Ką galvoti, kai užvaldo mintys apie liekną ir tobulą kūną?

Keli psichologės-psichoterapeutės Vitalijos Mikutaitienės patarimai apie tai, ką galima daryti, kai apima nepasitenkinimas savo kūnu.

1. Jei ima užvaldyti neigiamos mintys apie storas kojas, liemenį, klubus ir t.t. Stabdykite šias mintis ir pabandykite galvoti, o kas pas jus yra gerai ir gražu. Tikrai įmanoma rasti. Nesuabsoliutinkite, viena kūno dalis, tai nesate visas/-a jūs.

2. Jei ima noras labai kontroliuoti savo valgymą ir imate mėgautis savo nevalgymu visą dieną ar didžiąją dienos dalį. Pagalvokite, o kodėl nekontroliuojate taip griežtai savo vaikščiojimo į tualetą. Pabandykite neiti į tualetą visą dieną. Tad gal suprasite, kad ir valgymas yra fiziologinis procesas, kad reikia valgyti tada kada norisi.

3. Kai girdite, kad visi aplinkui tik ir kalba apie gražų liekną kūną, visos žvaigždės tobulos, sėkmingais žmonėmis būna tik labai liekni žmonės. Pagalvokite, o ką iš tikrųjų sekate Instagram, Facebook ir kt. socialiniuose tinkluose, kokias laidas žiūrite, su kokiais žmonėmis bendraujate. Jei padarysite revizija telefone ir renkantis TV laidas. Tikrai galima sumažinti šio grožio kulto informacijos srautą sau. Nebesekite tam tikrų žmonių socialiniuose tinkluose, nežiūrėkite tų laidų, gal net su kažkuo nustokite bendrauti, kas jus skatina nevalgyti ir siekti tobulo kūno. Ieškokite naujų gyvenimo sričių, kur yra kitos temos . Pvz.: mokslas, savanorystė, bažnyčia. Supraskite jus girdite, tai ką norite girdėti.

Vitalija Mikutaitienė
Psichologė-psichoterapeutė
Kviečiu paaugles ir paauglius į terapinę grupę:
https://www.facebook.com/events/287096505352596/
Iliustracija: pixabay.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *