Gyvenimas po studijų – nebežinau, kur einu ir kas esu

2 Responses

 1. Sveika parašė:

  Sveika. Labai apmaudu, kad gavai tiek darbo pasiūlymų, o jie tavęs netenkina (yra tokių, kurie išvis darbo neranda… :D). Skaitant tavo laišką, man vis į galvą lenda mintis, kad esi vieniša (atsiprašau, jeigu klystu), kalbu apie jausmą – kai žmonių aplink daug, o artimo, deja, nėra. Dirbdama pirmą darbą, greičiausiai neitin turėjai kam pasipasakot, kad tiek neigiamų emocijų likę?
  Aš patarčiau susitelkt ties tuo, ko nori, t.y. ieškok to, kas miela tau. Laisvą laiką skirk būtent savo įsivaizduojamam darbui, jo paieškai. Sakai „nežinau, ko noriu”? IEŠKOK. Pradėk nuo minčių „ką galiu dirbti viena”, „kas man teikia malonumą” ir toliau viskas vystysis savaime.
  Išsipasakok kam nors normaliai ir nuoširdžiai. Neslėpk faktų ar tikrai skaudžių dalykų, nes jie tave ir toliau „grauš”. Išleisk viską iš savęs ir pradėk iš naujo.
  Kai susitvarkysi su savimi, pradės patikti ir kitų žmonių kompanija (žinoma iki tam tikrų ribų). Tik viskas vyks lėtai ir etapais.
  Ir taip, šiais laikais žmonės yra tokie žiaurūs, kad norisi tik slėptis ir neiškišti nosies. Kas svarbiausia „aktyviuose pardavimuose”, retas klientas pasirodo su šypsena. Bet, sugerk tik teigiamas emocijas. Jų problemos yra jų problemos, ne tavo. Žmonės pripratę kaltinti kitus, ne save, todėl labiausiai ir kenčia niekuo dėti asmenys.
  Darbas yra darbas. Padarius vieną, visada teks daryt kitą. Nesvarbu kur bedirbtum. BET mielas darba, nėra darbas, tai pomėgis, kurį darydama nori dar, dar ir dar (to tau trūksta – mėgstamo darbo).
  Pabandyk pakeisti aplinką (jeigu tai įmanoma), kartais užtenka vien tik persistumdyt baldus kambaryje, kad pasijaustum geriau.
  Neleisk liūdesiui ir žmonių neapykantai užvaldyt tavęs, tavo minčių, jausmų. Išsivaduok nuo to, įjunk šypseną ir pirmyn!
  Gyvenimas tik prasideda, mergyt ;)
  Labai linkiu tau sėkmės. Tikiuosi viskas susitvarkys :)

 2. Stela parašė:

  Ačiū už nuoširdų psichologės ir skaitytojos komentarą, galiu pasidžiaugti,kad situacija jau daug geresnė, radau darbą atitinkantį mano profesiją, jame sekasi gan neblogai, esu patenkinta, jau nebe taip baisų, nes bent žinau kad stoviu tvirčiu ant savo kojų, tiesiog sieloje ramiau…:) Kaip pastebėjau iš FB komentarų, ko gero žmonės ne itin gerai įsiskaitė į šį mano laišką… Studijos buvo sunkios ir intensyvios, niekada nebuvau tėvų išlaikytinė, atvykau studijuoti, o ne studentauti, todėl nepasakyčiau kad viskas būna lengva kai esi studentas.Nemiegi paromis ne dėl to kad nepasidarai, o todėl kad neužtenka paroje valandų viską spėti, reikalavimai griežti, atsiskaitymo terminai trumpi + paskutiniame kurse dirbau ir studijavau, visi metai intensyvių studijų ir darbo, nei minutės atsikvėpti.Prieš pradedant studijuoti jau turėjau puses metų patirtį, per studijas pradirbau dar metus, tai nesu ,,žalia”,jau pusantrų metų patirties turiu, tiesa, esu didmiestyje viena, nuo pat pirmo kurso pati kibau į gyvenimą, įstojau į norimą specialybę tik savo pastangomis, pirma gyvenau iš savo uždirbtų santaupų, po to gavau stipendiją už gerą mokymąsi. Darbas man svarbus, nes parduotu savo laiką, gal net galima sakyti didžiąją laiko dalį, nenoriu kamuotis vėl kaip buvusiame darbe, nes tik dabar imu atsigauti po patirtų negatyvių išgyvenimų, o dėl savo specialybės nesigailiu, aš joje save realizuoju, tik pradžia nėra lengva ir tikrai žinau, tai ne vienintelė sritis kurioje noriu toliau tobulėti, nes gyvenimas nėra ilgas, noriu kad jis būtų bent pilnavertis, nes gimiau ne tik sąskaitas mokėti. Ačiū dar kartą už palaikymą ir patarimus! :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *