fbpx

Nežinios fronto linijos
5 (1)

Aušra Mažonė „Nežinios fronto linijos. 12 tikrų istorijų apie karių moteris iš viso pasaulio“ (2018)
Išleido: Tyto alba
Puslapiai: 224

„Šeima ir santykiai yra pati aukščiausia vertybinė kategorija. Svarbiausia žmogui pasaulyje jaustis mylimam, saugiam ir reikalingam. Tiek vyrui, tiek moteriai.” , – reziumuoja pirmąjį savo knygos skyrių Aušrą Mažonienė.

Pasakojamos istorijos gali pasirodyti artimos ir pažįstamos daugeliui šeimų, kai tenka išsiųsti sutuoktinį į nežinią ir kasdien viltis palankiu likimu. Ir ne taip svarbu ar vyras išvykęs į karą, uždarbiauti į užsienį ar tiesiog kaunasi nuožmiuose biuro ryklių kovose – kiekviena moteris susiduria su klausimu, kaip šiais neramiais laikais išsaugoti santykius, meilę bei tikrąją namų židinio prasmę.

Autorė yra aktyvi visuomenininkė, baigusi socialinio darbo ir teisės studijas universitete, Moterų edukacijos studijos (MES) įkūrėja, savanoriauja „Jaunimo linijoje”, yra Lietuvos bajoraitė ir šiuo metu dirba valstybės tarnautoja Seime. Dar ji mama ir kario žmona.

Šioje knygoje susitiksite su Izraelio, Ukrainos, Kenijos, Japonijos, Indijos, Šri Lankos, JAV, Saudo Arabijos ir kt. šalių moterimis, nusprendusiomis priimti karininko žmonos likimą. Tokia ir knygos autorės – lietuvių karininko žmonos – dalia. Išlydėjusios savo vyrą į karines misijas, jos susiduria su nežinomybe, baime ir nerimu, išgyvena nuolatinę meilės ir pareigos, dabarties pilnatvės ir ateities nežinomybės, šalto proto ir prieštaringų jausmų kovą. Kad ir kaip būtų sunku, jos randa savąjį tikėjimo ir stiprybės šaltinį, skatinantį pasitikti gyvenimą drąsia ir atvira širdimi. Kiekviena iš jų atskleidžia intriguojantį politinį, religinį ir kultūrinį gimtosios šalies paveikslą ir, žinoma, kalba apie šeimą, motinystę, karjerą, meilės galią ir taikos palaikymo misijos svarbą.

Keliaudamas per kariaujančią Ukrainą įsitikinau, kad artimųjų išgyvenimai dėl frontininkų yra labai svarbūs norint suprasti tikrąją karo tragediją. Aušra surinko šias dramas ir sudėjo į jautrų bei įtaigų pasakojimą. Taip jausmingai galėjo parašyti tik moteris, pati regėjusi nežinios fronto linijas.
Dovydas Pancerovas, žurnalistas, bestselerio „Kiborgų žemė” autorius

Visos šios knygos istorijos – tikros ir jaudinančios. Kiekvienas pasakojimas pradedamas nuo pažinties su kario šeimos gimtąja šalimi ir baigiamas kokia nors tiesa, vedančia knygos herojus per kasdienius bei kritinius gyvenimo įvykius. Visas moterų istorijas sieja tai, kad jų šeimos kario gyvenimo misija – ginti Tėvynę. Šie pasakojimai – tai ir įkvepiantys pamokymai, padedantys kiekvienai šeimai įveikti nežinios frontą.
Vilma Žukienė, LDK Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos pirmininkė, Lietuvos kariuomenės vado Jono Vytauto Žuko žmona

„Nežinios fronto linijos” yra daug daugiau nei pasakojimai apie išsiskyrimus ir susitikimus. Tai knyga apie gebėjimą likti kartu. Mano tėvas, išėjęs ginti Tėvynės, dėl karo metu susiklosčiusių sąlygų nebegalėjo grįžti ir tėvai ilgą laiką nieko nežinojo vienas apie kitą. Mama patyrė daug sunkumų, ypač viena augindama dukrą, tačiau abu tėvus stiprino tikėjimas į Dievą. Nuolatinis buvimas Dievo artumoje teikia stiprybės išlikti kartu šeimoje, kad ir kokios sunkios aplinkybės susiklostytų.
Arkivyskupas Gintaras Grušas

***

„Baimė mirti – tai jausmas, kurį išgyvename visi be išimties. Kariai privalo rasti būdų, kaip kontroliuoti šį jausmą. Priešingu atveju, baimei peraugus į paniką, karys kelia pavojų ne tik sau, bet ir komandai. Mirties baimę padeda įveikti suvokimas ir įprasminimas to, dėl ko kovoji, vidinė motyvacija”

„Tikras karys – tai asmuo, kuris, be fizinės ir psichologinės parengties, išsiskiria aštriu mąstymu ir aukšta morale. Jį motyvuoja meilė šeimai ir meilė Tėvynei. Tikram kariui būtinas stiprus vertybinis pamatas – Dievas, Tėvynė, laisvė, dora ir sąžinė, meilė ir pasiaukojimas. O svarbiausia savybė yra drąsa, būtina siekiant apginti tas vertybes „

„Šeima ir santykiai yra pati aukščiausia vertybinė kategorija. Svarbiausia žmogui pasaulyje jaustis mylimam, saugiam ir reikalingam. Tiek vyrui, tiek moteriai.” 

Knygos pristatymo vaizdo įrašas

Dalyvauja knygos autorė, LDK Birutės karininkų šeimų moterų draugijos narė Aušra Mažonė, diplomatė, indologė Diana Mickevičienė. Renginį veda žurnalistė Aina Kirdulienė.

Įvertinkite!
[Balsavo: 1 Vidurkis: 5]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.