fbpx

7 subtilūs depresijos ženklai
0 (0)

depresija

Daugelis žmonių, sergančių depresija, net nežino, kad ši liga juos kamuoja. Depresija turi daug veidų ir ne visuomet apie ją praneša vien tik apėmęs liūdesys ir apatija. Psichoterapeutė Amy Morin tikina, kad depresija turi itin daug požymių ir keistis jie gali priklausomai nuo kiekvieno žmogaus. Specialistė portalui „Psychology Today“ pateikia kiek rečiau minimus depresijos požymius ir skatina jokiu būdu į juos nenumoti ranka.

1. Padidėjęs dirglumas

Daugelis žmonių mano, kad depresija sukelia nenumaldomą ir labai gilų liūdesį, tačiau, anot A. Morin, pasitaiko ir priešingų atvejų – kuomet žmogus jaučia ne beviltiškumą ir apatiją, o padidėjusį nervingumą ir kartais – netgi didelį pyktį.

Psichoterapueutė skatina atkreipti dėmesį į savo elgesį bei pataria ne visais atvejais atsiradusį nekantrumą ar pyktį aiškinti užgriuvusiais darbais ar padidėjusiu streso lygiu, ypač jei ši būsena užsitęsia ilgiau.

2. Miego sutrikimai

Viena ar kelios nemigos naktys dar tikrai nereiškia, kad susirgote depresija, tačiau jei problemos užmiegant ar bandant atsikelti iš lovos kamuoja ilgesnį laiką, tikrai verta susirūpinti. Daugelis sergančių depresija skundžiasi nemiga ar nesugebėjimu naktį kokybiškai išsimiegoti net ir būnant stipriai pavargus.

Vis tik yra ir tokių, kurie kaip tik miega per daug: jiems labai sunku rytais atsikelti iš lovos, dienos metu jie nesulaukia kada galės eiti miegoti ir vos tik radę laiko, jie ištaiko ne vieną progą nusnausti.

3. Neaiškūs skausmai

„Tarp jūsų proto ir kūno yra labai glaudus ryšys, tad jei kamuoja blogos emocijos, liūdesys ar jei sergate depresija, netrukus gali atsirasti ir fizinių skausmų, kurių kilmės negali paaiškinti gydytojai“, – tikina psichoterapeutė ir pataria niekaip neįveikiant galvos, nugaros ar raumenų skausmų, pabandyti apsilankyti pas psichologą.

4. Dingusi energija

Depresija gali išsunkti visas jūsų energijos atsargas ir priversti jaustis lyg apėmus letargo miegui. Anot psichoterapeutės, būtent šis požymis dažniausiai ir yra pražiūrimas, mat žmonės energijos nebuvimą ar nuolatinį nuovargį dažniausiai suverčia darbo krūviams ar negalėjimui išsimiegoti.

Vis tik specialistė pataria prisiminti, ar ir anksčiau tą pačią veiklą būdavo atlikti taip sunku, mat jeigu ne, tuomet tikrai gali būti, kad jus kamuoja depresija.

5. Jaučiama kaltė

Nuolat nereikalingai kaltinti save dėl įvairių nesėkmių tiek savo, tiek galbūt ir kitų žmonių gyvenimuose, tikrai nėra sveika. Tad jei jaučiate kaltę dėl skyrybų, dėl savo vaikų patiriamų nesėkmių ar kaltinate save dėl to, jog išsiskyrė jūsų tėvai, derėtų apsilankyti pas psichologą.

Daugelis sergančių depresija žmonių taip pat jaučiasi esantys niekam tikę, tad psichoterapeutė A. Morin pataria atkreipti dėmesį į savo vidinį monologą – jei jis labai žiaurus ir itin kritiškas, tai taip pat gali būti depresijos požymis.

6. Nerūpestingumas

„Tie, kurie iš išorės atrodo lyg laimingiausi pasaulyje vakarėlių liūtai, viduje kartais patiria didžiausią kančią. Azartiniai lošimai, rizikingas elgesys, alkoholio ar narkotinių medžiagų vartojimas – visa tai yra jų būdas susidoroti su depresija“, – tikina specialistė.

Anot jos, toks būdas įveikti šią ligą yra itin žalingas, mat jis ne tik kad nepadės, bet ir gali sukelti dar rimtesnių sveikatos sutrikimų arba dar labiau pasunkins depresijos formą.

7. Koncentracijos sutrikimai

Jei dažnai atrodo lyg jūsų gyvenimas būtų paskendęs rūke, o jūs staiga tapote tikru užuomarša, tai taip pat gali pranešti apie depresiją. Ypač tuo atveju, jei dažnai pastebite, jog jums itin sunku susikaupti. Jei jaučiate, kad sumažėjo jūsų produktyvumas, apsilankykite pas psichologą.

Parengė Ji24.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]
Dalintis:

You may also like...

4 Responses

 1. 1 parašė:

  5 iš 7! Kas daugiau?? :D

 2. Anonimas parašė:

  6 is 7 :)

 3. Anna parašė:

  Visi

 4. Ona parašė:

  labai jau panašu į senėjimą :) – sutrikusi atmintis, nemiga, išsiblaškymas ir negalėjimas susikoncentruoti, skausmai, energijos stygius, o ir dauguma senstančių žmonių darosi pikti… Aš taip ir jaučiuosi, bet nemanau,kad šie požymiai reiškia depresiją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.