Savivaldybėse prasidės registracija į būrelius, finansuojamus krepšelio lėšomis

bureliai

Švietimo ir mokslo ministerija primena mokiniams ir jų tėveliams dėl galimybės pasirinkti neformaliojo vaikų švietimo programas (būrelius), kuriems skiriamas tikslinis valstybės finansavimas – krepšelis.

„Prieš metus įvestas neformaliojo vaikų švietimo krepšelis pasiteisino – registruotasi aktyviai, pasiūlyta didelė programų įvairovė. Daugiau kaip tūkstantis neformalaus švietimo programų teikėjų pasiūlė ir užregistravo per 2 tūkst. programų. Įvairius neformalaus vaikų švietimo būrelius savivaldybėse pasirinko 82 tūkst. vaikų, „- sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Ministrė pabrėžė, kad visos savivaldybės turi sistemingai ir aktyviai vykdyti stebėseną, kaip naudojamos valstybės lėšos.

Rugsėjo mėnesį savivaldybėse intensyviai vertinamos naujos neformaliojo švietimo programos ir interneto svetainėse skelbiami būrelių sąrašai bei informacija apie juos. Kviečiame tėvus sekti savivaldybių informaciją.

Vaikai ir tėvai, pasirinkę tik vieną iš paskelbtų programų, turi atvykti į nurodytą vietą ir pasirašyti sutartį su programos vykdytoju, kad būtų apmokėtas jų dalyvavimas pasirinktame būrelyje.

Rekomenduojama krepšelio suma lieka ta pati -15 eurų. Skirtingose savivaldybėse ii gali svyruoti trečdaliu, t. y. vieno vaiko būreliui galima skirti nuo 10 iki 20 eurų. Krepšelio dydis gali kisti, atsižvelgus į būrelius lankančių mokinių skaičių savivaldybėje ar savivaldybės nustatytus prioritetus.

Nuo 2015 m. spalio 1 d. neformaliojo vaikų švietimo veikloms skiriamas tikslinis valstybės finansavimas – krepšelis.

Įvairios organizacijos ar laisvieji teikėjai vaikams ir paaugliams pasiūlė ne tik tradicinius laisvalaikio užsiėmimus, bet ir fechtavimą, robotiką, sportinį šaudymą, aikido, loginį mąstymą, hiphopą, klasikinį baletą, ledo ritulį, viešojo kalbėjimo meną, patriotinio ugdymo programą ir daugybę kitų programų. Krepšelis finansuojamas iš dalies valstybės lėšomis, iš dalies iš ES struktūrinių fondų. Tam skirta 9,72 mln. Eurų.

Švietimo ir mokslo ministerija
Komunikacijos skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *