Šviesos terapija gydant nemigą, depresiją ir Alzheimerio ligą
0 (0)

Alzheimerio liga sergančių pacientų savijautą pagerinti gali šviesos terapija, teigia mokslininkai. Gydymas šviesa gali pagerinti miegą, sumažinti depresijos ir nerimo požymius, būdingus lėtine progresuojančia galvos smegenų liga sergantiems žmonėms.

sviesos-terapijaTyrimą atlikę mokslininkai teigia, jog keturias savaites trukusi šviesos terapijos programa ženkliai pagerino pacientų miego kokybę, jo trukmę ir naudingumą. Taip pat pastebėta, jog gydymas sušvelnino pacientus kamavusios depresijos ir nerimo požymius.

„Šviesos terapija – paprastas, nebrangus, nefarmakologinis gydymo metodas, kurį galima skirti Alzheimerio liga sergantiems žmonėms. Ligos simptomų sumažėjimas, kurį pastebėjome po keturių savaičių gydymo kurso, buvo įspūdingas“, – teigia tyrimo autorė profesorė Mariana Figueiro iš Niujorke (JAV) esančio Rensselaer politechnikos instituto.

Bandomajame tyrime dalyvavo 14 slaugos namuose gyvenančių Alzheimerio liga sergančių pacientų. Jų palatose buvo įrengtas šviesos terapijai skirta apšvietimo sistema, generuojanti 300-400 liuksų melsvai baltą apšvietimą. Šis apšvietimas buvo įjungiamas kiekvieną dieną, po keturias valandas, keturias savaites iš eilės. Duomenys apie pacientų miego kokybę, depresiją ir nerimą buvo renkami naudojant specialiai parengtus klausimynus.

Tyrimo autorės Mariana Figueiro teigimu, pagerėjusi pacientų miego kokybė buvo siejama su kitais pastebimais elgsenos pokyčiais. Ligonius prižiūrinčios slaugės teigė pastebėjusios, jog tyrime dalyvavę pacientai tapo ramesni, pasitaisė jų apetitas, tapo lengviau bendrauti.

Šaltinis: vlmedicina.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

  1. Lukrecija parašė:

    Esu girdėjusi, kad šios šviesos terapijos lempos padeda netik nuo Alzhaimerio, bet ir nuo įvairių odos ligų, pragulų. Taip pat mažina skausmą, greičiau užgydo žaizdas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.