Asmenybės testas: ką apie tave pasako tavo draugai

Jei kada sugalvojote parašyti nuoširdų ir tikrovišką CV (gyvenimo aprašymą), tikriausiai nustebote, kad sunkiausia pasirodė ta dalis, kurioje reikia aprašyti savo asmenybę ir charakterį. Argi ne ironiška, kad taip sunku apibūdinti žmogų, su kuriuo praleidžiate daugiausia laiko – save? Juk apie kitus išreikšti nuomonę yra daug lengviau…

Yra daugybė testų, kurie padeda pamatyti save įvairiais aspektais. Čia pateikiame dar vieną, bet labai efektyvų būdą, kaip identifikuoti savo asmenines savybes, stiprybes ir silpnumus. Jis 100 procentų patikimas, bet nerekomenduojamas silpnų nervų žmonėms, nes rezultatai gali šokiruoti.

Prieš pradedant, nuspręskite viską atlikti labai sąžiningai ir nežiūrėti keliais žingsniais į priekį.

Pradėkime!

1. Pasiimkite lapą popieriaus ir rašiklį.

2. Nusipieškite lape kažką panašaus į taikinį, kurio centre įrašykite savo vardą. Galite žiūrėti į pavyzdį:

as

Į vidinį ratą surašykite 5-10 žmonių vardus, su kuriais kasdien tenka praleisti daugiausiai laiko, ir su kuriais dažniausiai bendraujate (nesvarbu geruoju ar bloguoju) – bendradarbius, bendramokslius, šeimos narius. Nesvarbu, ar jus supa genijai, ar idiotai, tikrai galite išskirti ryškiausius iš jų.

4. Į išorinį ratą surašykite vardus tų žmonių, su kuriais tenka bendrauti rečiau, tarkim savaitgaliais ar atostogų metu, bet užtat taip pat intensyviai.

5. Vienu ar dviem žodžiais apibūdinkite kiekvieną vidinio rato žmogų, išskirdami ryškiausią jo charakterio bruožą.

6. Vienu ar dviem žodžiais apibūdinkite, ką paprastai veikiate su kiekvienu iš išorinio rato žmogumi.

7. Surašykite rezultatus į savo CV, skiltyje „Apie mane“: penktojo punkto žodžius įrašykite po frazės „Aš esu…“, o šeštojo – po frazės „Mano hobi… „

 

Kai kam rezultatai gali pasirodyti gana netikėti. Atrodo, juk visą laiką praleidote apibūdindami kitus žmones, o ne save? Atvirkščiai – visą laiką jūs galvojote būtent apie save, su kuo gyvenate, dirbate, bendraujate, su kuo ir kaip leidžiate laisvalaikį.
Yra posakis „Pasakyk, kas tavo draugai ir pasakysiu, kas tu“.Galima perfrazuoti ir truputį kitaip – pasakyk, su kuo leidi laiką, kokia tavo aplinka ir pasakysiu, kas tu!

Esame be galo įtakojami tų žmonių, kurie mus supa. Net jei tai asmenys, kurie mums visai nepatinka, kurie toli gražu nėra mums gyvenimo pavyzdžiai ir sau prisiekinėjame, kad niekada taip nesielgsime, taip nekalbėsime. Jie vis tiek mums daro įtaką. Kai kurie dėsniai yra tiesiog universalūs – jei į šaldytuvą su silkėmis įdėsime skaniausią tortą, po kiek laiko jis … pradės dvokti silke.

Jei pažiūrėjus į testo rezultatus darosi pikta ar liūdna, verta sau būtų užduoti tokius klausimus: – KAIP GALIU TAI PAKEISTI? Kaip galiu ištrūkti iš neigiamos įtakos? Ką galiu padaryti, kad mane suptų tokie žmonės, šalia kurių gera būti, augti, tobulėti? Kaip daugiau leisti laiko su tais, kuriais galėtum džiaugtis ir didžiuotis?

Žinai atsakymą? Tada pasiryžk – vieną kartą ir visiems laikams. Apsispręsk pokyčiams ir pagaliau padaryk tai! Tikiu, kad tau pavyks!

Parašykite kiek atitiko/patiko komentaruose!  AČIŪ

Šaltinis: MetasAugti.lt

48 Responses

 1. Ineta parašė:

  Iš tikrųjų keista, bet labai daug kas atitiko. Kai kurių savo charakterio bruožų nepripažįstu, bet kažkur jaučiu, kad būtent tokia esu, o šis testas tai ir patvirtino. Dėl kai ko tikrai nustebau, bet gal net ir maloniai. Visgi man patinka savianalizė, daug ką galima sužinoti apie save.

 2. Greta parašė:

  O ka daryti jeigu nei i pirma nei i antra rata nera ka irasyti. Jegu gyveni absoliuciai vienas ir bendrauji tik tiek kiek parduotuveja pasako -labas .

 3. Ineta, labai džiaugiuosi, kad testas buvo naudingas ir atrdai bent kažką naujo :) Tikiuosi, ateityje pasirodančiuose straipsniuose, užduotyse rasi kažką vertingo.

 4. Greta, tada reikės analizuot ir suprast save pačiai. Tam irgi yra daug būdų ar net testų, tad siūlau Google paieškoje įvesti „asmeninių savybių testas” ir kelis išbndyti.

 5. Ausra parašė:

  Niekada nebuciau pamaniusi kad esu tokia draugiska, silta, bendraujanti, atvira, besirupinanti, puiki pasnekove, kad dziaugiuosi, kad esu tokia laiminga, kad turiu laiko ir poilsiui ir pramogom.
  Is tikruju tik dabar suprantu kad visa tai turiu :) SUPER :) labai aciu uz si testa :)
  As tokia LAIMINGA!!! :)

 6. Rasa parašė:

  O as suzinojau, kad didziausias mano hobi plepejimas..

 7. KArlas parašė:

  o aš esu darboholikas ir mėgstu nusišnektėti. :) keista. bet nieko nauja

 8. Marius parašė:

  Na šis testas man padėjo suprasti, kad turiu mažiau bendrauti su žmonėmis kuriais šiuo metu daugiausia bendrauju ir pradėti bendrauti su tais kurie man padės tapti kūribiškesniu, drąsesniu, komunikabilesniu, verslesniu, dvasiškesniu.
  Ir taip pat patvirtino mano charakterio savybes kurias turiu šiuo metu ir jomis labai džiaugiuosi.
  Ačiū Danguolei.:)

 9. anonimas parašė:

  Rezultatas parodė, kad beveik nėra draugų. O ir pats esu isterikas, piktas, savanaudis. Mėgstamiausias hobi- nieko neveikimas. Poros žodžių prasimetimas ir išsiskirtstymas.

 10. Kristina parašė:

  MANO HOBI- DARBAS IR KAVOS GĖRIMAS… DARYSIU IŠVADAS.

 11. Kristina parašė:

  Bet savybės maloniai nustebino :)

 12. Vajė, kiek įdomių rezultatų :) smagu, kad išbandėte ir tikiuosi, kad ateity pateiksiu dar įdomesnių :)

  P.S. tikiu, kad buvo skaitytojų, kuriems rezultatai neatitiko realybės, nes žinau, kad gyvenime universalių dalykų yra mažai :) todėl ir savianalizei yra daugybė kitų būdų.

 13. geras parašė:

  :)ačiū už testą, labai patiko, ypač mano savybės kavailumas ir išmintis vienu metu:)

 14. Ruta parašė:

  Idomus testas, prasmingi zodziai (apie torta ir silke) ,supratau,kad man tikrai reikia keisti savo aplinka, bet ,deja, tai padaryti itin sunku :(((

  • Pasikeitimai kainuoja. Laiko. Nervų. Drąsos ir daugybės kitų dalykų. Bet tai ĮMANOMA. Tereikia nuspręsti kad GANA tokio gyvenimo, kokį turi dabar. Nuoširdžiai linkiu nelaukti, kol pajusit po kojomis dugną.

