Parduotuvės darbuotoja kreipiasi į pirkėjus: saugokime vieni kitus
0 (0)

Šalyje paskelbus karantiną, lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ stengiasi diegti kuo daugiau saugumą užtikrinančių sprendimų, skatina pirkėjus į prekybos centrus eiti kuo rečiau, o pirkinius planuotis iš anksto. Visgi didžiausią prašymą, būti sąmoningais ir rūpintis savo bei aplinkinių sveikata, perduoda parduotuvių darbuotojai, kasdien užtikrinantys mūsų galimybę saugiai apsipirkti.

„Noriu asmeniškai paprašyti pirkėjų laikytis visų rekomendacijų. Svarbiausia, laikykitės saugaus atstumo, ypatingai nuo salės darbuotojo. Jeigu norite praeiti, pasakykite, paprašykite ir mes būtinai pasitrauksime. O labiausiai noriu paprašyti tolerancijos: jeigu prieš jus pirkėjas, dažniausiai vyresnio amžiaus žmogus, lėčiau krauna prekes, užtrunka, luktelkite, leiskite jam pabaigti“, – iššūkiais, su kuriais susidurti tenka kasdien, dalijasi vyriausioji kasininkė Justyna.

Saugaus atstumo išlaikymas – vienas efektyviausių būdų išvengti šiuo metu Lietuvoje ir pasaulyje plintančio koronaviruso „Covid-19“. Dėl to visose parduotuvėse paprastose kasose įdiegtos organinio stiklo kasos, o savitarnos kasose dirbantiems asmenims ir apsaugos darbuotojams išdalinti specialūs apsauginiai skydeliai.

Justyna džiaugiasi, kad didžioji dalis pirkėjų – sąmoningi. Ir ne tik patys elgiasi pagal rekomendacijas, bet jas primena ir kitiems lankytojams.

„Per paskutines dvi savaites pirkėjų elgesys tikrai pakito. Dabar daug pirkėjų vaikšto su kaukėmis, o mūsų suteikiamu dezinfekciniu skysčiu bei vienkartinėmis pirštinėmis naudotis pradėjo dauguma“, – priduria darbuotoja.

Dezinfekcinį skystį ir vienkartines pirštines pirkėjai gali rasti vos atėję į parduotuvę prie pirkinių vežimėlių ir krepšių.

Prekybos tinklo klientai raginami dažniau naudotis savitarnos kasomis ir taip sumažinti kontaktą su paprastų kasų darbuotojais. Savitarnos kasos yra dezinfekuojamos kas valandą. Dar viena priemonė kontaktui su kasininkais ir paviršiais sumažinti – bankinės kortelės. Jeigu paprastoje kasoje atsiskaitoma grynaisiais pinigais, juos siūloma dėti ant tam skirtos lėkštutės, o ne tiesiai kasos darbuotojui į rankas.

Prekybos tinklo operacijų vadovė Irtautė Ščerbavičienė taip pat atkreipia dėmesį į saugaus atstumo laikymosi svarbą: „Norime pakviesti pirkėjus, esant galimybei, rinktis didžiąsias parduotuves. Matome, kad jose vidutinis plotas, tenkantis vienam pirkėjui, yra beveik dvigubai didesnis nei mažesnėse parduotuvėse. Taip pat didesnėse parduotuvėse ir praėjimai, tarpai tarp lentynų yra didesni. Tad jose yra kur kas lengviau išlaikyti saugų atstumą, kuriam šiuo metu teikiame prioritetą.“

Kalbant apie laiką, kuomet parduotuvės būna tuštesnės, tai būtų rytas, pietūs ir darbo pabaiga. Į didesnio formato parduotuves pirkėjai turėtų nebijoti užsukti ryte nuo 9 iki 10 val., nuo 13 iki 16 val. bei nuo 19 iki 20 val.

„Ketinantys apsipirkti savaitgalį turėtų atkreipti dėmesį, kad didžiosios parduotuvės tuštesnės būna sekmadieniais nuo 9 iki 11 val., bei nuo 15 val. Norime dar kartą patikinti pirkėjus, kad jų ir savo darbuotojų saugumu rūpinamės, tačiau ir jų prašome laikytis rekomendacijų”, – sako I. Ščerbavičienė.

Prekybos tinklas ėmėsi įvairių kitų priemonių klientų ir darbuotojų saugumui užtikrinti: parduotuvių sutrumpintas darbo laikas. Dabar didžioji dalis prekybos vietų dirba nuo 9 val. iki 20 val.

Siekis užtikrinti dar geresnes higienos sąlygas turėjo įtakos ir taromatų darbui. Dėl darbuotojų ir klientų saugumo, taromatai nuo šiol dar dažniau valomi ir dezinfekuojami, todėl klientams nebus prieinami kasdien nuo 12 iki 13 val. bei nuo 16 iki 17 val. Šis laikas bus skirtas kruopščiam taromatų švarinimui ir dezinfekcijai.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.