Kada žmogus meluoja
0 (0)

akių pozicijosPastebėta, kad daugiau kaip 80% dešiniarankių meluodami akis nukreipia sau į dešinę. Žiūrėdamas į dešinės viršų – žmogus kuria vaizdinius, fantazuoja, žiūrėdamas į dešinės vidurį kuria garsus, o į dešinės apačią, jausmus ar kūno pojūčius.

Jei akys bekalbant pakrypsta į kairę, tai reikštų, kad tiesiog atgamina atsiminimus. Žiūrėdami į kairės viršų, – atsimena ką matė, kairės vidurys – atsimena ką girdėjo, pavyzdžiu, kas ką sakė, o žvilgsnis į kairės apačią byloja, kad vyksta vidinis dialogas, tarsi žmogus tuo metu kalbasi, tariasi su savimi, tiesiog galvoja.

Jei žvilgsnis pokalbio metu nukreiptas tiesiai į mus – neutrali pozicija.

Jei žmonės kairiarankiai, viskas apsisuka priešingai, t.y. meluos žiūrėdami kairėn ir t.t. Pasitaiko išimčių, tad nereikia daryti iškart kategoriškų išvadų. Kartais gali būti, kad žmogus tiesiog abejoja arba yra iš tų 20% kuriems šis principas ne visai galioja.

(Susidomėję daugiau info rasite: „Frogs into princes: Neuro linguistic programming”, Bandler & Grinder, 1979)

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

13 Responses

 1. anonimas parašė:

  Gal kas nors turite literatūros lietuvių kalba?

 2. Mantas parašė:

  Gal kas nors turite literatūros lietuvių kalba?

 3. Anonimas parašė:

  man asmeniškai net skauda akis kai bandau pažiūrėti į kairę, mažiau gal išlavinta ta pusė, kaip mąstau ir bandau ką prisiminti, visada žiūriu į kairę.

 4. styrke parašė:

  Priklausomai nuo pusrutulių veiklos dominavimo tuo metu, kai kalbama. Beje, jei kalbama apie senus prisiminimus tai kad ir kaip bebutų keista pats žmogus sukuria prisiminimus, kurie gal net neturi tiesos, kurią mes žinome. Taigi, kas yra tiesa ne visi žino, tai kodėl neleisti meluoti tiems kas turi lakią vaizduotę. tai savotiška kūryba. Beje, tiesa mes vadiname argumentuotą ir patvirtintą faktą. Bet yra tokių melagių, kurie sugeba meluoti net sau…jei jie tuo tiki, tai ir kalbes tiesiai į akis. O štai svajotojai ir dažnai savimi nepasitikintys visada nukreips akis link vadinamos melo pusės. Nes tik subjektas žino ką jis pats vadina melu. Todėl, prieš pradedant niveliuoti visus pagal tokį paprastą būdą, pabandykim pastudijuoti ne požymius, bet ištakas bei subjekto individualumą.

 5. skaitytoja parašė:

  man asmeniškai net skauda akis kai bandau pažiūrėti į kairę, mažiau gal išlavinta ta pusė, kaip mąstau ir bandau ką prisiminti, visada žiūriu į kairę.

 6. Strike parašė:

  Komentaras protingesnis už visą straipsnį :D

 7. Julia parašė:

  visuomet kai meluoju, senai būnu apmąsčius scenarijų, tad drąsiai žiūriu tiesiai į akis ir beriu, o štai jei bandau kuo tiksliau prisimint, nukreipiu žvilgsnį į dešinį viršutinį kampą. Nežinau kur žiūrėčiau jei meluojant nebūčiau visko apmąsčius, to dar nebuvo :)

 8. Inga parašė:

  Litaratūros lietuvių kalba galite rasti įsigiję Henrik Fexeus knygą ,,Minčių skaitymo menas”. Iš šios knygos paimtas ir čia įdėtas paveikslėlis, bei, žinoma, išsamesnė infomacija apie tai, kada žmogus meluoja :)

 9. Erika parašė:

  gal žinote kur dar galima rasti literūtos apie melą?

 10. šš parašė:

  Knyga „Žinau, kad meluoji”, autoriaus neatsimenu

 11. Svajone parašė:

  Richard Bandler „Frogs into Princes” – viskas apie reprezentatyvias sistemas.

 12. Arnoldas parašė:

  Paul’as Ekman’as vienas iš melo teorijos pradininkų ir mokslinikų, parašes daug knygų. Taipogi išleistas serialas „Lie to me” kuris taip pat aiškina melo esmę ir priežastis kodėl žmonės pradeda meluoja.

 13. HarisLacan parašė:

  Sausas teorinis poziuris. yra melo rusys, kurios netik ne simptomines, ar kritikos vengiancios, bet ir tokiu, kaip efilektinis, dialektinis, ir net sinchronizuotas spaudimas. reikalas, jog viena forma paminesiu, tai pantseksistines krypties, ir susiejes su eufeimizmu;) nors logika sako, jog isvedant laipsnius, ir progresijas, negali buti laipsnio, kuris yra nenaturalus, bet ar natrulizacija pati, kaip procesas kazka paaiskintu? skatinu meluot, ir pats ta darau. taigi. teorinis patabumas.. vertinant mela, ar apgautumet save?…, tik neperdekit.. ;] froidas ir pasamones istakos neleistu suabejoti biologines ir genetines teorijos melu.. o kas lieka uz abipusio poliarinio rato?:) tas imaginery, kuris yra fantazmu ir audru buveine, ir yra seksulumo ir libido decentralizuotas spaudimas;) akies vyzdis, juk isiplecia, ne be baterijos saveikos;) apie kitas melo rusys, po spektaklio su kaukiu vaidmenimis/……….,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.