Daugėja miego sutrikimų turinčių vaikų

Jungtinės Karalystės nacionalinio trasliuotojo BBC laidos „Panorama“ išanalizuoti Nacionalinės sveikatos tarnybos (angl. National Health Service; NHS) duomenys parodė, kad per pastarąjį dešimtmetį Anglijos ligoninėse trigubai padidėjo vaikų, turinčių miego sutrikimų, skaičius, rašo mirror.co.uk.

NHS duomenų analizės metu taip pat išsiaiškinta, kad per tą patį laikotarpį vaikams buvo 10 kartų daugiau išrašyta populiarių miego vaistų receptų.

Prastas vaikų miegas yra susijęs su didesne rizika nutukti, silpnesniu imunitetu ir psichinės sveikatos problemomis. Be to, nuovargis gali lemti prastus pažymius mokykloje ir vaiko nesugebėjimą kontroliuoti savo emocijų.

Manoma, kad vaikų miego kokybė prastėja dėl daugelio priežasčių:

Mėlyna šviesa, kurią skleidžia išmanieji telefonai ir planšetės, sumažina melatonino (hormonas, kuris mus verčia jaustis mieguistais) gamybą.

Namų ūkiai, kuriuose abu tėvai yra dirbantys, gali būti judresni vakarais, taigi vaikai vėliau gulasi į lovą.

Dėl gazuotų gėrimų, kuriuose yra daug cukraus ir kofeino, vaikai taip pat gali užmigti sunkiau.

JK sveikatos ir socialinės priežiūros informacinio centro „NHS Digital“ duomenys rodo, kad paauglių miego trūkumas yra smarkiai susijęs su jų svorio augimu. Manoma, kad prastas miegas paveikia hormonų, kurie praneša mūsų smegenims apie alkį, pusiausvyrą, taigi tampa sunkiau kontroliuoti apetitą. Mūsų organizmas yra linkęs labiau reikalauti cukraus ar riebalų, kai esame pavargę.

Sautamptono universiteto (angl. Southampton University) mokslininkė, daktarė Catherine Hill, pareiškė: „Mes žinome, kokia našta tenka NHS biudžetui dėl vaikų miego sutrikimų. Jeigu ir toliau ignoruosime naujų mokslinių tyrimų įrodymus apie miego svarbą sveikatai, galbūt pridarysime problemų NHS ateityje.“

„Mes privalome įtraukti vaikų miegą į visuomenės sveikatos darbotvarkę“, – pridūrė ji.

 Parengė Anglija.today

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *