Pasitik rugsėjo 1-ąją blaiviai!
0 (0)

Vadim Bogulov / Unsplash

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas primena, kad jau nuo 2006 metų galioja Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatyme įtvirtintas draudimas prekiauti alkoholiniais gėrimais parduotuvėse rugsėjo 1 -ąją, Mokslo ir žinių dieną. Šio draudimo, kuris buvo priimtas daugiau nei prieš 15 metų, tikslas – ugdyti sąmoningą visuomenę bei priminti, kad alkoholio vartojimas ir mokslas bei žinios – nesuderinami tarpusavyje dalykai. Taigi laukiame jau šešioliktos rugsėjo pirmosios – be galimybės nusipirkti alkoholinių gėrimų parduotuvėse. Kaip pasikeitė pirkėjų įpročiai ir ar jie vis dar nustemba išvydę užtvertus alkoholio skyrius?

Departamentas pastebi, kad nuo draudimo rugsėjo 1-ąją prekiauti alkoholiniais gėrimais įvyko nemažai teigiamų pokyčių, kurie sietini ne tik su verslo socialiai atsakingu požiūriu ir elgesiu, bet ir su didėjančiu gyventojų sąmoningumu alkoholio vartojimo klausimais.

Higienos instituto duomenimis pastaruosius metus fiksuojamas mažėjantis apsinuodijimo alkoholiu atvejų skaičius rugsėjo 1 d. 2019 metais buvo fiksuota 18 atvejų, tuo tarpu 2021 metais tik 8 atvejai. Džiugina ir teikia vilties tas faktas, jog 2020 ir 2021 metais nebuvo fiksuota nei vieno apsinuodijimo alkoholiu atvejų tarp nepilnamečių. Šie teigiami pokyčiai leidžia daryti išvadą, kad vis daugiau gyventojų domisi sveiku gyvenimo būdu ir psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija, todėl raginame tėvus bei jaunuolius ir toliau būti atsakingais, o verslo subjektus raginame laikytis Įstatyme nustato draudimo rugsėjo 1-ąją parduotuvėse neprekiauti alkoholiniais gėrimais.

Rugsėjo 1-ąją departamentas skirs ypatingą dėmesį prekybos alkoholiniais gėrimais vietų stebėsenai ir priežiūrai, todėl, siekdamas užtikrinti tinkamą Alkoholio kontrolės įstatymo laikymąsi mokslo ir žinių dieną, kaip ir kiekvienų metų rugsėjo 1 dieną kartu su policijos įstaigomis vykdys ūkio subjektų stebėseną ir priežiūrą.

Departamentas maloniai kviečia visus tėvus ir mokytojus apsilankyti svetainėse www.kaveikiavaikai.ltwww.askritiskas.lt ir www.nerukysiu.lt kuriose sužinos daug vertingos informacijos padėsiančios efektyviai bendrauti su vaikais psichoaktyviųjų medžiagų tema.

  • www.kaveikiavaikai.lt turinį sudaro pamokos skirtingomis temomis su faktais, naudingais patarimais, užduotimis, testais bei video medžiaga;
  •  www.askritiskas.lt yra skirta jaunimui nuo 14 m., siekiant didinti jaunų žmonių sąmoningumą psichoaktyviųjų medžiagų (ne)vartojimo klausimais. Svetainėje pateikiamos informacinės nuorodos, skirtos jauno žmogaus asmeniniam tobulėjimui, laisvo laiko praleidimui, psichoaktyviųjų medžiagų abėcėlė ir su ja susijusi mitų ir faktų skiltis, viešinamos pagalbos galimybių nuorodos bei patarimai, kaip atsisakyti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, ar padėti jas vartojančiam draugui;
  • www.nerukysiu.lt tikslas – motyvuoti asmenis nerūkyti, o rūkančiuosius atsisakyti šio žalingo įpročio. Svetainėje pateikiama aktuali ir patikima informacija. Čia galima rasti interaktyvų Lietuvos žemėlapį, kur galima kreiptis pagalbos, atlikti testą ir sužinoti savo priklausomybės tipą bei laipsnį, rasti praktinius patarimus metantiems rūkyti, rūkymo išlaidų skaičiuoklę, leidžiančią įvertinti, kiek galima sutaupyti metus rūkyti, interaktyvų žmogaus kūną, parodantį žalą sveikatai bei pokyčius metus rūkyti.

Linkime visiems gražios mokslo metų pradžios. Pasitikime naujuosius mokslo metus darbingai, kūrybingai, su naujais iššūkiais, idėjomis ir blaiviai. Tegul kiekviena mokslo metų diena suteikia pažinimo džiaugsmo, drąsos, veržlumo, bendruomeniškumo ir sėkmės įgyvendinant užsibrėžtus tikslus!

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.