fbpx

Kaip „AKTYVUOTI“ savo gyvenimą?
5 (2)

Praktinis seminaras, skirtas psichologinio lankstumo ir atsparumo didinimui, remiantis priėmimo ir įsipareigojimo terapija (angl. ACT, Acceptance & commitment therapy)

2021 gruodžio 02 d., 17.00-19.00, online

SEMINARO LEKTORIAI

  •  Dr. Ramūnas Janavičius, gydytojas, priėmimo ir įsipareigojimo terapijos (PĮT/ACT) ir trumpos psichoterapijos konsultantas.
  • Julius Neverauskas, medicinos daktaras, gydytojas psichoterapeutas, podiplominių psichoterapijos studijų kurso vadovas.

Įsigyti bilietus:
https://tickets.paysera.com/…/kaip-aktyvuoti-savo-gyvenima
https://zmogausinstitutas.lt/produkto-kategorija/parduotuve
Išankstinė kaina – 39 eur, nuo 2021 11 26 bilietai brangs – 59 eur.
Visi seminaro dalyviai po seminaro gaus lektorių pateiktą medžiagą bei seminaro vaizdo įrašą.


Šiuolaikiniame, ypač greitai besikeičiančiame pasaulyje mes nuolat susiduriame su naujais iššūkiais – itin sparčiomis inovacijomis ir jų kaita įvairiose srityse, spaudimu daug ką atlikti geriau ir greičiau (dažnai su mažesniais resursais), nuolat prieinamomis ir psichologiškai stimuliuojančiomis komunikacinėmis technologijomis, socialiniais tinklais bei žiniasklaida, klimato kaita, pandemijomis… Norint adaptuotis ir klestėti šiame neišvengiamai besikeičiančiame pasaulyje mums yra būtini nauji įgūdžiai, papildantys jau žinomus. Vienas tokių naujų įgūdžių yra psichologinis lankstumas.

Psichologinis lankstumas yra gebėjimas sąmoningai, smalsiai ir atvirai patirti vidinius pojūčius bei dabarties momentą, ir nukreipti gyvenimą mums svarbia linkme, nepaisant neišvengiamų kliūčių. Kitaip sakant, tai yra mūsų gebėjimas sąmoningai veikti (gyventi) pagal savo vertybes, nepaisant iškylančių sunkumų.
Tyrimai rodo, kad mes linkę įprasminti savo gyvenimą labiausiai ir elgtis efektyviausiai tuomet, kai vadovaujamės savo vertybėmis – savo vidiniais vedliais ir orientyrais. Deja, dažnai mūsų pačių mintys ir emocijos tampa subtiliomis, tačiau galingomis vidinėmis kliūtimis siekiant vertybėmis grįstų tikslų. Tam, kad gebėtume pastebėti šį procesą, labai svarbus yra atidos (dėmesingo įsisąmoninimo) įgūdžių lavinimas, kuris gali būti gana paprastas ir praktiškas.
Kai kurios atidos strategijos yra ypač naudingos siekiant atsitapatinti nuo vidinių barjerų ir sumažinti nenaudingų minčių bei emocijų įtaką asmeninėmis vertybėmis grįsto gyvenimo efektyvumui.

KAM SEMINARAS BUS NAUDINGAS?

Seminaras skiriamas visiems, norintiems padidinti savo gyvenimo prasmę ir gebėti lengviau adaptuotis bei klestėti sparčiai besikeičiančiame pasaulyje. Taip pat, praktinių psichologinio lankstumo įgūdžių lavinimas gali būti dar vienas įrankis jūsų psichologinių “įrankių dėžutėje”, tam, kad padidintumėte savo elgsenos įvairovę, lankstumą bei pasirinkimo galimybes.

Seminaras susidės iš dviejų dalių, skirtų psichologinio lankstumo ir atsparumo lavinimo – trumpų sąmoningo dėmesingumo( mindfulness) lavinimo praktikų ir vertybėmis grįstų veiksmų plano sudarymo.

Priėmimo ir įsipareigojimo (PĮT) terapija yra nauja, veiksminga, pasaulyje sparčiai populiarėjanti moksliškai pagrįsta šiuolaikinė (3-ios bangos) kognityvinės-elgesio psichoterapijos rūšis. Šios terapijos pavadinimas apibūdina pagrindines temas – išmokti priimti tuos dalykus kurių negalime kontroliuoti (tiek išorinius, tiek vidinius – savo mintis, emocijas, jausmus, impulsus, pojūčius) ir tuo pačiu pasiryžti ir įsipareigoti keisti tuos dalykus savo gyvenime, kuriuos galime keisti vedami savo tikrųjų vertybių, nepaisant iškylančių kliūčių bei sunkumų – t.y. elgtis prasmingai.

Kitaip sakant, pagrindinis PĮT tikslas yra padėti žmogui kurti įdomų, turiningą, pilnavertį ir prasmingą gyvenimą, nepaisant praradimų, kliūčių ir skausmo, kurie yra neišvengiami.

Taigi, PIT yra transdiagnostinė, t.y. tinka labai plačiam ir įvairiam problemų spektrui. Šiuo metu yra atlikta per 800 randomizuotų klinikinių tyrimų ir per 200 meta-analizių, kurios įrodė, kad PĮT yra tokia pat efektyvi, kaip ir kiti patvirtinti kognityvinės elgesio terapijos protokolai, gydant įvairius sutrikimus bei sunkumus – lėtinį skausmą, nerimo sutrikimus, depresiją, potrauminį streso sindromą, obsesinį-kompulsinį sutrikimą (OKS), perdegimo sindromą, svorio bei žalingų įpročių kontrolę, gyvenimą su vėžiu ir kt.

PĮT terapijos principai buvo sėkmingai pritaikyti sveikai populiacijai ir darbovietėse, ir daug klinikinių tyrimų patvirtinto trumpų praktinių psichologinio lankstumo įgūdžių lavinimo sesijų teigiamą naudą gerovės suvokimo, profesinio perdegimo, streso mažinimo srityse ir bendrai psichologinei sveikatai gerinti.
Šiais metais publikuota vienos PĮT/ACT sesijos, sergant įvairiomis lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams, meta-analizė parodė teigiamą įtaką gyvenimo kokybei ir psichologiniam lankstumui (Dochat C ir kt., 2021)

SEMINARO NAUDA

Seminaro metu išmoksite praktiškų moksliškai pagrįstų ir veiksmingų būdų, kaip sumažinti nenaudingų minčių ir jausmų įtaką savo veiksmams, kaip “laikyti savo protą už pavadėlio”, ir labiau įsitraukti į pilnavertį gyvenimą – “išlipti iš savo galvos ir pradėti gyventi”.
Seminaro vedėjai padės išsiaiškinti asmenines vertybes, bei suteiks įgūdžių, kurie padės su didesniu pasitikėjimu ir įprasminimu gyventi savo gyvenimą.

Renginį organizuoja ŽMOGAUS PSICHOLOGIJOS INSTUTITAS.


Papildoma informacija:
Dieną prieš renginį visiems užsiregistravusiems ir sumokėjusiems išsiųsime prisijungimo nuorodą į renginį. Labai prašome pasitikrinti SPAM folderius, kad kartais laiškas su nuorodą nebūtų nukeliavęs ten. Laiškas su nuoroda jums bus atsiųstas iš el.pašto info@zmogausinstitutas.lt, jeigu laiško negausite, rašykite arba skambinkite tel. +370 610 31301.

Įvertinkite!
[Balsavo: 2 Vidurkis: 5]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.