Kviečiame mamytes ir tėvelius apsilankyti „Šeimų mokyklėlėje“
0 (0)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius. Paskaitos nemokamos.

Kovo 24 d. 14.00-14.45 val. – „Prieraišioji tėvystė vaiko raidos ir ugdymo(si) požiūriu“.
Psichologė Vilma Petrikienė.
Kas yra prieraišumas? Prieraišumo tipai. Kas yra prieraišioji tėvystė? Pagrindiniai prieraišiosios tėvystės principai? Kada formuojasi prieraišus santykis ir kuo tai svarbu vaiko raidai? Prieraišumo įtaka vaiko ugdymui(si).

Kovo 24 d. 15.00-15.45 val. „Motinystės melancholija ar jau pogimdyvinė depresija. Kas tai? Ir kaip jos išvengti.“
Psichologė Vilma Petrikienė.
Kas yra pogimdyvinė depresija, kaip ją atpažinti? Kas lemia, kad moterį ištinka pogimdyvinė depresija, jos įtaka besilaukiančios ar jau pagimdžiusios moters sveikatai. Pogimdyvinės depresijos poveikis kūdikio vystymuisi. Pogimdyvinės depresijos gydymo svarba bei būdai. Ką daryti, kad motinystės pradžia būtų sklandi?

Balandžio 7 d. 14.00-15.30 val.- „Sąmoninga tėvystė“.
Lietuvos perinatalinės psichologijos ir medicinos asociacijos prezidentas, gydytojas Romualdas Šemeta.
Pasiruošimas vaiko pradėjimui: kaip susilaukti sveiko vaiko, kodėl reikia ruoštis vaiko pradėjimui. Fizinis ir intelektinis vaiko ugdymas pirmaisiais vaiko auginimo metais.

Balandžio 28 d. 14.00-14.45 val. -„Nėščiosios ir vaiko burnos sveikata“.
Gydytoja odontologė Daiva Gelažienė.
Paskaitos metu sužinosite kaip kovoti su nėščiųjų dantenų uždegimu, kada ir kaip dažnai galima ir reikėtų kreiptis į gydytoją odontologą nėštumo metu, kokias procedūras saugu atlikti nėščiosioms, kaip prižiūrėti kūdikio burną, kada turi dygti dantys, kaip taisyklingai juos prižiūrėti, ką daryti, jei vaikas susirgo stomatitu. Praktiškai mokysimės taisyklingos burnos priežiūros įgūdžių, padėsiančių išsaugoti mamos ir vaiko burnos sveikatą.

Balandžio 28 d. 15.00-15.45 val. „Sėkmingas žindymas arba žindymo mokslas paprastai“
Tarptautinė laktacijos ir žindymo valdymo konsultantė Daiva Šniukaitė-Adner.
Paskaitos metu susipažinsite su mokslo įrodytais žindymo privalumais kūdikio ir mamos sveikatai. Aiškinsimės kaip pasinaudoti gamtos numatytomis galimybėmis, nepadaryti klaidų ir sėkmingai žindyti.

Gegužės 24 d. 14.00-14.45 val. – „Mityba nėštumo ir žindymo metu. Nėščiosios organizmo pokyčiai.“ 
Vaikų ligų gydytoja, vaikų endokrinologė Lina Orlovskaja.
Maisto įtaka nėštumo eigai. Rekomenduotini ir vengtini produktai nėštumo ir žindymo metu, naujausia sveikos mitybos piramidė.

Gegužės 24 d. 15.00-15.45 val. – „Saugios kūdikių ir vaikų aplinkos kūrimas“. Visuomenės sveikatos stiprinimo vyr. specialistė Ala Cholopova.
Paskaitos metu aptariamos dažniausiai vaiką ištinkančios nelaimės namuose: virtuvėje, kambariuose, vonios kambaryje. Būsimoms mamoms ir mažylius auginantiems tėvams patariama kaip apsisaugoti nuo nelaimingų atsitikimų namuose. Patariama kaip automobilyje saugiai vežti vaikus. Per paskaitą mokoma suteikti pirmąją pagalbą užspringusiam kūdikiui. Mokoma tinkamai suteikti pirmąją pagalbą nudegimo atveju.

Birželio 6 d. 14.15-15.00 val. Ką svarbu žinoti apie alergiją.“
Alergologė ir klinikinė imunologė Neringa Stirbienė.
Alerginės ligos dažnėja Lietuvoje ir pasaulyje. Jų metu gali pasireikšti odos bėrimai, nosies, akių, kvėpavimo, virškinamojo trakto simptomai. Paskaitoje bus kalbama apie alergines ligas, dažniausiai pasireiškiančias kūdikiams ir vaikams, kaip jas atpažinti, kaip padėti sau ir savo vaikui bei kuo gali padėti gydytojai alergologai.

Birželio 6 d. 15.15-16.00 val. „Kūdikių saugaus miego rekomendacijos“.
Gydytoja Audronė Mulevičienė.
Paskaitos metu nagrinėsime, kur migdyti kūdikį, kuo užkloti, ar reikia lovos apsaugėlių, ar saugu miegoti kartu. Vaizdinė medžiaga padės geriau įsivaizduoti, kaip namuose sukurti mažyliui saugią miegojimo aplinką. Aptarsime svarbiausius staigios kūdikių mirties sindromo rizikos veiksnius, nagrinėsime situacijas, kurios gali pasitaikyti kiekvienoje šeimoje, ir ieškosime sprendimo būdų.

Visos paskaitos vyks Vilniaus rajono centrinėje poliklinikoje, Laisvės pr. 79, 305 kabinete.

Daugiau informacijos bei išankstinė registracija: renginiai@vvsb.lt arba tel. 8 5 205 3417. Dalyvių skaičius ribotas.

Visos paskaitos – nemokamos.

Paskaitų organizatorius Vilniaus visuomenės sveikatos biuras.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

  1. Rūta parašė:

    Pati dalyvavau panašiose paskaitose ir galiu patvirtinti, kad gauta informacija tikra praverčia, ypač jeigu vaikelis bus pirmasis. Man kaip žaliai mamai buvo iškilę labai daug klausimų, nuo gimdymo iki vaikelio maitinimo, todėl stengiausi susirinkti daug informacijos paskaitose ar literatūroje (informacija apie maitinimą avent.limedika.lt/straipsniai/sekmingo-zindymo-pagrindai/115/item. Tikrai verta apsilankyti, o dar kai paskaitos nemokamos, tikrai neverta praleisti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.