 15. Asta parašė:

  idomu…..visai smagu save patikrinti ,daug ką pakeičiau „gyvenimo rate ” ir tikrai daug kas pasikeite,ačiū :)

 16. Qukis parašė:

  Nerealus šitas testas :) Dar sako, kad esi 5 žmonių, su kuriais artimiausiai/daugiausiai bendrauji, vidurkis. Irgi tinka.
  Prajuokino testas, nes supratau, kad mano hobi yra juoktis ir juokauti, gal reikia kokį comedy club atidaryti, ar ką :)))

 17. Qukis parašė:

  Gretai: jei neturi visai draugų, tai gal interpretuoti reik taip, kad ir pats sau ne draugas esi? :<

 18. Qukis, kam taip griežtai – „pats sau ne draugas”? Šiaip draugai savaime nėra nei gerai , nei blogai. Blogai tampa tik tada, kai jų tikrai norime, o nepavyksta užmegsti tvarios draugystės. Na, o dėl gero jumoro jausmo – sveikinu – gan reta savybė, bet labai gerai veikia sveikatą :)

 19. ьу parašė:

  nesamone

 20. Serk parašė:

  Rezultatai privertė susimąstyti – deja, esu ne tokia, kokia norėčiau būti. Esu uždara, pastovi, pasiaukojanti, egoistiška, kategoriška ir nervinga. Mano hobiai? Ne ką geresni – valgyti, išklausyti kitus, guosti, stengtis pakelti nuotaiką..

  • Džiaugiuosi, kad rezultatai privertė susimąstyti. Nuo to prasideda svarbūs dalykai gyvenime – nuo to, kad sustojame ir susimąstome. Bet svarbiausia – ką darysite su šiuo atradimu?

 21. kjerag parašė:

  Puikus testas: tikrai labai nustebino. Iš jo teko sužinoti, kad esu plepi, emocionali, tinginti, meluojanti,bet labai apsišvietusi ir protinga, abejinga gyvenimui darboholikė, kuri maloni kolega, puiki draugė, nuoširdi , guodžianti, išklausanti rūpestinga..Argi gali žmogus būti toks nesuderinamai įvairiapusiškas? Galbūt mane tiesiog kasdien supa labai jau skirtingi žmonės…

 22. Kjerag, tikriausiai visgi Jus supa labai skirtingi žmonės :D

 23. alebele parašė:

  tai ką, faktas kad mane supančių žmonių ratas apima tokį paltų spektrą, nuo geriečių iki pikčiurnų, bet jie visi kiek skirtingi, tiek visi man reikalingi ir jie man labai patinka tokie kokie yra, galiu žiūrėti į juos kaip į savo atspindį, sunkiausia susitaikyti su neigiamomis savybėmis, bet atitiko praktiškai viskas, aš priimu save tokią kokia esu, taigi šitas testas tik „plačiau atvėrė akis”, vadinasi yra kur tobulėti.

 24. seselis parašė:

  Testas, gal ir neblogas, bet kur besisukciau, ka bedaryciau ir kas mane suktu mano aplinkoje ar kitu aplinkos rate, vis atsiduriu, ten tame paciame taske. Ir jei kalbama apie asmenybes testa, tai i ta rata nera net ka rasyti, nes nesudaro 10zmoniu, kad galeciau irasyti, tiek gerus, tiek blogus, su kuo bendrauju ar leidziu laisva laika,lieku viena…..Dirbu viena tvarkau reikalus viena ir darau viena viska, tadapie ka cia galima sneketi ir ka cia irasyti jei nera ka irasyti….?

  • Kaip liūdnai save pavadinote – „šešėlis”. Ar taip ir jaučiatės? O kieno šešėlis esate? Kitų? Savęs tokios, kokia norėtumėte būti? Žmogus yra nuostabi būtybė. Kad ir koks bebūtų Jūsų gyvenimas, jis jau vertingas, tinkamas knygai ar net filmui. Scenaristas – Jūs. Ir tik Jūs nuspręsite, kada ramioje tėkmėje atsiras intriga, drama ar komedija. Drąsiau – gyvenimas Jūsų laukia su didele paslaptimi. :)

 25. Bangolauzis parašė:

  Zmones, nekurkite sau problemu ir problematisku situaciju, ir nereikes jokiu testu.

