Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisija kviečia į diskusiją apie tėvų ir vaikų santykius po skyrybų
0 (0)

Lietuvoje beveik kas antra santuoka baigiasi skyrybomis. Pasak Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininko Andriaus Navicko, „tai ne tik sutuoktinių santykių  „bankrotas“, bet ir radikali psichologinė, socialinė gyvenimo transformacija, tuo labiau, jei yra vaikai“.  Psichologai pabrėžia, kad būtent vaikai, skiriantis tėvams, patiria didžiausią stresą. „Todėl svarbu kelti klausimą, kaip veiksmingai apsaugoti vaiko poreikius krizinėje situacijoje?“,  – pabrėžia Seimo komisijos vadovas A. Navickas.

Lapkričio 22 d., pirmadienį, Konstitucijos salėje (Seimo I r.) 13 val. įvyks vieša diskusija „Tėvų teisės ir pareigos, įvykus skyryboms“.

„Kadangi diskusija vyksta Seime, natūralu svarstyti, kokių pokyčių teisinėje sistemoje reikia, ar valstybės institucijos viską padaro primindamos išsiskyrusiems tėvams, kad jų pareigos vaikams niekur nepranyko“, – teigia diskusiją  moderuosiantis A. Navickas.

Tai jau antroji Seimo komisijos organizuojama diskusija apie tėvų teises ir pareigas skyrybų situacijoje.

Pirmoje diskusijoje daugiau akcentuotos problemos, kurios iškyla pačiame skyrybų procese (apie renginį informaciją galite rasti čia, vaizdo įrašas yra čia). Antroje diskusijoje bus keliami klausimai apie tėvų ir vaikų santykius po skyrybų.

„Puikiai suprantame, kad neįmanoma aprėpti visų išsiskyrusių porų santykių tarpusavyje bei su vaikais scenarijų, tačiau svarbu akcentuoti tėvų pareigas, atskleisti dažniausiai pasitaikančias problemas ir duoti postūmį tobulinant valstybės institucijų veiklą, siūlant galiojančių teisės aktų pataisas“, – pabrėžia Seimo komisijos vadovas.

Diskusijoje dalyvaus ne tik Seimo nariai, vaiko teisių apsaugos kontrolierė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė, psichologai, psichiatrai, bet ir antstolis bei atvejo vadybininkė.

Diskusijos programa

 

Registracija į renginį:

Asmenis, pageidaujančius diskusijoje dalyvauti  gyvai (Seimo Konstitucijos salėje), prašome registruotis čia. (Renginio metu privaloma turėti galiojantį Galimybių pasą arba lygiavertį dokumentą).

Asmenys, pageidaujantys dalyvauti diskusijoje nuotoliniu būdu, kviečiami jungtis per Teams nuorodą.

Diskusija bus tiesiogiai transliuojama Seimo interneto svetainėje, „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Renginio data: Pirmadienis, 2021 m. lapkričio 22 d.
Renginio pradžia: 13:00
Renginio pabaiga: Pirmadienis, 2021 m. lapkričio 22 d.
Renginio vieta: Konstitucijos salė (Seimo I rūmai)

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.