Norite pajusti energijos antplūdį? Galvokite apie savo partnerį

meiles-jega

Esate pavargęs ar įsitempęs? Užmerkite akis ir pagalvokite apie savo partnerį. Įsitikinsite, kad jaučiate jėgų antplūdį, o jūsų nuotaika pakyla.

Naujausi tyrimai rodo, kad pozityvios mintys apie romantišką ryšį sukuria gerą energiją -„euforinį stresą“, kurio metu pakyla gliukozės kiekis kraujyje, skatinamas kortizolio išsiskyrimas, kūną užlieja fizinių jėgų ir emocijų antplūdis.

Tačiau galvodami apie gerą priešingos lyties draugą nieko panašaus nejaučiame, nes gliukozės ir streso hormonų kiekis kraujyje krenta.

Mokslininkai siekia „euforinio streso“ efektą panaudoti sveikatos labui. Kelios studijos, dirbusios šia kryptimi, gavo įdomius rezultatus.

Taikant reabilitaciją po insulto, greitesnis efektas pasiekiamas kineziterapijos pratimus atliekant su širdžiai mielu partneriu. Pozityvios meilės emocijos apsaugo nuo depresijos ir nerimo.

Pažymėtina, kad „euforinis stresas“ efektyvus ne vien pirmaisiais šešiais naujos pažinties mėnesiais, kaip iki šiol buvo manoma. Ilgą laiką kartu gyvenančios poros gali lygiai taip pat patirti romantinį ryšį.

Šaltinis: vlmedicina.lt

Pagal: Energized by love: Thinking about romantic relationships increases positive affect and blood glucose levels, Sarah Stanton, et al., Psychophysiology, doi: 10.1111/psyp.12249, published 13 June 2014, Abstract.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *