7 priežastys, kodėl vyrai kartais palieka santuoką
0 (0)

poros_santykiai

Daugelis vyrų, kurie su savo sutuoktine lankosi pas šeimos terapeutus, nori išgelbėti griūti pradedančią savo santuoką. Vis dėlto būna atvejų, kuomet šio noro nepakanka ir net geriausias psichoterapeutas čia nelabai gali kuo padėti.

„Didžioji dalis griūti pradėjusių santuokų gali atsitiesti po trumpų pykčių, nesusikalbėjimo, konfliktų ar nepasitenkinimo periodų. Vis tik daugelis porų į šeimos terapeutus kreipiasi per vėlai – kuomet šie nepasitenkinimo laikotarpiai jau būna gerokai per ilgai užsitęsę, o menką komunikaciją tarp partnerių jau pradeda lydėti pyktis ir apatija. Tuomet ir šeimos terapeutai menkai gali padėti“, – tikina Detroite dirbantis psichologas Antonio Borrello.

Jis, kartu su kolegomis portalui huffingtonpost.com atskleidžia 7 dažniausias priežastis, kodėl vyrai nusprendžia palikti santuoką ir duoti pareiškimą skyryboms.

1. Jie nesijaučia vertinami. Ne tik moterys, bet ir vyrai nori jaustis mylimi ir reikalingi. Tad kuomet jie jaučiasi nevertinami savo sutuoktinės ir savo vaikų, natūralu, kad ir patys pradeda demonstruoti ne meilę, o juntamą apmaudą.

„Šalia emocinio ir seksualinio ryšio santuokoje privalo būti ir pagarba vienas kitam. Nė vienas partneris neturėtų jaustis užgožtas kito įtakų ar būti žeminamas, kitaip – skyrybos gali tapti vienintele pasekme“, – tikina psichologė Alexandra H. Solomon.

2. Nes sutuoktinė išleidžia visus jų uždirbamus pinigus. Anot psichoterapeutės F. Diane Barth, daugelis į šeimų konsultacijas ateinančių vyrų skundžiasi ir prastais (dažnai neapgalvotais) savo sutuoktinių finansiniais sprendimais, ypač tokiu atveju, jei pagrindinis šeimos maitintojas yra vyras.

„Dažnai išgirstu tokį skundą: Mano žmona išleidžia visus pinigus, kuriuos mes uždirbame. Iš tiesų po šia fraze slypi ne vyro šykštumas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, o tai, kad santuokoje jis jaučiasi nevertinamas. Vyrai nė kiek nesiskųstų dėl tokios situacijos, jei tik bent kartais jų sutuoktinė už tai padėkotų ir įvertintų jų pastangas išlaikyti šeimą“, – tikina psichoterapeutė.

3. Dėl neištikimybės. Kuomet vienas iš partnerių pasirenka neištikimybę, manoma, kad būtent šis faktas ir sugriovė santuoką. Tačiau labai dažnais atvejais santuokinės problemos slypi gerokai giliau.

„Kuomet vyras palieka santuoką dėl neištikimybės, beveik neįmanoma žinoti, kiek šį jo sprendimą nulėmė pats neištikimybės faktas ir kiek – kiti santykių faktoriai. Juk kuomet santuoka laiminga, nebūna ir jokių neištikimybių“, – tikina psichologas Antonio Borrello.

4. Nebeliko nieko bendro su sutuoktine. Žmonės keičiasi ir kartais tai sukelia problemų. Ypač, kuomet vyras tikisi, jog jo žmona ir po dešimties santuokos metų išliks tokia pati, kaip ir tą dieną, kai jie kartu žengė prie altoriaus.

Anot psichoterapeutės F. Diane Barth, sutuoktiniai turi vystytis ir augti kartu, nes kitaip jie rizikuoja pernelyg atitolti vienas nuo kito. „Konsultacijose dažnai išgirstu frazę: Tarp mūsų nebeliko nieko bendro. Štai vyras, tarkime, svajoja apie nardymą Karibuose, bet jo žmona mieliau atostogoms vyktų į Paryžių. Arba jis nori nueiti į kiną, bet jie niekaip neišsirenka tokio, kuris tiktų abiem. Atrodo, tai menki nuomonių išsiskyrimai, bet ilgainiui būtent jie ir priveda iki skyrybų“, – tikina F. Diane Barth.

5. Jie jaučiasi nuolat neįtinkantys savo sutuoktinei. „Kuomet vyrai santuokoje pradeda neadekvačiai elgtis (renkasi neištikimybę, dažnai pakelia balsą ar pradeda demonstruoti savo kontrolę), dažniausiai tokį jų elgesį sukelia giliai slypinti baimė, kad savo sutuoktinės akyse jie yra per menki.

Kai taip nutinka, tuomet ir santuoka patenka į gan negatyvų ciklą: ji jaučiasi vieniša ir nuolat jį kritikuoja, o kuo jis labiau yra kritikuojamas, tuo jis jaučiasi menkesnis. Ir kuo jis jaučiasi menkesnis, tuo jis labiau nusisuka nuo santuokos ir pasimeta savidestrukciniame bei santykius griaunančiame elgesyje. Tai labai skausmingas ciklas abiem“, – aiškina psichologė Alexandra H. Solomon.

6. Seksas blankus arba visai neegzistuoja. Jeigu vyras skundžiasi, kad santuokoje jam trūksta intymumo, giliai slypintis jo nerimas dažniausiai yra tas, jog jis jaučiasi fiziškai nepatrauklus savo sutuoktinei. „Dažniausiais atvejais tai ir yra tikroji neišsakyta baimė, kuri ir yra pagrindinė visų su intymumu susijusių problemų šaknis. Neretai vyrai net ir patys sau to nepripažįsta“, – tikina F. Diane Barth.

7. Jie jaučia, kad jų poreikiai yra nuolat nepatenkinami. Kai santuoka pasiekia sunkus laikus, tai, ko reikia labiausiai (netgi labiau už problemų sprendimą), yra empatija vienas kitam. Anot Alexandros H. Solomon, kuomet vyras įtaria, kad jo žmonai nelabai rūpi jo gerovė ir tai, kaip jį veikia santuokinės problemos, jis natūraliai pradeda kaupti nusivylimą. „Jeigu sutuoktiniai negauna galimybės susigrąžinti šį emocinį artumą (tai dažniausiai ir daroma porų terapijos metu), tuomet galiausiai vieną iš jų gali apimti beviltiškumas dėl galimybės išgelbėti santuoką. Beviltiškumas yra labai skausmingas ir toksiškas bet kuriai santuokai, neretai atvedantis ir prie skyrybų. Juk galų gale, kiekvienas mes norime žinoti, kad tai, ką matome ir jaučiame, yra svarbu“, – sako psichologė.

Parengė Ji24.lt
Foto: Pixelle Komix Girl

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.