fbpx

Pokalbis apie lygiavertę tėvystę
0 (0)

3 Responses

 1. Iksė parašė:

  Pagal šį straipsnį, vadinasi, būtų smurtas prieš kažkurią iš pusių. Jei, tarkime motina, sugalvotų išsikraustyti dėl asmeninių priežasčių į kitą šalį. Deja, neįmanoma lygiavertė tėvystė be smurto apraiškų. Jei nori lygiavertės tėvystės, tėvai privalo gyventi kartu ir ne kitaip. Vaiko draskymas iš vienos vietos į kitą yra tikrai psichologinis smurtas prieš vaiką. Nuo tokio tampymo vaiką būtina apsaugoti.

 2. Ramūnas Kvietkauskas parašė:

  Jei motina, nesitarusi su tėvu, išveža vaiką, tai, nesant pateisinamų priežasčių (asmeninės motinos priežastys paprastai nėra pateisinamos tokiam veiksmui), turėtų būti traktuojama vaiko pagrobimu – tam sukurti Hagos konvencija ir kiti mechanizmai.
  Lygiavertė tėvystė puikiai veikia tėvams negyvenant kartu – pasidomėkite Švedijos, Belgijos ir daugelio kitų valstybių pasaulyje praktikomis.
  Lygiavertės tėvystės atveju vaikas „draskomas”, t. y. pervežamas iš motinos pas tėvą ir atgal tik 4 kartus per mėnesį, o savaitgalinio tėčio (standartas – kas antras savaitgalis plius trečiadienio vakarai) atveju – skaičiuokite, pervežamas juk 12 kartų.
  Pasidomėkite nurodoma straipsnyje literatūra, kuri įrodė, kad lygiavertės tėvystės sąlygomis vaikai auga sveikesni psichologiškai ir laimingesni – jei tai būtų smurtas, tokių padarnių nesukeltų. O va savaitgalinis režimas turi smurto požymių.

 3. Iksei parašė:

  J8s neteisi, nes eiėje šalių atlikti tyrimai dėl alternuojamos vaiko gyvenamos vietos po skyrybų parodė, jog po gyvenimo šeimoje, vaikai jaučiasi laimingiausi, gyvendami atitinkamus periodus pas abu savo tėvus. Tai – ne pasvaičiojimai, o statistika su tūkstančiais tirtųjų ir apklaustųjų. Be to, tyrimai parodė ir tai, kad net ir vaiko tėvai ( tie, kurie neturi psichologinių sutrikimų pagal Amy Baker tyrimo išvadas, kas labai dažnai pasitaiko tėvų atstūmimo situacijose) irgi jaučiasi laimingesni, nei vaiką nusisavinę ir augindami vieni. Ikse, jūs kalbate ne iš ŽINOJIMO, bet iš lubų, pagal nuojautą ir, galimai, įsitikinimą, kad tėvas negali auginti vaiko. Bet ir tuo atveju jūs būtumėte neteisi. Jei aš klystu – pateikite, kokiais moksliniais tyrimais remiatės jūs, kalbėdama apie žalą vaikui dėl 4 ( o galima susitarti ir ) pervažiavimų iš vieno tėvo pas kitą. Beje, alternuojamos gyvenamos vietos atveju vaikui iš tiesų kraustytis nereikia, nes abiejų tėvų namuose yra jo kambarys ir visa, ko jam reikia. Pasigooglinkite apie tėvų atstūmimą,rasite ir lietuvių kalboje. gal suprasite daugiu. Pagarbiai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.