Geriausios dovanos mamai pagal jos asmenybės tipą, gyvenimo būdą ir pomėgius
0 (0)

Viena gražiausių ir prasmingiausių pavasario švenčių – Motinos diena, švenčiama gegužės pirmąjį sekmadienį. Lietuvoje šią šventę mini 9 gyventojai iš 10-ies. Mamos diena sunkiai įsivaizduojama ir be sveikinimų, dovanų, gražių žodžių bei buvimo kartu. Tačiau bene pagrindiniu galvosūkiu daugeliui tampa dovana mamai – kaip įsimintinai pasveikinti brangiausią žmogų?

Pati populiariausia dovana, teikiama pirmąjį gegužės sekmadienį, – gėlės, kurių pardavimai (kaip ir Vasario 14-ąją ar Kovo 8-ąją) šoktelki net kelis kartus. Populiaru dovanoti saldumynus – tortus, pyragus, šakočius, saldainių dėžutes ir pan. Turintys didesnes pajamas ir idėjų mamoms dovanoja įvairius daiktus ir pramogas, tačiau yra ir tokių, kurie apsiriboja tik žodiniu pasveikinimu. Pačios mamos atvyrauja, kad labiausiai jas žavi rankų darbo dovanėlės (ypač – darytos vaikų), galimybė turiningai praleisti dieną su šeima, taip pat pasilepinti ir pasimėgauti grožio procedūromis, įvairios su grožiu susijusios dovanėlės.

Svarstantiems, ką padovanoti mamai, užsienio tinklaraštininkai siūlo atsižvelgti į jų pomėgius ar asmenybės tipą, pavyzdžiui, gal jūsų mama – aktyvi visuomenės veikėja, o gal ar intravertė, mieliau laiką leidžianti namuose. Tad jūsų dėmesiui – dovanų idėjos mamai pagal jos gyvenimo būdą.

1. Mama – meno žinovė. Jei mama aktyviai domisi menu, siūlome dovanoti jai bilietus į teatrą ar koncertą filharmonijoje. Rekomenduojame rinktis profesionalųjį teatrą, o ne komercinius teatrus. Tinka ir specialus dovanų rinkinys „Žvilgsnis į sceną“ – mama pati galės išsirinkti spektaklį arba koncertą. Nebloga dovana – ir meniškas aksesuaras, tačiau turite labai gerai žinoti, kad jis atitiks mamos skonį.

2. Mama, mėgstanti sportuoti. Jei mama mėgsta sportą ir laisvalaikį leidžia aktyviai, siūlome dovanoti su sportu susijusį kokybišką daiktą – firminius sportinius batelius, gertuvę, šiaurietiško ėjimo lazdas ar pan. O gal iki šiol aktyviai sportavusi mama pastaruoju metu apleido treniruotes? Galite dovanoti sporto klubo ar baseino abonementą. Mėgstančiai iššūkius mamai tinka ir šokių ar kung fu treniruočių abonementas.

3. Mama – nuolat skubanti verslo dama. Mamai, kuri yra tikra karjeros moteris, pravers praktiškos ir aiškią paskirtį turinčios dovanos, pavyzdžiui, darbo knyga-kalendorius, užrašinė ir kt. Ji turėtų būti išskirtinė, puošta jūsų parinktomis nuotraukomis, papildyta linkėjimais. Internete galite rasti įmonių, gaminančių tokius kalendorius. Daug dirbančiai mamai labai trūksta poilsio, tad dovanokite čekius pramogoms, leidžiančioms atsipalaiduoti ir užmiršti kasdienius rūpesčius.

4. Mama – namų interjero puoselėtoja. Mama – interjero puoselėtoja augina gėles, puošia aplinką, mezga, siuva ir t. t. Tad dovanoti jai galite stilingas interjero detales: namų kvepalus, žvakes, vazas ar dekoratyvinių pagalvėlių rinkinius. Paieškokite interjero naujovių. Pavyzdžiui, labai išpopuliarėjo gėlių kabyklos, kurias galima tvirtinti ant karnizų. Mamai – namų puoselėtojai – galite dovanoti gražų chalatą, patogias šlepetes. Beje, tai ir puiki dovana močiutei. Namų puoselėtojoms tinka ir žurnalų apie namus, interjerą prenumerata.

5. Mama – grožio puoselėtoja. Mamai, kuri labai pretenzingai rūpinasi savo grožiu, galite padovanoti čekį kokiai nors grožio procedūrai – manikiūrui, pedikiūrui, masažui ar procedūrų kompleksui. Viena iš tokių kompleksinių procedūrų, subalansuotų būtent Mamos dienai, vadinasi „Mylimai mamai“. Galite papildyti ir jos kosmetinę. Tačiau kadangi kosmetikos priemones išrinkti sudėtinga, rekomenduotume dovanoti populiariąją grožio dėžutę – mama joje ras įvairių kosmetikos gaminių ir malonių staigmenų.

6. Mama – keliautoja. Jei mama negali gyventi be kelionių, dovanokite kokį nors kelionėse praverčiantį daiktą. Gal ji neturi patogios kaklo pagalvėlės ar kaip tik ieško nedidelio termoso, o gal skundžiasi, kad senasis lagaminas neatitinka rankiniam bagažui keliamų reikalavimų? Apsvarstykite įvairius variantus. Jei tik galimybės leidžia, dovanokite dienos ekskursiją Lietuvoje ar savaitgalio išvyką į populiariuosius Europos didmiesčius Paryžių, Milaną, Romą, Barseloną, Stokholmą ar kt.

7. Mama – tobula kulinarė. Jei mama mėgsta gaminti, gal skamba ir nelabai romantiškai, bet galite jai padovanoti kokį nors modernų virtuvės prietaisą, palengvinantį buitį. Labai tinka ir gerų prieskonių rinkinys – jie ne tik pagerina patiekalų skonį, bet ir yra naudingi sveikatai. Tačiau labiausiai rekomenduojame dovanoti mamai įvairių egzotiškų patiekalų ar gėrimų degustaciją, restorano dovanų čekį ar tiesiog pakviesti ją pietų.

Atminkite, kad geriausios dovanos mamai – nuoširdžios. Būkite originalūs ir kūrybingi, dovanai išrinkti skirkite šiek tiek laiko ir neatidėliokite šio darbo paskutinei minutei – Jūsų mama tai įvertins!

Parengė geradovana.lt

Šaltiniai:

  1. https://www.alfa.lt/straipsnis/50170676/apklausa-mamos-pasake-ko-noretu-savo-dienos-proga
  2. https://nrf.com/media/press-releases/mothers-day-spending-reach-record-high-236-billion
  3. https://weblifereview.com/womens-psychology-studies-reveal-8-types-of-women/
  4. https://www.16personalities.com/articles/how-personality-types-find-their-hobbies

Iliustracijos: Shutterstock

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

2 Responses

  1. Gerda parašė:

    Mano mama labai mėgsta juvelyrinius dirbinius, tai dažniausiai jai dovanoju auskarus. Labai džiaugiasi jais!!

  2. geles dezutese parašė:

    Mano mamai tai gėlės yra dovana numeris vienas.. Dabar pamišus dėl gėlių dėžučių, kartais net ir pati sau nusiperka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.