai svarbiausias ir slapčiausias iš kada nors jums patikėtų lobių. Ji jus pasirinko. Niekada to nepamirškite ir niekada netinginiaukite meilėje.

2) Saugokite savo širdį.
Taip, kaip įsipareigojote ginti jos širdį, taip pat akylai turite saugoti ir savo paties širdį. Mylėkite save be išlygų, atvirai mylėkite pasaulį, tačiau jūsų širdyje yra ypatinga vieta, kur tegali įžengti jūsų mylimoji. Tegul ta vieta visuomet būna paruošta jos sutikimui, kvieskite ją ten, ir niekada neįsileiskite į ją nieko kito.

3) Įsimylėkite ją vėl ir vėl.
Jūs nuolat keičiatės. Jūs nesate tie patys žmonės, kokie buvote, kai susituokėte, o po penkerių metų nebebūsite tokie patys, kaip dabar. Judviem keičiantis, kaskart turite iš naujo pasirinkti vienas kitą, kasdien. Ji neprivalo likti su jumis, ir jei jūs nesirūpinsite jos širdimi, ji gali savo širdį atiduoti kažkam kitam arba aklinai ją uždaryti, ir niekada nebesugebėsite jos susigrąžinti. Visada stenkitės laimėti jos meilę, kaip stengėtės tuo metu, kai jai tik asistavote.

4) Visada matykite jos geriausius bruožus.
Susikoncentruokite tik į tai, ką mylite. Tai, į ką koncentruositės, augs. Jei koncentruositės į tai, kas jus erzina, visur matysite tik priežastis susierzinti. Jei koncentruositės į tai, ką mylite, meilė jus pasiglemš. Taip stipriai koncentruokitės į geruosius bruožus, kad ilgainiui tik apie juos ir tegalvotumėte, ir pasijusite laimingiausiu vyru visoje planetoje, nes ši moteris yra jūsų žmona.

5) Ne jūsų reikalas ją taisyti ar keisti.
Jūsų užduotis – mylėti ją tokią, kokia ji yra, be jokių lūkesčių, kad ji pasikeis. O jei ji keičiasi, mylėkite ją tokią, kokia ji tampa, nesvarbu, ar jūs tokios norėjote, ar ne.

6) Prisiimkite visišką atsakomybę už savo emocijas.
Ne jūsų žmonos užduotis padaryti jus laimingą, ir ji negali jūsų nuliūdinti. Jūs pats atsakingas už savo laimę, o ją radęs džiaugsmu užliesite ir jūsų santykius bei meilę.

7) Niekada nekaltinkite savo žmonos.
Net jei ja nusivylėte ar supykote ant jos, nes jos veiksmai tik sukėlė emocijas jūsų viduje. Tai jūsų emocijos, ir tik jūs pats už jas atsakingas. Jei pajuntate neigiamas emocijas, trumpam atsitraukite, pažvelkite į savo vidų, kas suprastumėte, kas jūsų viduje prašosi gydymo.

Jus patraukė ši moteris, nes būtent ji geriausiai mokėjo iškelti visas jūsų vaikystės žaizdas, skaudžiausiu būdu, kad jas išsigydytumėt. Kai išsigydysite savo žaizdas, jos žodžiai ar veiksmai jūsų nebeskaudins, ir jūs stebėsitės, kad kažkada buvo kitaip.

8) Leiskite savo moteriai tiesiog būti.
Kai ji liūdna ar nusiminusi, ne jūsų reikalas tai sutvarkyti, jūsų užduotis apkabinti ją, ir duoti suprasti, kad ji gali taip jaustis. Lai ji supranta, kad jūs ją girdite, kad ji jums svarbi ir kad jūs esate jos ramstis, kuriuo ji gali visada pasikliauti.

Moteriška energija pagrįsta pokyčiais ir emocijomis, ir jos nuotaikos banguos kaip audringa jūra, o jei jūs išliksite stiprus ir jos neteisite, ji ims jumis pasitikėti ir atvers jums savo sielą. Nenusisukite, kai ji nusiminusi. Būkite šalia, stiprus, ir leiskite jai suprasti, kad niekur neišeisite. Įsiklausykite, kas slypi už jos žodžių ir emocijų.

