Kaip Z kartos vaikus sudominti matematika?
0 (0)

Boy (8-9) sticking out tongue in front of blackboard --- Image by © Anna Peisl/Corbis

Foto © Anna Peisl/Corbis

Nors matematika ir vadinama mokslų karaliene, ją studijuoti renkasi mažiau kaip vienas procentas stojančiųjų į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Mokslininkai pastebi, kad vadinamosios Z kartos tikslieji mokslai nevilioja, nors karjeros perspektyvos ir geras uždarbis – garantuoti.

Dienos stovyklos Kauno tvirtovės septintajame forte organizatoriai sako, vaikus sudominti matematika visai nesunku.

Matematikų draugijos pirmininkas Remigijus Leipis pastebi, kad ne visi mokytojai geba atskleisti šio mokslo grožį ir skleidžia vis dar gajų mitą, kad matematika – sausa ir neįdomi.

R. Leipio nuomone, baigus studijas, matematikų laukia garantuotas darbas ir geras uždarbis – tokių specialistų dabar reikia įvairiose ūkio srityse.

Kauno technologijos universiteto docentė Regina Novikienė pastebi, kad nors Z kartos vaikai matematikos studijomis nelabai domisi, šis mokslas jiems tinka.

Esą nuo mažens naujausiomis technologijomis užimti vaikai sunkiai sistemina informaciją, o būtent matematika padeda to išmokti. Naujoji karta mėgsta individualų darbą, o tai vienas iš matematinio darbo bruožų.

„Z kartos vaikai yra labai aktyvūs. Jie mėgsta reikštis. Mes dabar tobuliname mokymosi procesą ir stengiamės sukurti sąlygas, kur ne dėstytojas yra aktyvus, o studentas. Mokiniai noriai eina prie lentos, reiškiasi, daro prezentacijas ir taip save realizuoja“, – sakė docentė.

Tačiau norinčiųjų studijuoti matematiką kol kas nedaug. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti duomenimis, pernai matematikos studijų programas universitetuose rinkosi tik mažiau kaip procentas stojančiųjų.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.