Kaip gyventi?

Vienas jaunuolis, ieškodamas atsakymo į klausimą „Kaip gyventi?“ kreipėsi į žinomą revoliucionierių-reformatorių:

– Sakyk, kaip man plaukti šio gyvenimo upe? Kas būtų teisinga?
– Nebūk kaip visi, – atsakė tas. – Ne plauk pasroviui su viskam abejinga ir pilka mase. Plauk prieš srovę! Gyvenimas – kova! Skrosk bangas! Siek! Nugalėk! Įveik visus sunkumus visuotinės gerovės ir šviesios žmonijos ateities vardan!

Jaunuolis linktelėjo ir kreipėsi į žinomą šventąjį mistiką:
– Kaip plaukti man šia gyvenimo upe? – Paklausė jis. – Ar verta priešintis srovei?
– Ne, – atsakė šventasis. – Tame nėra jokios prasmės. Gyvenimo upė yra darni visuma. Jai priešintis – reikštų kovoti su Visatos harmonija. Atsiduok tėkmei ir ištirpk joje, plauk palei srovę – ir tu pažinsi giliausias Kūrinijos paslaptis.

Vaikinas padėkojo ir patraukė toliau, pas garsų išminčių.
– Sakyk, o išminčiau, kaip man gyventi? Plaukti prieš srovę, kovot, nugalėti? Ar plaukt pasroviui ir ištirpti pasaulio tėkmėj?
– Ech, – atsiduso išminčius, – matau pripasakojo tau visko… bet esmė yra tame, kad plauktum ne pasroviui ir ne prieš srovę, o ten, kur tau reikia. Tame išmintis. Tavo sveikas protas – vairas, o širdis – burės.

Patiko šie žodžiai jaunuoliui. Nudžiugo jis įgavęs tokios išminties ir patraukė namo. Grįždamas kelyje netikėtai dar susitiko Meistrą. „Ar pakenks dar vienas patarimas, juo labiau, kai jau turiu tokios išminties ir yra su kuo palyginti?”.
– Sakyk, Meistre, kaip man gyventi? Plaukt pasroviui? Plaukti prieš srovę? Ar klausant širdies ir vedamam proto plaukti ten kur man reikia?
– Srovė? – Nustebo Meistras. – Kokia dar srovė?… Atleisk. Ne, nepažįstu. Man tiesiog patinka pats plaukiojimas…


3 Responses

 1. Rufina Juškienė parašė:

  :)

 2. as parašė:

  labai geras patarimas. daryk kas tau patinka, pats susikurk sau linksma gyvenima, kur ateitu noras gyventi, dirbti, bendrauti, dziaugtis gyvenimu… stai visa esme. domekis kas tau patinka.

 3. Manau, gyventi reikia taip, kad jaustume pilnatvę. Keletas minčių, kuriomis dalinuosi:
  kaipgyventi.com/uncategorized/hello-world/
  Tikiuosi, patiks, nes įdėjau <3 :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *