Testas „Meilė sau“
5 (2)

Šis testas skirtas pasitikrinti kiek save mylite ir priimate tokią kokia esate. Meilė sau nėra savęs iškėlimas virš kitų, tai rūpinimasis savimi tam, kad galėtume pasirūpinti kitais. Tai savęs priėmimas ir leidimas sau būti visokia – liūdna, linksma, ramia, atvira, uždara… Mylėjimas savęs ne tik tobulos, bet ir klystančios.

Atsakykite į klausimus daug negalvodama „Taip“ arba „Ne“. Pirma mintis teisingiausia.

1. Ar visada laiku pasirūpinate savo fiziologiniais poreikiais (laiku pavalgote, išsimiegate, einate į tualetą, kai norite, o nekenčiate, geriate pakankama vandens)?
2. Ar jūsų vidinis monologas su savimi visada palaikantis, šiltas kaip mylinčios mamos? Ar nekritikuojate savęs?
3. Ar mylite ir priimate save visokią, tokią, kokia esate?
4. Ar gebate sau atleisti už padarytas klaidas ir negraužiate savęs?
5. Ar rūpinatės savo saugumu (saugiai vairuodama/sveikai maitindamasi/ sportuodama/tikrindamasi savo sveikatą reguliariai)? (jei bent vienas punktas ne vadinasi – NE.
6. Ar mokate pagirti save ir priimti kitų komplimentus, nesumenkindama savo nuopelnų, savo ar suknelės grožio?
7. Ar savęs nelepinate saldumynais, tingėjimu sportuoti, kas iš tikrųjų Jums kenkia? (Nesiskaito saldumynų valgymas ir į sportą nenuėjimas PMS laikotarpiu ar kai sergate).
8. Ar nereikalaujate meilės iš kitų (partnerio ar vaikų), pati savęs nemylėdama (Pvz.: Jei mane mylėtum nupirktum, Jei mane mylėtum, taip nesielgtum su manimi)?
9. Ar skiriate reguliariai laiko savo pomėgiams?
10. Ar skiriate pakankamai pinigų savo interesams, poreikiams? (Ne žymite jei pirma vaikai, vyras, o jums kas liko ar neliko…)
11. Ar gerbiate ir priimate su meile savo kūną toks koks jis yra (su papildomais kilogramais, strijomis po gimdymo, netobula nosimi, ar neišraiškingu smakru)?
12. Ar paprašius apibūdinti save 5 savybėmis, mintyse iškyla tik teigiamos jūsų savybės?
13. Ar kai būnate viena su savimi viduje kyla ramybė ir pasitenkinimo jausmas?
14. Ar kituose žmonėse pirmiausia pastebite teigiamas jų savybes?
15. Ar daugiau kalbate apie malonius, džiugius dalykus, o ne kas neramina ir kas blogo nutiko ar nutiks?
16. Jei užsimerktumėte ir pagalvotumėte apie ateitį, ar iš karto kyla spalvoti, džiaugsmingi vaizdiniai, o ne liūdni, šiurpūs?
17. Ar gebate pamiršti ir paleisti nuoskaudas?
18. Ar lengvai ir greitai užmiegate?
19. Ar gebate save pati sumotyvuoti naujoms veiklos ir iššūkiams ir nereikia kitų palaikymo ir pritarimo?
20. Ar žiūrite į veidrodį su meile ir švelnumu ir šiluma sau, net jei esate nepasidažiusi, po miego nugulėtu veidu?

Jei į visus 20 klausimų atsakėte „taip“. Jūs save tikrai mylite ir esate labai šilta, miela ir brandi asmenybė, kuri savo meile geba dalytis ir su kitais žmonėmis. Jūsų viduje tikra harmonija ir ramybė, kuria gebate dalytis su kitais žmonėmis. Džiaukitės ir mėgaukitės gyvenimu. O gal vis tik per gerai galvojate apie save, tobulų žmonių nebūna. Gal kur pagražinote ar nenorite matyti tiesos. Peržvelkite dar kartą sąrašą ir pabandykite būti sau atvira ir sąžininga.

Jei surinkote iki 5-6 „Ne“. Sveikinu, jūs galite laikyti save mylinčia asmenybe, realiai save vertinančia. Būna visaip, bet dažniausiai jūs save palaikote ir priimate tokia, kokia esate. Esate šiltas žmogus, gebantis išreikšti savo poreikius ir priimti savo įvairiausias emocijas. Žinoma yra kur tobulėti, bet tikriausiai atlikdama testą ir išsiaiškinote, ką reiktų keisti gyvenime.

Jei surinkote 7-12 „Ne“. Siūlyčiau paklausti savęs ar taip buvo visada ar tai tik laikina situacija, kuri nesitęs amžinai. Ar esate kūdikio mama, išgyvenate skyrybas, ar po darbo netekties. Ar žinote, ką keisti, kur paprašyti pagalbos? Priminkite sau, kad tai tik laikina situacija, ji nesitęs amžinai. O jei vis tik dažniau save kritikuojate ir jaučiate nerimą su savimi pačią reiktų padirbėti su savimi. Gali padėti savipagalbos knygos, psichologas, mokymai, grupinės terapijos.

Jei surinkote daugiau nei 13 „Ne“. Jums reikalinga itin skubi pagalba mokantis save mylėti ir priimti. Nedelskite, kuo greičiau kreipkitės pagalbos. Viena sunkiai išsikapstysite. Jums labai reikia pagalbos ir palaikymo keičiantis. Tikriausiai jus neturėjote šiltų ir palaikančių tėvų, artimųjų. Užaugote girdėdama daugiau kritikos, nei palaikymo. Keliate sau aukštus standartus ir nuolat atrodo negana. Nesulaukiate tos džiaugsmo ir savimi pasitenkinimo minutės, nes vis randate už ką save pakritikuoti. Nemokate brėžti kitiems ribų, rūpinatės kitais labiau nei savimi. Labai tikėtina, kad galvosite, kad man nieko nereikia, aš neverta pagalbos, kitų priėmimo. Patikėkite, tikrai galite išmokti mylėti save labiau.

Psichologė-psichoterapeutė Vitalija Mikutaitienė
Kviečiu į mokymus „Meilė sau. Teorija ir praktika“

Asociatyvios portalo iliustracijos Giulia Bertelli ir Rohan Makhecha / Unsplash

Įvertinkite!
[Balsavo: 2 Vidurkis: 5]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.