fbpx

Papildai miegui
0 (0)

miegas

Geras miegas gyvybiškai būtinas organizmo regeneracijai, tačiau daugybė žmonių neišsimiega. Blogo miego padariniai – atminties ir mąstymo sutrikimai, aukštas kraujospūdis, nutukimas, širdies kraujagyslių ligos ir depresija. Tinkamas miego kiekis yra svarbus visoms organizmo sistemoms.

Žinoma daug įvairių būdų padedančių užmigti, pavyzdžiui, išjungti kompiuterį valandą iki miego, skirti laiko atsipalaidavimui ar tiesiog susigrąžinti savo sveiko miego įpročius papildų dėka.

Melatoninas – natūralus, organizme gaminamas hormonas, reguliuojantis  miego ir būdravimo ciklus. Jis padeda užmigti ir pagerina miego kokybę. Melatoninas naudingas, kai reikia išlyginti laiko skirtumus ir jį visai saugu skirti trumpam laikotarpiui migo ciklui sureguliuoti. Rekomenduojama 3-9 miligramų dozė.

Valerijono šaknis kaip raminantis ir nerimą malšinantis preparatas naudojamas tūkstančius metų. Nėra sunku įsigyti. Daugybė žmonių sutinka, kad jis pagerina miegą. Valerijono šaknies nereikėtų naudoti kartu su alkoholiu ar migdomaisiais. Poveikis išryškėja su laiku, todėl gali praeiti kelios dienos, kol pajusite naudą. Pradinė dozė – 400 mg, vėliau dozę galima didinti pagal poreikį.

Kãva – pipirinių šeimos augalas, gerinantis miegą ir slopinantis nerimą. Deja, šis augalas gali sukelti kepenų pažeidimą ir sutrikdyti vaistų veikimą, jei jų apykaita vyksta kepenyse, pavyzdžiui, statinų, vaistų cholesterolio koncentracijai mažinti, todėl daugelis gydytojų nerekomenduoja vartoti šio augalo preparatų.

5-HTP reikalingas seratonino gamybai ir gali padėti užmigti. Be to, šis preparatas pagerina nuotaiką ir slopiną apetitą. Nerekomenduojama gerti antidepresantus vartojantiems žmonėms [įsigyti 5-HTP papildus galite: noopapildai.lt].

Magnis būtinas ne tik geram nakties miegui, bet ir raumenų bei nervų funkcijai, širdies ritmui palaikyti, gliukozės koncentracijai, kraujospūdžiui reguliuoti, stipriems kaulams ir sveikai imuninei sistemai. Dėl sumažėjusios magnio koncentracijos gali būti jaučiamas nervingumas, pablogėti miego kokybė ir žmogus gali nuolat atsibusti naktį.

Teaninas – aminorūgštis, randama žaliojoje arbatoje arba vartojama papildais, skatina GABR (gama-amino sviesto rūgšties) išsiskyrimą. GABR sukelia atsipalaidavimą ir slopina nerimą, tačiau iš papildų šis junginys sunkiai pasisavinamas. 600 mg teanino dozė gali būti saugiai vartojama be mediko priežiūros [Įsigyti L-teaniną galite: noopapildai.lt].

Migdomieji?

Žmonės dažnai prašo gydytojo išrašyti migdomųjų. Kartais šie vaistai išrašomi kelioms dienioms, kol sugrįžta normalus miego režimas, ar tuomet, kai žmogų veikia labai stiprus emocinis stresas. Tačiau dauguma gydytojų nenori išrašyti šių vaistų ilgesniam laikui, ir tam yra priežasčių:

  • Migdomieji sukelia fizinę ir psichinę priklausomybę.
  • Kitą dieną dėl jų poveikio galite jaustis apsnūdę arba „pagiringi”.
  • Šie vaistai padeda užmigti, bet neužtikrina gilaus miego, reikalingo organizmo regeneracijai ir hormonų pusiausvyrai sureguliuoti.
  • Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad ilgalaikis migdomųjų vartojimas susijęs su ankstyvos mirties rizika [Kripke DF, Langer RD, Kline LE (2012). ‘Hypnotics’ association with mortality or cancer: a matched cohort study].

Kalbant apie šiuos vaistus, galima pasitelkti tokį palyginimą: tai tarsi pleistras negyjančiai žaizdai. Jo dėka prasto miego priežastys nėra pašalinamos.

Taip pat skaitykite: 17 patarimų, kad miegas šiąnakt būtų geresnis

Pagal: Sohere Roked (2015). „Kaip įveikti nuovargį ir jaustis puikiai“, 162-167 psl.
Šią knygą galite įsigyti pas mus!

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

  1. Miego stiprintojai parašė:

    Miegą stiprinantys papildai labai naudingi tuomet, kai kūnas tiek pavargės, kad iš to streso net negalime užmigti. Jie pagelbsti nuraminti įsitempusus raumenis ir leidžia užmigti bei mėgautis ramiu poilsiu. Tai naudingi papildai sportuojantiems ar didelį fizinį krūvį per dieną patiriantiems asmenimis. Aš pats sportuojantis ir dienos be miego stirpintojų nebeįsivaizduoju, nes labai intensyviai sportuoju ir dirbu fizinį darbą, todėl raumenys labai nuvargsta. Vartoju ir miego stiprintojus ir raumen atsigavimą skatinančius papildus. Labai reikalingi elementai mano organizmui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.