Psichologas Erikas Siudikas: ar gyvename su tuo žmogumi?
5 (1)

Pasamprotauti šia tema mane paskatino dažna klientų, taip pat draugų gyvenimiška situacija, kuomet jie sutinka vyrą/moterį, pradeda susitikinėti su juo ar ja, vaikšto į pasimatymus, leidžia kartu daug laiko, bendrauja svarbiomis jiems temomis. Iš vienos pusės šiuos žmones lydi didelis įsitraukimo jausmas, tačiau ateina akimirka, kuomet pradeda kankinti mintis, ar šis žmogus jiems vis dėlto tinka? Ar jis tinka tiek, kad būtų noras ir poreikis rišti su juo savo gyvenimą? Aš su šiuo klausimu savo asmeniniame gyvenime esu susidūręs ne vieną kartą, o kaip Jūs?

Esu įsitikinęs, jeigu Jūsų antroji pusė Jus tenkina šimtu procentų, tuomet nekyla minčių, ar šis žmogus Jums tinka ir neužklystat perskaityti šio straipsnio vardan to, kad galėtumėte sau atsakyti į šią dilemą.

Toks klausimas Jums gali kilti tuomet, kuomet, atrodytų, su Jūsų antrąja puse yra “kažkas netvarkoje”, o šis “netvarkoje” tampa pykčių priežastimi. Jūs pradeda manyti, kad Jūsų antrajai pusei yra svarbiau draugai ar draugės nei Jūs, kad jis/ji yra nepasiruošęs/usi nusileisti tam, kad praleistų vakarą su Jumis, kad Jūsų partneriui individualūs reikalai yra tiek svarbūs, kad jis ar ji net nesivargina ieškodamas su Jumis kompromisų ir galimybių susitaikyti.

Kuomet Jūs mėginat atsakyti į dileminį klausimą, ar šis žmogus Jums tinka, atsakykit sau į šiuos klausimus:

 • Kokios priežastys Jus verčia abejoti savo partneriu?
 • Kas su juo ne taip?
 • Kokie, Jūsų akimis, jųdviejų ateitis?
 • Kaip norėtumėte, kad elgtųsi Jūsų antroji pusė?
 • Ar neįžvelgiate savo egoizmo reikalaujant iš savo partnerio/ės būti tokiam, koks jis nėra?
 • Ar esate pasiruošę tam, kad išeikvotumėte daugelį metų tam, kad šis –mogus kažkiek pasikeistų?
 • Ar neegoistiška yra mėginti keisti kitą žmogų tam, kad Jums būtų geriau?
 • Kodėl neieškot kompromisų mėgindami priimti jo požiūrį ar elgesį?
 • Ką Jums reikėtų pakeisti savyje, kad būtų mažiau pykčių ir nepriėmimo?
 • Ar esat abu pasiruošę dirbti ties savimi, kad ateityje būtumėte kartu?

Kaip supratot, šie ir panašūs klausimai turėtų padėti Jūsų santykiams suteikti daugiau aiškumo. Kuomet Jūs nesugebate sutikti ar išlaikyti ilgalaikius santykius su savo partneriu/e, ir mėginate ieškoti “pakaitalo” susidūrę net su menkiausiu sunkumu ar nepasitenkinimu savo išrinktuoju vyru/moterimi, susimąstykit, ką Jūs nuolatos darot, kad nuolatos išsiskiriat. O, taip pat, ko Jūs nedarot, kad išsaugotumėte savo santykius ar sutiktumėte žmogų, su kuriuo galėtumėte praleisti visą likusį gyvenimą. Svarbiausia IEŠKOTI ATSAKYMŲ SAVYJE.

Psichologas-psichoterapeutas Erikas Siudikas | psichologas-psichoterapeutas.lt
Foto: Shannon Natasha

Įvertinkite!
[Balsavo: 1 Vidurkis: 5]

4 Responses

 1. Paulina parašė:

  Prastas straipsnis: tiek turinio tiek išraiškos prasme.

 2. monika parašė:

  Pateikta situacija apsibrėžia tuo, kad mes galime būti nepatenkinti savo antra puse tik tada kai ji netenkina mūsų poreikių 100 procentu, tada kai kaip vaikystėj draugui sakom, kad nebūk su kitais draugais, būk su manim, kitaip tu būsi savaundis, aš su tavim nebdraugausiu, žodžiu – pasirodo tu ne mano žmogus ir man nesi tinkamas, vien todėl, kad aš negaliu toleruoti, kad tu turi asmeninę laisvę į savo gyvenimą, o nors mes dar tik bendraujam ne ilgą laiką, aš jau noriu tau nurodinėti, ką daryti. „jis yra nepasiruošęs nusileisti tiek, kad praleistų vakarą su jumis” kas čia? aš esu abstulbusi, kaip psichika eu gali spausdinti tokio žemo lygio straipsnius. žodžiu aš pyktu ant antros pusės nes su savim esu susipykusi. jeigu mano antra pusė leistų laiką tik su draugais, tai gal reiktų atsibusti ir pažvelgti į realybę, jei mes nebebendraujam ir nebesusitinkam, tai gal mano realybės suvokimas išsikreipė ir mes visai net nebuvm pora :D o jei mes visgi pora, bet tam, kad jis būtų tinkamas man partneris tai jis negali turėti savo individualių ir reiklaų ir jie negali būti svarbesni nei vakaras su manim. nes aš pati žinoma tokių asmeninių reiklaų neturiu, tik sėdžiu ir laukiu namie, nagu graužiu, kol susiprotės mano antroji pusė, kad jau reikia eiti namo iš „draugų”. tada labai tiktų tą akimirką klausimas kuris man padės susiprasti: „kas su juo ne taip?” atsakymo net nebeyla ranka rašyti. Atleiskit už tokį buitinį pasidalinimą savo nuomone apie šį tekstą. Tačiau verdu pykčiu, kad galbūt kiti žmonės visgi patikės šių patarimų svarba, kai jie net vizualiai neskamba, ir tik parodo autoriaus žemą profesionalumo lygį. gaila

 3. Gabija parašė:

  Pakomentavo dvi senmergės :D Pikta, kai parašo ar pasako tiesą, ane? :D Užėjau paskaityti smalsumo vedama, nes turiu puikų mylimą ir mylintį vyrą. Viskas parašyta labaaaai paprastai, bet labaaai teisingai. Galite pykti, bet tai nepadės Jums susirasti vyro :D :P

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.