fbpx

Kodėl verta gyventi
0 (0)

Matt Haig „Kodėl verta gyventi” (2017)
Išleido: Sofoklis
Vertė: Albinas Šorys
Puslapiai: 240

Dinamiška, juokinga ir įkvepianti odė gyvenimui suteiks paskatą nepasiduoti. Šioje knygoje siekiama dviejų tikslų. Sumažinti depresijos keliamą kančią ir pamėginti įtikinti žmones, kad iš slėnio apačios niekada neatsiveria aiškus vaizdas. „Senosios klišės vis dar byloja daugiausia tiesos. Laikas užgydo žaizdas. Tunelio gale išties yra šviesa, net jei jos nematome. Be to, niekada nepamirškime, kad nėra to blogo, kuris neišeitų į gera. Žodžiai retkarčiais gali išlaisvinti“, – tvirtina knygos autorius.

Populiarus šiuolaikinis britų rašytojas Mattas Haigas pasakoja asmeninę patirtį apie klastingą ligą ir išgijimą nuo jos. Būdamas vos 24 metų autorius pajuto pavojų gyvybei keliančius depresijos požymius. Jis susirgo sunkia liga, apie kurią iki tol beveik nieko nežinojo. Skausmingi ne tik dvasiniai, bet ir fiziniai pojūčiai vedė prie bedugnės krašto tikrąja prasme. Šioje knygoje M. Haigas aprašo, kaip pamažu išmoko kovoti su sekinančia liga ir tada vėl atrado priežastis, kodėl verta gyventi.

Matt Haig (g. 1975) yra vienas originaliausių šiuolaikinių Didžiosios Britanijos rašytojų. Jis kuria vaikams ir suaugusiesiems. Autoriaus kūriniai žavi meistrišku gebėjimu supinti vaizduotę ir tikrovę. Lietuvių kalba yra išleisti romanai „Mirusių tėvų klubas“ ir „Radliai“.

*

Blogų dienų bankas

Būna įvairaus laipsnio blogų dienų. Ne visos jos vienodai blogos. Ir nors pačias blogiausias klaikiai sunku ištverti, jos praverčia vėliau. Kaupi jas. Blogų dienų banke. Diena, kai teko pabėgti iš parduotuvės. Diena, kai depresija buvo tokia sunki, kad net negalėjai apversti liežuvio. Diena, kai pravirkdei tėvus. Diena, kai vos nenušokai nuo uolos. Tad, kai vėl išaušta bloga diena, gali sau tarti: „Jaučiuosi prastai, bet buvo ir blogiau.” Ir netgi kai neprisimeni prastesnės dienos, kai tenka išgyventi prasčiausią dieną gyvenime, žinai, kad yra toks bankas ir ką tik padėjai į jį indėlį.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.