fbpx

Santuoka
0 (0)Iliustracija: Eberhard Grossgasteiger / unsplash.com

Kadaise vienas išmintingas žmogus tarė:
– Šiandien buvau geležinkelio stotyje ir sužinojau, kad atstumas tarp bėgių yra metras keturiasdešimt trys su puse centimetro, arba keturios pėdos ir aštuoni su puse colio. Kodėl toks atstumas? Išsiaiškinau, jog taip yra pasirodo todėl, kad gaminant pirmuosius traukinių vagonus buvo naudojamasi tais pačiais įrankiais kaip ir gaminant vežimus. Kodėl atstumas tarp vežimų ratų toks? Todėl, kad senieji keliai buvo tiesiami tokio pločio. Tokio pločio kelius sugalvojo dar senieji romėnai, pirmieji garsūs kelių tiesėjai. Jų karo vežimai buvo traukiami dviejų arklių – stovėdami vienas šalia kito arkliai užimdavo kaip tik metrą keturiasdešimt tris su puse centimetro.

Visa tai susiję ir su santuoka. Susituokę du žmonės privalo visą likusį gyvenimą eiti šalia vienas kito kaip du bėgiai ir paklusti tokiam modeliui. Jei akimirką katram nors iš jų reikia atsitolinti nuo kito ar prieiti arčiau – nevalia, nes tai prieštarauja taisyklėms. Taisyklės byloja: būkite išmintingi, galvokite apie ateitį, apie vaikus! Kaip ir bėgiams jiems nevalia keistis – atstumas tarp bėgių išvykimo stotyje neturi keistis nei pusiaukelėje, nei paskutinėje stotelėje, nes tai itin rizikinga.

Taigi praėjus pirmų metų įkarščiui išlaikykite tą patį atstumą, išsaugokite tą patį tvirtumą, tą patį funkcionalumą. Jūs tarnaujate tam, kad rūšies išsaugojimo traukinys važiuotų ateities kryptimi – vaikai bus laimingi tik tada, kai būsite, kokie buvote, kai atstumas tarp jūsų bus tas pats – vienas metras keturiasdešimt trys su puse centimetro.

Jeigu jūsų negali džiuginti nekintantys dalykai, galvokite apie vaikus, kuriuos atvedėte į šį pasaulį.

Galvokite apie visuomenę – elkitės taip, kad visi manytų, jog tarp jūsų nėra jokių nesutarimų. Nesidairykite į šalis, nes tai tolygu pagundai, tai gali reikšti skyrybas, krizę, depresiją, be to, tą akimirką galite būti stebimas.

Šypsokitės nuotraukoms. Pastatykite nuotraukas svetainėje, kad visi matytų. Sportuokite -tai labai svarbu, nes visada turite būti geros formos.

Nevalia užmiršti – kadaise kažkas sugalvojo tokias taisykles ir jūs privalote jas gerbti. Kas sugalvojo? Nesvarbu. Nėra prasmės savęs to klausti, nes šiaip ar taip, taisyklės galios, net jeigu joms nepritarsite.

„Esama seno vokiečių metodo, skirto patikrinti, ar pora pasirengusi bendram gyvenimui. Kaimo vietovėse vis dar egzistuoja paprotys duoti jaunavedžiams dvirankį pjūklą, kuriuo jie visų giminių akivaizdoje turi pjauti rastą. Kadangi šis darbas reikalauja dviejų pjovėjų, kiekvienas jų turi stebėti, ką daro kitas, ir derinti savo judesius prie jo. Ši užduotis laikoma puikiu pasirengimo santuokai testu.“ (Adler, 2011)

Parengta pagal:
Paulo Coelho (2006). Zahiras. Vilnius: Vaga. 132-134 p.
Alfred Adler (2011). Gyvenimo mokslas. Vilnius: Margi Raštai. 170p.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

You may also like...

13 Responses

 1. Adele parašė:

  “Galvokite apie visuomenę – elkitės taip, kad visi manytų, jog tarp jūsų nėra jokių nesutarimų“—nepritarciau tokiai veidmainystei ir isvis juk gyvenam su zmogum,o ne su visuomene

 2. GalMartynas parašė:

  Visiškai atgyvenęs ir siauras požiūris…

  • Keša parašė:

   Atgyvenęs? Siauras?, bet užtat patikrintas,,saugus ir teisingas.
   Nemanau kad dabartinis požiuris mus nudžiugins gautais rezultatais.

 3. Petras parašė:

  Jūs taip gražiai ir lyriškaiparašėte apie šeimą ir atstumą, o aš apsivilksiu(kaip tame anekdote)rudą kostiemėlį,būsiu panašus į šūdą ir sugadinsiu jums nuotaiką ;Tikriausiai žinote,kad atstumas Europoje ir Rusijoje tarp bėgių nevienodas ir gal girdėjot, kodėl ? Kai Caro paklausė,kokį atstumą tarp bėgių daryti(gal palikti tą patį),jis pasakė : Nachui bolše….Bet klapčiukai ir suprato paraidžiui…Kartais ir ne nuo mūsų atstumas priklauso…

 4. imortelo parašė:

  Visų pirma sugalvot dar santuoką su bėgiais sulygint reikia, tai tada dar su vaza, laiptinėm, klumpėm ir dar begale negyvų daiktų. Tikrai labai nelogiška. Be to žmonės santuokoje ir priartėja ir nutolsta ir vėl vienumoj pasislepia ir vėl kartu glaustosi savaitę… Tai ir įkvepia santauokai gyvybės, nes joje nuolat vyksta judėjimas, tai gyvas organizmas iš dviejų dar gyvesnių organizmų, tad su besieliais daiktais jos lygint neverta…

 5. Margo parašė:

  Zodziai graziai sudelioti,skaityti straipsni malonumas,tik teisybes jame didelis nulis.Santuoka-buvimas kartu del saves ne del visuomenes.Ir galybes poru nugyvena darnu gyvenima ir be vaiku,tai nereikia tu marazmu,kad butinai turekite vaiku.

 6. Ieva parašė:

  Labai labai nepatinka… taip ireminti zmones negali buti laimingi..

 7. Anonimas parašė:

  Metras keturiasdesimt trys su puse…Tai kaip myletis?Cia ir Alfa patinas turetu bedu😀

 8. Ilona parašė:

  Atsidariusi nuorodą tikėjausi, kaip dažniausiai būna, puikaus straipsnio. Bet, nusivyliau. Visiškai, man,nepriimtinas tekstas. Santuoka nėra „dėl visuomenės”. Vaidyba neišsprendžia tarpusavio problemų, o apsimetimas, kad jų nėra neveda į laimingą šeimyninį gyvenimą.

 9. Vaidotas parašė:

  Absoliučiai bevertis straipsnis.Visiškas kliedesys,

 10. Vaidotas parašė:

  Dar pridėčiau šitos istorijos pabaigą: Kodėl carinėje Rusijoje geležinkelio bėgiai platesni? Paaiškinimas: Kai pas Carą atėjo patarėjai ir paklausė: Ar geležinkelį statysime tokio pačio pločio kaip Vakaruose ar platesnį. Caras atsakė :N…ui platesnį? Tai ir pastatė 14 cm platesnį.

  O straipsnio šaltiniai: Coehlo, Adleris,Zahiro…. Bulshit turbūt autorius dirba Dvyračio Šou….

 11. Paulius parašė:

  kaip gaila straipsnio autoriaus…nuosirdziai galvojau kad centimetrus ir begius galima apibudinti su grazia metafora, piesiancia tobula santuoka, bet cia….
  komentarus retai rasau, nesusilaikiau… gaila „laimingu“ poru, kurioms priotritetas visuomenes nuomone, tetuku aikciojimai kokie jus laimingi, kokios grazios foto…
  ZMONES, ismokite myleti ir gerbti save, tik tada viskas eisis kaip begiais lygiagreciai, tik tada atsiras pagarba is salies, nes NIEKAS nenugyvens uz JUS gyvenimo bei niekas nepasakys ACIU uz viska…
  Labai verta suprasti, kad rytojaus gali ir nebuti, tad kam daryti tai kas buvo vakar ir jau zinai kas bus rytoj. Sypsokimes ir Gyvenkime, bet nebukime dviveidziais, o jei jau tokius pagimde – nemaisykite tiems, kurie verti Gyvenimo :)

 1. 2015-06-03

  Handbook of Veterinary Emergency Protocols: Dog and Cat

  This practical cookbook is designed to provide quick, accurate emergency medicine and critical care information to the student, technician or practitioner

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.