Psichologinės gudrybės galinčios palengvinti gyvenimą
0 (0)

 

triukai

Kiekvienas iš mūsų esame unikalūs, bet psichologai vis randa elgsenos šablonų, kuriuos įgyjame nuo jaunų dienų. Pravartu žinoti psichologines gudrybes, kurios padės lengviau bendrauti su aplinkiniais ir palengvins gyvenimą.

  • Norėdami sužinoti, ar žmogui patinkate, pasirinkite vieną žodį ir kaskart, kai pašnekovas ištars jį arba jo sinonimą, linkčiokite ir šypsokitės. Jei jam esate simpatiški, netrukus pastebėsite, kad žmogus tą žodį vartoja nuolatos.
  • Jeigu norite, kad kiti jūsų žodžius vertintų rimtai, pasakykite, kad taip sakė jūsų tėvas. Žmonės yra linkę nesąmoningai tikėti tėvų patarimais.
  • Kada nors svajojote, kad 8 valandą ryte miesto autobusas būtų tuščias? Didelio žmonių susibūrimo vietose žiūrėkite savo judėjimo kryptimi. Nustebsite, kaip lengvai minia prieš jus prasiskirs. Paslaptis paprasta: ten, kur žmonių labai daug, žmonės žiūri kitiems einantiesiems į akis, kad suprastų, kur link pastarieji juda, ir su jais nesusidurtų.
  • Perfrazuokite ir pakartokite tai, ką pasakė jūsų pašnekovas. Jis supras, kad jo išties klausotės, o svarbiausia – suprantate. Tik nepersistenkite.
  • Jeigu norite, kad jums padėtų, pradėkite savo prašymą žodžiais „man reikia tavo pagalbos“. Žmonėms nepatinka jausti kaltę, todėl jums neatsakys. Jeigu kas nors jūsų nemėgsta, paprašykite jo pieštuko. Viena vertus, žmonės nėra linkę padėti tiems, kurie jiems nepatinka, kita vertus – tai pernelyg menkas prašymas, kad jo neišpildytų. Taip žmogus pats save įtikins, kad ne taip jau labai jam nepatinkate.
  • Norite, kad jūsų vaikai valgytų nekenčiamus brokolius? Užuot klausę, ar jie jų nori, paklauskite, kiek brokolių jiems įdėti – penkis ar du. Taigi už juos jau pasirinkote brokolius, bet vaikai jaus, kad jie patys priėmė sprendimą. Šį triuką galite pagal analogiją naudoti kitose situacijose. Jei jums atrodo, kad jus seka, nusižiovaukite ir apžvelkite aplinkui esančius žmones. Kadangi žiovulys yra užkrečiamas, tikrai sužinosite, kas jus stebi.
  • Jei jūsų galvoje įstrigo daina, kurios mielai atsikratytumėte, prisiminkite dainos pabaigą. Pagal Zeigarnik efektą smegenys geriau įsimena neužbaigtus dalykus. Jei pagalvosite apie dainos pabaigą, ji dings pati.
  • Jei jums reikės kam nors spausti ranką, įsitikinkite, kad jūsų rankos gerai sušilo. Šiltos rankos kitiems asocijuojasi su draugiškumu, o prisilietimas prie šaltos rankos gali sukelti antipatiją ir atmetimą.
  • Jeigu norite, kad pašnekovas su jumis sutiktų, nepamirškite linktelėti užduodami klausimą. Linktelėjimas vertinamas kaip ženklas, kad visa, ką sakote, – gryna tiesa. Be to, pagal socialinės elgsenos dėsnius žmonės paprastai atsako irgi linktelėdami.
  • Pažįstamas padės jums nunešti, kur reikia, bet kokį daiktą, pavyzdžiui, dėžę, jei ją duodami tęsite pokalbį. Dauguma žmonių nepastebės klastos. Tačiau reikia būti atsargiems su dėmesingais žmonėmis – jie gali suglumti.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios”

Milda KUNSKAITĖ | Respublika.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.