9) Nebijokite pasirodyti juokingas, nežiūrėkite į save taip velniškai rimtai.
Juokitės, priverskite juoktis ir ją. Kai juoksitės, viskas atrodys daug lengviau.

10) Kasdien pripildykite jos sielą…
Išmokite jos meilės kalbą ir tai, kas jai patinka, kad ji jaustųsi svarbi, vertinama ir branginama. Paprašykite jos sudaryti 10 dalykų, kurie leidžia jai jaustis mylimai, sąrašą ir įsiminkite jį. Tai turėtų būti jūsų kasdieniu prioritetu, tada ji jausis kaip karalienė.

11) Skirkite jai ne tik savo laiką, bet ir dėmesį ir visą savo sielą.
Visais įmanomais būdais stenkitės išsivalyti mintis, atsikratyti pašalinių dalykų, kad kai būnate su ja, nesiblaškytumėte. Elkitės su ja kaip elgtumėtės su vertingiausiu savo klientu, nes ji tokia ir yra.

12) Užvaldykite ją seksualiai.
Lai jūsų vyriškumas, jūsų jėga ją nusineša, įsiskverbkite į giliausius jos sielos užkaborius. Tegu ji visa ištirpsta, žinodama, kad gali visiškai jumis pasitikėti.

13) Nebūkite idiotas…
Bet ir nebijokite kartais pasirodyti kvailu. Jūs darysite klaidas, ir ji darys klaidas. Tik stenkitės, kad tos klaidos nebūtų per didelės, o iš tų, kurias padarėte, mokykitės. Neprivalote būti tobulas, tik pasistenkite nebūti pernelyg kvailas.

14) Suteikite jai erdvės…
Moterys taip moka duoti, kad kartais joms reikia priminti, jog laikas pasirūpinti ir savimi. Kartais jai reikės nuskristi nuo jūsų šakų, kad rastų kuo pamaitinti savo sielą, o jeigu jai suteiksite tokios erdvės, ji grįš pas jus su nauja giesme…

Na, čia gal per daug poetiškai, bet supratote esmę. Priminkite jai, kad skirtų laiko sau, ypač kai susilaukiate vaikų. Jai reikia erdvės atsinaujinti ir atrasti pusiausvyrą. Jai reikia rasti save, kai pasiklysta tarnaudama jums, vaikams ir pasauliui.

15) Būkite pažeidžiamas.
Jums nereikia vienam viską pakelti. Noriai dalinkitės su ja savo jausmais ir baimėmis, nebijokite pripažinti savo klaidų.

16) Būkite visiškai skaidrus.
Jei norite įgyti pasitikėjimą, turite būti pasirengęs dalintis viskuo, ypač tais dalykais, kuriais nenorite dalintis. Reikia drąsos, jei norite mylėti beatodairiškai, visiškai atverti savo širdį ir ją įsileisti, nes nežinote, ar jai patiks tai, ką ji ten ras…

Drąsa reikalinga norint leisti jai jus mylėti visą – ir jūsų tamsą, ir šviesą. Nusimeskite kaukę. Jei šalia jos nuolat jaučiate poreikį dėvėti kaukę, visą laiką atrodyti tobulu, niekada nepatirsite viso meilės masto.

17) Nenustokite augti kartu.
Užsistovėjusiame vandenyje veisiasi maliariniai uodai, o tekantis upelis visuomet gaivus ir švarus. Nustojus lavinti raumenis, jie atrofuojasi, panašus likimas ištiks ir santykius, jei apleisite juos. Raskite bendrų tikslų ir svajonių, kurių kartu sieksite.

18) Nesijaudinkite dėl pinigų.
Pinigai – tai žaidimas, ieškokite būdų, kaip veikti išvien, susiburti į komandą ir juos išlošti. Blogai, kai komandos nariai pykstasi, tad verčiau sutelkite abiejų gebėjimus ir stiprybes bendram tikslui.

19) Atleiskite iškart.
Nesinešiokite praeities nuoskaudų naštos, verčiau koncentruokitės į ateitį. Netapkite savo gyvenimo istorijos įkaitu. Jei laikysitės įsikibę praeityje jos arba jūsų padarytų klaidų, jūsų santuoką tai trauks į dugną kaip sunkus inkaras. Atleidimas yra laisvė. Nukirskite inkarą ir visada rinkitės meilę.

20) Visada rinkitės meilę.
Visada rinkitės meilę. Visada rinkitės meilę. Vien šio patarimo būtų gana. Jei šis principas bus jūsų gairė, lemianti visus pasirinkimus, niekas nesudrebins jūsų santuokinės laimės. Meilė visad išliks.

Meilė nesibaigia žodžiais „gyveno ilgai ir laimingai“. Meilė yra darbas. Abipusis pasitikėjimas, kurį reikia auginti kartu, ir noras nuolat investuoti kuriant santykį, kuris išliks amžinai. O proceso metu ateis laimė.

Santuokoje kaip gyvenime bus pakilimų ir nuosmukių. Jei priimsite visus ciklus, mokysitės iš jų, mylėsite visas patirtis, tai suteiks jums stiprybės ir toliau statyti, dedant po vieną plytą.

Šias pamokas aš išmokau per skausmą. Aš jas išmokau per vėlai.
Bet aš mokausi ir kaupiu patirtį ateičiai. Tiesą sakant, man labai patiko gyventi santuokoje, ir kažkada aš vėl sukursiu šeimą, tik šįkart statysiu ją ant tvirto pagrindo, kuris ištvers visas audras, ir nebijos laiko.

Jei radote bent krislą išminties šiuose skausme parašytuose mano žodžiuose, parodykite juos jauniems sutuoktiniams, kurių širdys kupinos vilties, ir poroms, kurios pamiršo, kaip mylėti. Vienas iš šių vyrų galbūt yra toks, koks buvau aš, ir, kai perskaitys apie šias skausme išmoktas pamokas, galbūt jo širdyje kažkas nubus, ir jis išmoks būti tokiu, kokio reikia jo mylimajai. Moteris, kuri pasakė jam „taip“ prie altoriaus, ir patikėjo jam savo gyvenimą, laukia, kol jis prie jos prisiartins.
Jei jūsų santuoka ne tokia, kokios norėjote ir tikėjotės, prisiimkite šimtaprocentinę atsakomybę už savo indėlį santykiuose, nepaisydami to, ką mano ir kaip elgiasi jūsų antroji pusė. Vadovaukitės šiais patarimais, veikite, kol ne per vėlu.

Vyrai, jūsų pagrindinė užduotis – tapkite tobulu mylimuoju. Nėra didesnio iššūkio už šią užduotį, ir nėra didesnio prizo. Jūsų moteris jo verta.

Šaltinis: delfi.lt
Iliustracija: rawpixel.com

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

6 Responses

 1. Snieguolė parašė:

  Nuostabu… Ar yra dar Lietuvoje taip brandžiai apie santykius mąstančių vyrų ? … Kuriems svarbiausios vertybės yra santykiai, šeima, moralė…
  Pasirašau po kiekvienu sakiniu… Jei taip mąstytų dauguma, šeimos neiširtų, Lietuvoje būtų šviesiau…
  Snieguolė Gabalienė

 2. Anonimas parašė:

  Labai grazu, tik labai egoistiska, vyras gali net nepajaust, kaip asilo ausys islys.

 3. Anonimas parašė:

  Kai taip mylėsi moterį, moteris tau duos atgal šimteriopai daugiau.

 4. L. parašė:

  Daug jausmingų paistalų…
  O kas jei tu darai viską, myli, stengiesi, tačiau kita pusė įsimylėjusi kitą, negali tau duoti meilės.
  Ar verta toliau bandyti, išlaikyti, tikėtis atkurti pasitikėjimą, santykius, jeigu atvirai ataitrenki į tylą kai sakai myliu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.