  • alebele parašė:

   tai, kad Žmogus iš prigimties kūrybinga asmenybė, ne visiems lemta tapti „Mocartais” ar „Dostojevskiais”, bet „gyvenimo menininku” gali tapti kiekvienas ;)

 26. Kristina parašė:

  nesamone visiška

 27. Aganne parašė:

  Žinot, savybės prie visų rašiau geras, o kiekvienas užsiėmimas buvo kalbos dovanos naudojimas, tik kitokiu žodžiu, ir dar vienas (nors iš dalies jis tik pakeičia kryptį) – juokavimas :D. Ką begalima pasakyti (retorika)XD

 28. Anonimas parašė:

  niu mano cv visi noretu perskaityti,jei rasyciau ji pagal si testa.kazkokia sumaistis..

 29. o parašė:

  niu mano cv visi noretu perskaityti,jei rasyciau ji pagal si testa.kazkokia sumaistis..

 30. smagus testukas parašė:

  Darbsti, kurybinga, supratinga, ambicinga, jautri vaiku aukletoja. Cia as tokia sauni ar tiesiog mane supa saunus zmones?

 31. laima parašė:

  Gal ir neblogas testas, tik ne visada jis pritaikomas. Kai dirbi ne tai ka nori ir tuo labiau ne su tais kuom nori, tai nemanau, kad atsakymai bus objaktyvus. Kartais gyvenime susiklosto aplinkybes, kai jauties kalinys savo pasirinkimuose, kai negali ju keisti, nes nukentes vaikai.

  • Laima, gaila, kad tik šiandien pastebėjau Jūsų komentarą. Atvirai, jis mane sujaudino. Nežinau, ar apie save kalbate, sakydama „kalinys savo pasirinkimuose”, bet jei taip – gal norėtumėt iš šono dar kartą peržiūrėti savo situaciją ir įsitikinti, ar tikrai nėra galimybės ištrūkti į laisvę? Mano kontaktus rasite tiek šio tinklalapio rubrikoje „Paslaugos”, tiek susiradę mane facebook’e. Nesvarbu, kada aptiksite šią žinutę – tiesiog susisiekite. Net jei norėsite tiesiog išsikalbėgti…

 32. Vita parašė:

  Ačiū:)Super:)Pasitikėjimas savimi dar didesnis,kad gyvenu ir elgiuosi tinkamai ir kai ką galiu pakeisti:)Esu rūpestinga,jautri,rami,atsipalaidavusi,darbšti,meniška,kruopšti,vijurkas,atsakinga,stropi,pagarba visiem atlaidi,geros širdies,mėgstanti bendrauti,laimingadraugiška džiugsminga,paskatinanti,padrasinanti siekti tikslų.Turiu pakeisti įprotį kištis į ne savo reikalus ir savaitgaliais pakeliauti.Ačiū jau darau pažangą.

 33. Judita parašė:

  O jei gaunasi tokie priešingi bruožai : veiklus- nuobodus, uždarus-atviras, plepus- tylus, įkyrus- stabilus?

 34. Sandra parašė:

  Testo rezultatai nustebino, nesitikėjau, kad bus tokie pozityvūs, pasirodo: aš esu kūrybinga, miela, draugiška, smalsi, protinga,
  o hobi skiltis dar šaunesnė: ilgi pasivaikščiojimai, kultūrinių renginių lankymas, vakarėliai ir pasisėdėjimai kavinėse, grožio procedūros, aktyvus bendravimas.
  Nors mirk iš pavydo sau :)

 35. Thranduil parašė:

  Tikrai labai atitiko viskas. :) Mano hobiai tai lankymasis knygų mugėse ir užsiėmimas magija. O kas aš esu: tai knygų žiurkė, Tolkien gerbėja ir šauniausias žmogus pasaulyje.

 36. Edis parašė:

  Esu atsipalaidavęs darboholikas😄😄😄

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *