Tėtis rūko namuose ir nekreipia dėmesio, kai prašome to nedaryti

rauchenKlausimas:

Sveiki, rašau čia pirmąkart. Jau seniai neduoda ramybės tokia problema. Mano tėtis rūko namuose ir nekreipia dėmesio, kai jo prašome nerūkyti. Jis nuodija visus aplinkinius ir jam tai nerūpi , jis tingi išeiti į lauką ar balkoną. Kaip man jam pasakyti , įtikinti jį, kad jis neberūkytų namuose?
Anonimas

Atsakymas:

Laiške rašote, kad Jūsų tėtis, nepaisydamas prašymų, rūko namuose. Suprantu, aplinkiniams tai yra labai nemalonu, o išpučiami dūmai nuodija taip pat kaip ir įtraukiami. Namuose tėtis rūko nepaisydamas kitų šeimos narių, ir suprantama, tai kelia pyktį, susierzinimą ir gali atrodyti, kad jam nerūpi aplinkiniai.

Manau tokioje situacijoje gali padėt ramus pokalbis su tėčiu apie tai, išsakant tai, kaip Jūs jaučiatės, kai jis taip elgiasi, bet tuo pat metu vengiant kažkokių tiesioginių kaltinimų ar jo elgesio vertinimo. Tikiu, kad rasite visiems tinkantį sprendimą.

Psichologė Kotryna Stupnianek

2 Responses

 1. skaitytoja parašė:

  Bevertis atsakymas. Manau, jau buvo ir graziai prasyta.

 2. vdas parašė:

  Svarbu, kad jeigu savo tėtį myli, nesistenk jo išvaryti vieno iš namų už rūkymą. Jug jis paprasčiausiai nori būti kartu.. Pasistenk atrasti dėkingumą tėčiui už smulkiausius dalykus ir pastebėk juos pasakydamas garsiai: aš taip džiaugiuosi, kad tu atėjai į mokyklą, man patinka, kada tu pataisai man ir mamai arbatos, man patinka, kada išėjus įmiestą tu nerūkai, tu esi stiprus ir tvirtas, aš tau, tėti, noriu parodyti, ką šiandieną nupiešiau, kokį pažymį gavau, kokį darbą padariau.

  Jeigu pastebėsi tėvo gerąsias savybes, palaikysi jį, jis tave supras ir pasistengs keisti savo blogą įprotį greičiau. Jeigu sakysi, kad tėtis nuodija visus ir visų gyvenimus, švaisto pinigus cigaretėms, tai turėsi tik daugiau pykčio ir nuodų, o į gera niekas nesikeis.

  Suprantama, mesti rūkyti galima per dieną, bet tam reikia labai didelio palaikymo iš artimiausių žmonių. O jei taip įvyks, gali būti tikras(tikra), jog tai ir tavo gerų pastangų dėka.

  Tuo tarpu, kol įprotis rūkyti nepasitraukė, siūlyčiau pirmu darbu pasitarnauti tėčiui ir sutvarkyti balkoną, kur jis galėtų ramiai padūmoti. Papuošk balkoną savo darbais, pastatyk kėdę, nuvalyk dulkes, iššluok šiukšles, papuošk savo piešiniais, gėlėmis. Balkone ant staliuko ar prie balkono gali palikinėti tai į ką norėtum kad tėtis pasižiūrėtų kol bus išėjęs, ką pamatytų – tarkim, tavo matematiką, tavo pažymius – tai gali tapti ta vieta, kur niekas netrukdys stiprinti tavo ir tėčio ryšį, tegul ir taip keistai, tokiais laiškeliais, rašto žinutėmis „Nepamiršk, pieno”, „Nepamiršk, poryt susirinkimas”, „Gimtadieniui noriu dviračio, o vardadieniui telefono”, „Reikia kad kas sutvarkytų kompiuterį” ir panašiai. Gali pakabinti netgi savo pamokų tvarkaraštį greta piešinių, kad žinotų ko šiandieną mokinaisi, kada artimiausias tėvų susirinkimas ar šventė..Todėl, kad rūkant per vakarą tėtis balkone gali išbūti ir virš 1 valandos – ką jam ten veikti? Firmose rūkomasis arba balkonas yra ta vieta, kur apsikeičiama naujienomis, gimsta sumanymai, idėjos ir t.t. Todėl sukurk tokią erdvę tėtukui, kur jis galėtų pabūti ramiai ir kur jaustų tavo palaikymą, ypač jei ir mamai užsimintum, kad tau skaudu, girdėti, kai ji taip kalba apie tavo tėtį.

  Vien TAM, kad tėtis pajustų jog dėl jo kažką padarei, kad dėl jo stengiesi, kad nori, jog šeimoje būtų daugiau ramybės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *