Durys

Iliustracija: Daniel von Appen / Unsplash

Išminčius ieškojo gabaus ir talentingo mokinio, kuris turėtų tam tikrus įgūdžius bei gebėjimus, nes norėjo jam perduoti visas savo žinias iki numirs. Jis sušaukė visus savo studentus.

Išminčius tarė:
– Iškilo problema ir aš norėčiau žinoti, kas iš jūsų ją sugebės išspręsti. Žiūrėkite – už manęs yra siena, o joje pačios didžiausios ir sunkiausios durys mieste. Kas sugebės jas atidaryti be kitų pagalbos?

Kai kurie iš mokinių tiesiog nuleido galvą: problema atrodė neįveikiama. Kiti atidžiau ištyrė duris, aptarė įvairias atidarymo galimybes, durų medžiagos savybes ir nutarė, kad užduotis per sudėtinga.

Visi vieningai teigė, kad atlikti tai, ko prašo Mokytojas, yra neįmanoma.

Išskyrus vieną mokinį. Jis priėjo prie durų ir labai atidžiai jas apžiūrėjo. Pastukseno paviršių, mėgindamas suprasti storį ir iš ko durys pagamintos, apžiūrėjo ar sutepti vyriai, žodžiu viską nuodugniai apžiūrėjo pasitelkęs savo akis ir rankas.

Visi manė, kad durys buvo užrakintos ar užsikirtusios, o išties jos tebuvo lengvai privertos. Mokinys giliai atsikvėpė, susikaupė ir švelniai stumtelėjo duris. Jos lengvai atsidarė.

Išminčius rado sau įpėdinį. Jis pasisuko į minią ir tarė:
– Sėkmė darbe ir gyvenime priklauso nuo kelių pagrindinių dalykų ir šiandien mes galėjome juos pamatyti. Pirma, leiskite savo pojūčiams pilnai ištirti ir suprasti jus supančią realybę. Antra, nedarykite skubotų ir todėl klaidingų išvadų. Trečia, būkite pakankamai ryžtingi, gebėkite apsispręsti. Ketvirta, kažką nusprendę veikite ryžtingai ir be jokių dvejonių. Penkta, sutelkite į šį veiksmą visą savo dėmesį ir jėgas. Ir galiausiai, drįskite klysti.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *