fbpx

Tyrimas: tėvų persivalgymas gali atsiliepti ateinančioms kartoms
0 (0)

sumustinis

Tėvo ir motinos persivalgymas gali daryti įtaką dar nepradėto kūdikio sveikatai ir gerovei, – remdamasis Australijos mokslininkų tyrimais, skelbia medicalxpress.com.

Teigiama, kad vyro mityba dar prieš jam tampant tėvu gali būti genetiškai perduota jo palikuonims ir lemti vaiko elgesio ar mąstymo ypatumus.

Motinos maitinimosi įtaka vaiko sveikatai yra ištyrinėta labai plačiai, tad mokslininkai nusprendė ištirti, kokią įtaką tėvo mityba daro būsimojo kūdikio sveikatai ir elgesiui.

Atliekant tyrimą buvo stebimas žiurkių palikuonių elgesys. Vyriškos lyties žiurkės buvo padalintos į dvi grupes. Vienoms žiurkėms buvo leidžiama ėsti neribotą maisto kiekį, o kitų maisto racionas buvo apribotas 25 proc. mažesniu kalorijų kiekiu.

Profesorius Antonio Paolini, vadovavęs studijai, pastebėjo, kad patinų mityba turėjo tiesioginę įtaką jų palikuonių elgesiui, nors mažyliai augo tik su motinomis. Jaunikliai, kurių tėvų maisto racionas buvo ribojamas, buvo lengvesni, jų elgsena buvo ramesnė.

Mokslininkas, tyrinėjantis aplinkos įtaką smegenims, genams ir elgsenai, pažymėjo, kad pasikeitusį žiurkių jauniklių elgesį sąlygojo genų funkciniai pakitimai, atsiradę dėl jų tėvų maitinimosi patirties.

Mokslininkas yra tvirtai įsitikinęs, kad maitinimosi įpročiai vienoje kartoje daro įtaką kitai kartai.

„Mūsų atradimai verčia sunerimti dėl liūdnų nutukimo pasekmių ateinančioms kartoms”, – teigia A. Paolini ir atkreipia dėmesį, kad per didelis maisto suvartojimas yra tiesiogiai susijęs su jaunosios kartos nerimastingumu ir nekontroliuojamu elgesiu.

Mokslininkai, tyrinėjantys gyvūnų elgesį, pastebėjo, kad sumažintas kalorijų kiekis gali suaktyvinti išlikimo instinktą. Nepersisotinę gyvūnai patiria mažiau nerimo, aktyviau tyrinėja aplinką, kurioje gyvena. Tuo tarpu persisotinę gyvūnai tampa apatiški ir nerimastingi.

Vakarų pasaulis jau seniai nežino, ką reiškia maisto stygius. Besaikis maisto suvartojimas ir persisotinimas gali dramatiškai paveikti ateities kartas ir net visą visuomenę. Prognozė tampa dar dramatiškesnė, jei įvertiname mokslininkų atradimus apie tai, kad aplinkos užterštumas neigiamai veikia vyrų spermą. Taigi iškyla dar vienas pavojus būsimųjų kartų sveikatai.

Būsimieji tėvai turėtų suvokti, kad dar nepradėto kūdikio sveikatą veikia ir aplinka, ir jų maitinimosi įpročiai, alkoholio vartojimas, rūkymas.

Parengė vlmedicina.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]
Dalintis:

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.